Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 19. November 2013, kl 12.29

Ikka tuleb 'viga' otsida. Olin ka kord suvel taolise probleemi käes. Pika mõtlemise peale avastasin, et iga kord kui kirsipuust möödusin, noppisin ikka peotäie ja suhu. No ei kaalunud ega lugenud neid kordi - automaadi peal olin. Kirsid on päris hea kalorikogus nagu muudki marjad. Mitte et elusatest marjadest loobuma peaks, ei, loobusin kaalulangetamisest. Praegu on hea aeg.
Kord on LIGHT (Hellemann's) majonees alt vedanud - oli nimelt maitselt light, aga kaloreid 720 100g kohta.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 19. November 2013, kl 14.12

Ja kusjuures paljud LIGHT tooted võivad niimoodi alt vedadaspinning smiley sticking its tongue out
Mina nüüd küll kahjuks ei oska nii kaloripealt öelda, kui palju ma mida sõin, sest, ei ole maksnud veel, et saaks päevikut siin täita. Kuid luban, et parandan selle vea nädala lõpussmiling smiley

Kuid hommikusöögiks oli:

mitmeviljakukkel (HAGAR)
Merevaik röstitud kanaga - 1 tl
kanasink tilliga 5 viilu

Lõunasöök:

kartul ca 200 g
värskekapsahautis ca 150 g

Vahepala

2 viilu Tosta mitmeviljaröstsaia röstitult

Õhtu
1 karp ehk siis 300 g kanafileed jogurti-tilli kastmes
üks peotäis lehtsalatit + 1 tl oliiviõli

Ja õhtul tahtsid pereliikmed piimakisselli, mida ma õnneks tegin hästi vähe ja sõin seda ka ca 2 kulbitäit 2 spl õunamoosiga.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 19. November 2013, kl 14.26

Minu eilne päev ei olnud samuti eriti tavaline söökide poolest, seega ma ei tea, kui mõttekas on seda kirja panna, aga ehk lisan siis lihtsalt teinekord mõne tavalise päeva veel juurde. Hommik: kohv vahukoorega, tükk omatehtud toojuustukooki (ainsaks magustajaks koogis oli 2 tl mett põhjas ja 2 tl kattes, ülejäänud ained olid LCHF). Lõuna: hõbeheigifilee ja 2 sorti salat: peedi-küüslaaugu-majoneesi salat ja punase kapsaga mingi köögiviljamix. Õhtu: hautatud kapsas (koosneb sibulast, küüslaaugust, singitükkidest ja peakakapsast). Kahjuks koguseid ei oska öelda, kuna ma ei kaalu toite ja lähtun söömisel täiskõhutundest.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. November 2013, kl 17.00

Mina vaaritasin lõuna paiku pooljoostes valmis selle "Lihtne supp". Poes käies ostsin ka suvikõrvitsat, tahtsin proovida seda praadida Kadri meetodil , aga ma ei teagi kas ma hakkan täna selle kallal enam toimetama. Tegelikult ostsin veel ka lillkapsa ja riivjuustu " Kadri pitsa" jaoks smiling smiley
Kui aus olla siis on mul täna jälle minu mõistes "täielik näljapäev" praeguseks on söödud vaid 740 ja joodud 2x600ml teed.
Kuna potis on see lahja "lihtne supp" ( 250ml portsion annab 45kcal) , siis käsi ei taha kuidagi tõusta midagi rammusamat sööma. Tegelikult aga tundub, et vist peaks, sest enesetunne on kuidagi väga unine ( kell on praegu 17 !).

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 19. November 2013, kl 20.02

Ma olen suvikõrvitsat vahel nõnda teinud, et lõikad pikuti õhukesed viilud (tegelt pole vahet, kuidas lõikad), need siin küpsetuspaberile ning natuke soola, pipart (maitse järgi) ja siis ahju küpsema mitte väga kõrgel kuumusel nii, et tulemuseks on kõrpsude moodi suvikõrvitsa viilud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 19. November 2013, kl 20.05

Kusjuures, mina tahan uskuda sellesse, et normaalselt toitudes on võimalik kaalust alla võtta. Normaalsuse all pean silmas just igasuguseid toite, mida nn tavaliselt inimesed söövad. Lihtsalt võti on kogustes. Ma tean ennast juba niipalju, et ma ei suudaks pikemas perspektiivis tarbida päevas alla 1000 kcal, seega pean enda jaoks leidma selle kuldse kesktee, et kaal langeks ja samas saaksid ka kõik mu isud erinevate toitude järgi mõistlikult rahuldatud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 19. November 2013, kl 21.04

Ma igatahes tegin Kadri retsepti järgi suvikõrvitsat ja see oli ausõna väga hea ! Lihtne, kiire ja maitsev- super ju smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 20. November 2013, kl 07.36

Mina tänasest siis eemal.Loodan,et reisil (üle)söömiseks eriti aega ei ole smiling smiley
Kohtume jälle järgmisel neljapäeval!
Olge tublidwinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 20. November 2013, kl 07.52

Oi kui tublid te siin olete smiling smiley

Vurr, kas selle 2 lahja päevaga on kaal ka kõvasti langenud?
ja tahtsin sinult küsida hurmaa kohta, kas kaalusid seda, 150g? või oli sul väiksem hurmaa. mina kunagi läksin sellega alt, et mõtlesin silma järgi, et hurmaa kaalub vast nii 100-150g, pärast kui ostetud kilekotilt g vaatasin, oi oi üle 200g-i. ja siis sain aru miks kaal ei ole langenud smiling smiley

Ma üleeilset menüüd ei mäleta, aga eilne läks natuke untsu, ei hakka seda siia kirja panema, eilse rikkus mehe tehtud ülihea kartulisalat. ei oska nagunii kartulisalati kcal-d ka kirja panna.

Ei vingu ausõna, täna proovin tublim olla smiling smiley

Tahtsin küsida, et mis kell te tavaliselt hommikul sööte?
varem kui väike tegelane mind kell 7 üles ei ajanud ja magada sain, sõin alles 11-12, aga nüüd tulen kell 7 üles ja siis ka söön, söögiaegu on sellepärast 4tk tulnud, sest muidu ei saa, kõht läheb tühjaks. Kui saaks veel kaua magada, siis oleks ju palju lihtsam, sööks ka vähem smiling smiley
õhtul söön viimast korda kell 18.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. November 2013, kl 09.40

Hommikust.
Annn, hurmaaga oli nii, et see oli tegelikult esimene kord kui ma seda ostsin ja siis me "maitsesime" seda terve perega, lisaks minule siis mees ja lapsed. No mina "maitsesin" kõige rohkem ja arvasin, et küllap ma sealt julgelt pool ära maitsesin. Panin pigem tsipa rohkem winking smiley

Eilne päev tuli mul koos õhtuse suvikõrvitsaga ( +muna, juust) ja 50g jäätisega ( külmkapis juhtus äpardus ja suur jäätisenõu oli vaja sügavkülmast ära likvideerida-pere sõi ülejäänud hulga) kokku natuke alla 1500.
Muuseas muutsin ära ka oma toidupäevikus ametliku piiri 1500 peale ( enne 1700).

Küsite, et mis kell hommikust keegi sööb. Ma ei saa sellele nii üheselt vastata, aga praegu ma ärkan tööpäeviti 6.15 ja nädalavahetustel umbes 7-7.30. Kõige väiksem laps nimelt ei maga mitte kunagi üle 7-ne. Aga harvad ei ole ka korrad kui on vaja tõusta nädalavahetustel kell 4.30-5.30 sest meil on peres sellised harrastused, mis eeldavad hommikuks kuhugi teise Eesti otsa starti jõudmist. Ja seda siis peaaegu aastaringselt ( praegu on umbes 2 kuuline "puhkepaus"winking smiley. Õhtuti ma ei oska vara magama minna ja seetõttu on minu puhul tavaline, et olen maganud ainult 4-5-6 tundi.
Aga söömise juurde tagasi... hommikul ärgates ma lihtsalt pean omale kohe ühe kohvi tegema. Söömisega võin natuke oodata. Vahel söön koos lapsega kell 7, vahel aga venitan 9-ni.

Tänane hommiku algas mul poole ! röstsaia ja 2! kohviga ja olen jõudnud juba omale ka teise katsetuse suvikõrvitsat praadida. Seekord siis ei koorinud suvikõrvitsat (väike 250gr), lisasin ainult 1 muna ja jätsin ära juustu, sõin pärast väikese türtsu 10% hapukoorega. Hommikune söök ca.300 kcal ( koos kohvipiimadega). Päevasteks söömisteks ootavad kapis "lihtne supp" ja tegin valmis 2 portsu toorsalatit. Kui ma need päeva jooksul ära söön, siis ilmselt ei teki olulist nälga. Küll aga pean ülejäänud perele midagi toekamat süüa tegema smiling smiley

Ahjaa, ma ei ole küll ennast iga päev kaalunud, ükspäev kaalusin (unustasin kirja panna) ja täna hommikul ka kaalusin, aga minu arust ei ole mu kaal üldse langenud ... aga eks reedel on tõehetk. Ei viitsi ennast preagu masendada, värske söömine on nii või naa kasulik smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 20.11.2013 09.43.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 20. November 2013, kl 12.33

Tervitus!

Kel vähegi võimalik, ujuge. See on uskumatult hea kaalukaotaja.
Minu hommikueine on tavaliselt 8-9 vahel ja vajan alati sooja rooga, muidu olen terve päev näljane.
Soe salat on muidugi parim, aga ka omlett või soe võileib ajab asja ära. Putru ma ei armasta.
Minu soovitus - ärge sööge korraga liha, mune ja juustu, mitu erinevat valku koos ei ole hea esiteks ja teiseks, milleks kaloreid hunnikusse kupatada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. November 2013, kl 14.06

Ma teeks vahepeal ühe hüüde:

ELIISABETH

kuhu Sa kadunud oled ? Millega tegeled ? Viimane postitus on Sinult 11.november sad smiley Sellest on möödas peaaegu 10päeva. Ega Sa loobunud ei ole ? Mulle üldse ei meeldiks, et pean kellegi lihtsalt "ära kadumise" tagajärjel tabelist ära kustutama.
Alati loodan, et äkki on mingid muud põhjused miks ei ole kirjutatud ( arvuti läks katki vms). Aga enamusel meist on siiski mitu juurdepääsu internetile (telefon, tööarvuti vms) ja selle ühe rea kirjutamiseks vast 10-päeva jooksul ikka ühe võimaluse peaks leidma.

Nii, et Eliisabeth, ole hea anna endast palun märku ! (Ka siis, kui oled otsustanud meie seast omal soovil lahkuda!)

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 20. November 2013, kl 15.54

Minu hommikueine on kl 7 või siis kui tita on tuttu jäänud-u.kl 9 paiku. Kui hommikuti söön putru, siis kulgeb kogu päev söömise osas hästi, aga kui alustan võileibadega, siis kipub asi käest minema.
Ujumine on tõesti hea, ning vesiaeroobika super- soovitan kõigile, aga kahjuks minu lähim bassein jääb 25 km, ning seega on minu ujumised suht piiratud.

Dr Oz soovitas kaalualandamiseks kaneeli. Joogivette lisada kaneeli essentsi ning toitudesse kaneeli- pidi seedimist soodustama. Olengi nüüd proovinud kaneeli igale poole raputada. Lihapraadimisel lisasin ka kaneeli ja täitsa maitsev oli. Veel pidid soodustama seedimist cayenne pipar, chilli- ühesõnaga ohtralt vürtse. Kuna ma ise toidan last rinnaga, siis hetkel ma ei julge väga chillisid proovida, kuigi mulle need meeldivad väga.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 20. November 2013, kl 18.00

Sire, kui palju sa lisa juurde sööd imetamise pärast?
Minu hommik algab ka tavaliselt 6-6.30 ja tavaliselt on selleks tee ilma igasuguse magusaineta ja võileivad. Kui vanemad lapsed avaldavad pudrusoovi, siis teen seda ja söön ise ka meeleldi

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 20. November 2013, kl 18.36

Vurr, kuidas hurmaa maitses? Kui mina esimene kord sõin, siis toorelt ja polnud üldse hea. Nüüd ostan ja lasen aknalaual 1-2 päeva valmida, siis muutuvad pehmemaks ja mesiseks. Aa, ja koorega neid ei sööda, mina algul sõin ning tean, et paljud söövad, uurisin siis ja netis kirjutatakse, et ilma kooreta ikka smiling smiley

Mina ostsin eile avokaado, olen kunagi proovinud, siis ei meeldinud, oli ka vist toores, nüüd lasin valmida ja määrisin wasa leiva peale, nagu võid. Täitsa hea oli, tegelikult oligi nagu või rasvane ja õrna maitsega smiling smiley
Äkki kellelgi on mõni hea nipp kuidas veel avokaadot süüa?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 20. November 2013, kl 20.18

Minul oli see hurmaa paar päeva külmikus seisnud ja mulle tundus, et see karjub seal juba appi, tänu sellele oli see ilmselt ülimagus , nagu hästi küps melon. Seda ma õnneks olin kuulnud, et koor ei ole kõige maitsvam ja koorisin selle ära. Hea oli smiling smiley

Avokaadot olen ka ühe korra ostnud. Eelmine aasta ... ja seemne viskasin suurde draakonipuu põrandapotti... ja sinna kasvas ka üks roheline taim smiling smiley Praegu on see selline 0,5m-ne aga vist on pime tema jaoks... edasi ei kasva , aga ei närtsi ka. Mina uurisin enne ostmist avokaado kohta ja tegin sellest mingisugust võiet. Ma täpselt ei mäleta aga vist oli sidrunimahla ja soolaga. No praegune mälestus on selline, et kõlbas süüa küll aga ... mitte just kõige suurem asi.

Minul on täna päevikus kirjas ümardatult 1000kcal, õhtuks sõin ahjuforelli toorsalati ja soojade aedviljadega. Ma ei teagi, pean hoolega järgi mõtlema veel, aga no ma ei ole rohkem tõesti midagi söönud ( mida kirja pole pannud) . Kuidagi vähevõitu on mul seal kaloreid...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 20. November 2013, kl 20.20

annn- mina söön avokaadot nii, et viilutan, raputan soola ja pipart, segan ning pigistan sidrunimahla peale-nämmmm.. ning siis võib neid maitsestatud viile toorsalatisse lisada, võileiva peale ja loomulikult niisama ka, aga palju ei saa, suht kaloriline aga väga tervislik.

KurrNurr- ma täpselt ei teagi palju ma juurde söön. Kaalujälgijate punktisüsteemi järgi tohtis 10 punkti lisaks süüa, aga kalorites ma ei teagi. Söön päevakalorid täis ja näksin natuke peale ka. Kui keegi teab palju imetades juurde võib süüa võib siia kirjutada, saaks vahepeal täpselt ka arvutada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 20. November 2013, kl 20.54

Mina olen ka avokaadot söönud sidrunimahla ja rose soolaga, mida rohkem sidrunimahla, seda parem smiling smiley

Ja see rose sool (nn roosa sool) on selline kasulikum versioon, poes müüakse musta värvi pakendis, hind on ka vastav (midagi 3 euro ringis), aga mulle maitseb see sool palju rohkem kui tavaline.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 20. November 2013, kl 23.39

Hei! Mul on avokaadoga selline retsept (ise proovinud ei ole veel): Avokaado-fetajuustu määre: 100-200g fetajuustu, 2 avokaadot, 1 küüslaauguküüs. Purusta kahvliga avokaado ja fetajuust, sega. Lase küüslaauk läbi pressi ja sega hulka.

Vurr, tundub, et mulgi tuleb jälle nulliring sel nädalal. No miks küll, pole nagu justkui patustanudki confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 21. November 2013, kl 07.50

Aitäh, proovin kunagi kindlasti retsepti smiling smiley

Minul ka vist nulliring, no pole suutnud päris 1200kcal juures olla, ikka natuke üle läinud.
Tänane pingutus siis näitab, kas 0 või väike miinus smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 21. November 2013, kl 09.52

Mul on ka üle ootuste normaalne nädal olnud, ei ole kaloritega üle läinud (va reede õhtul), aga tänane vahekaalumine näitab, et tulemus on ümmargune null, vaat' et veel juurdegi pole tulnud paarsada grammi sad smiley Ma ei saa aru, mis siis nüüd valesti on läinud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 21. November 2013, kl 16.56

Täna kuidagi väga vaikne siin - kes viitsib võiks kirjutada, mida plaanite täna õhtuks süüa teha ning millised on ennustused homse kaalumise osas.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 21. November 2013, kl 17.13

Homset kaalu ei oska kohe kuidagi ennustada, aga tänase õhtusöögiga üks jama, kohe kuidagi ei viitsi mitte midagi teha. Perel lõunat kartulid ja maksakaste olema, aga endale vist ei viitsi midagi tegema hakata, laiskus on suur peal. Pean veel poes käima ehk toon omale mõned pirnid närimisekseye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 21. November 2013, kl 20.11

Ma mõtlesin, et hakka täna siia jälle kümmet postitust tegema, muidu lähevad eelmised kirjutised eelmisele-üleeelmisele lehele ja siis Dieedipäevik jätab jälle kirjutamata sad smiley
Ja siis ma lootsin veel, et äkki ikka keegi veel kirjutab oma "terve päeva" menüüd siia. Mina , Anka ja KurrNurr kirjutasime , ... aga meid on siin ju 10! ( Hatugirl on reisil ja Eliisabeth on kadunud). Lihtsalt tore oleks näha.

Minuga on nii, et ma kas söön üle või siis söön alla. Tundub , et ma normaalselt enam ei oska. Eilsele päevale lisandus paar madarini, aga ikka jäin 1140 peale ainult.

Täna olen omadega 930 kcal juures... kusjuures viimanetoit on praegu alles nina ees. Tänased päevatoidud on koosnenud ahjuforellist aedviljadega, paarist näkileivast, lihtsast supist ja toorsalatist +1200 teed ja 4! piimakohvi.
No midagi ma ilmselt näksin veel aga kui ma nüüd omale veel mingi korraliku portsu sisse kühveldaks, siis oleks ju homne + garanteeritud confused smiley Ma aga tahaks seda reaalset tulemust teada, et kas need 4 väga korralikku päeva siis on vilja kandnud või mitte.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 21. November 2013, kl 20.28

Vurr, hoian pöialt, et saad soovitud miinuse. Eks aeg näitab, milline on Sinu jaoks parim päevane kalorite kogus smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 21. November 2013, kl 21.42

Vurr, kas sa pead neid 1000- kalorilisi päevi korralikeks? See oleks natuke kurb ja mitte väga õige Sinu keha suhtes ma arvan.. aga eks Sa ise tead muidugi paremini. Mina tegin õhtuks kotlette ja sinepist lillkapsavormi (lisan oma lehele peagi retseptid ka). Homselt ei oska nagu midagi oodata, sama seis mis eelmisel nädalal olnud.

P.S ma tundsin ka juba Vurri postitustest puudust, nii tühi oli see plats juba winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 21. November 2013, kl 21.44

Minu tänane menüü oli selline- Hommikul sõin mannaputru paari tl moosiga ning pool klaasi Hapsi (hapupiimajook). Lõunaks tegin makarone hakklihaga ja sulajuustuga. õhtusööki konkreetset ei olnud, sõin 3 õuna, mõnusmaiuse, porgandeid, 2kommi. Jäin lubatud kalorite piiridesse. Loomulikult jõin ka 2 tassi musta kohvi ning vett.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 21. November 2013, kl 22.17

Kadri, ma võibolla väljendasin ennast veidi valesti. Ma ei plaani sinna 1000 kanti jääda ... aga huvitav on teada, kas minu keha reageerib kasinuspäevadele ja kuidas reageerib.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 21. November 2013, kl 22.23

Nats kahju on ainult, et kõik ( no ok enamus, osad, mõned...veel) ei viitsi veidi pikemalt ja detailsemalt siin "aru anda". Õudsalt huvitav oleks näha ( vähemalt minul oleks huvitav küll) , et mismoodi protsess kulgeb , millised tulemused millegi tagajärjel tulevad. Üksikute viidete põhjal ei saa mingeid järeldusi teha, sest ülejäänud päevadest ju ei tea tuhkagi. Enda protsessi saab igaüks jah ise jälgida, mina ka smiling smiley Aga huvitav oleks teiste pingutusi samuti vaadelda ja usun, et see , kui teised kõrval pingutavad, motiveeriks vahel nii mõnestki üleliigsest loobuma.

Ma nüüd ei öelnud, et keegi ei pinguta ( ärge saage valesti aru, eks) . Lihtsalt keegi ei viitsi kirja panna.... võibolla ei ole aega smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 21.11.2013 22.24.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 22. November 2013, kl 07.18

Minu kaal 84.3 ehk - 200 gr.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.