Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Pipu
Kuupäev: 02. February 2014, kl 18.59

Tänan pakkumast Vurr aga jätaksin kaalu samaks, siis järgmisel nädalal väheke edumaad kui reisil ei peaks midagi maha minema tongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 02. February 2014, kl 19.21

ok smiling smiley ( Pipu)



"Me suudame!"

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 02. February 2014, kl 21.58

Avastasin, et mul on kapis üks pakk "tudengi eine" nimelist pähkli-rosinasegu. Mõtlesin, et peaks seda äkki õhtuti hakkama kasutama kalorite täis söömise abivahendina vahel kui jäävad mõned kalorid ripakile. Täna igatahes kaalusin omale 15g topsi sisse ja panin ülejäänu korralikult kohe kappi tagasi smiling smiley Loodan, et need ei ole ainult sellised haiguslikud, et kui teed paki lahti, siis enne ei saa pidama, kui ... teate ju küll winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 02. February 2014, kl 22.28

Õhtust! Kohutav, kuidas vahepeal võib nii käest ära minna, 2 päeva jutti ülelaskmist ja olen tarbinud ära terveks nädalaks ettenähtud süsikate normi confused smiley Järelejäänud nädal peab tõsine tulema, vaatamata mitmetele kolleegide sünnipäevadele, põgeneks kohe peitu nende eest, teadagi, kuidas ju räägitakse, et mis see üks tükk sulle teeb, rääkimata tähelepanu tõmbamisest, kui ei jätad võtmata. Püüan siiski võimalikult palju kõrvale nihverdada. Muide, erinevad allikad pakuvad välja, et teha kord nädalas või 2 tagant, kuidas keegi lubab, "patupäev", kus lubada omale rohkemat. Kaloreid lugedes tegingi seda, nüüd, süsikaid lugedes, enam mitte. Toidutabelit jälgides meie duellist vist seda varianti keegi eriti ei kasuta? Kuna ise ei ole ka neid enam regulaarselt teinud, siis püüan mitte nii palju endaga pahandada, kui mingi aja tagant "lõdvemalt võtan". Mis teie arvate?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 02. February 2014, kl 22.49

Oleneb, kuidas see suures plaanis välja kukub. Jälle see, et inimesed erinevad. Mina püüan endale kogu aeg midagi head lubada, sest muidu murdun kolinaga. Minu nõrkus on kiirtoit. See on asi, millele olen absoluutse ei öelnud, aga kaks korda kahe kuu jooksul olen lastega koos söömas käinud (küll ainult burgeri võtnud) ja süütundest ülejäänud päeva juba ette poolenisti ära broneerinud.

LCHF toitumist uurides olen leidnud asju, mis dieeditavale mõistusele vastu hakkavad, aga tuleb vist uskuda. Panen nüüd kohvi sisse koort (koort läheb vähem ja siis on ka süsikaid vähem) ja pudru sisse julgen panna võid. Kusjuures kalorid seepärast lõhki ei kisu - siin kehtiks vist rahvatarkuse mugandus, et parem suutäis rasvast kui maotäis lahjat - isu saab rutem ja kauemaks rahuldatud.
Aga on asju, millest ka süsivesikute kartus loobuma ei pane ja üks neist on kõhtu täitev kaerahelbepuderwinking smiley

Kadri2406, kuidas see neto süsivesikute arvutamine käib? Kas ainult kiudained maha?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 02. February 2014, kl 23.29

Peaks olema nii jah, et kiudained süsikatest maha, aga hõiskasin vist liiga vara, tundub, et kaaluabi paneb siin millegagi pange: nt kollase paprika puhul näitab, et 100g kohta on 2,6g süsivesikuid, kiudaineid aga 4,6g. Kuidas seda siis võtma peaks?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 03. February 2014, kl 07.49

Vurr, kas ülejäänud pähklid jäid kappi?

Kadri, kuidas patupäevad kunagi mõjusid? kas kaal ikka langes? lugesin ka just hiljuti patupäevade kohta, keegi ka just soovitas, et kui on kahtlus, et sööd liiga vähe kaloreid (see minu teema...uurisin arvamusi selle kohta) ning kaal enam ei lange, siis teha patupäevi, 1x nädalast ja süüa mõistlikult aga kõike mida hing ihkab. et siis need liigsed kalorid nädala peale ära jagada...teevad päeva kcal-d suuremaks.
Minul veel kaal langeb niiet seda ei proovi. Ja tegelikult tuleb neid patupäevi ju ikka ette smiling smiley

Piretike, mina ka ei karda rasvast, pigem süsivesikuid, mis veresuhkru üles alla panevad hüppama. Nisujahu tooteid kardan ka, ükspäev sõin ühe piruka...pärast oli nii paha olla, kõht punnis ja kõht kinni ka. Ma loodan, et olen nii tark, et nisu enam ei söö smiling smiley
Nisu muidugi ei mõju kõigile nii, minu keha pole lihtsalt sellega enam harjunud...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 03. February 2014, kl 10.46

Mina kunagi tegin igal nädalavahetusel ühe päeva nö patupäevaks.Hiljem juba terve nädalavahetuse.Jälgisin küll mida sõin ja kui palju sõin aga siiski lubasin omale tunduvalt rohkem.Samal ajal üritasin ennast ka veidi rohkem liigutada.Kaal langes ikka.
Hetkel üritan mingi isu saabudes seda väikeses koguses rahuldada,sest muidu tuleb hundiisu.Patupäeva vist veel lubada ei julge,sest juba esimesest päevast läheb siis kõik aia taha.
Tänane kaalunumber oli ootamatult suur aga ehk oli asi selles,et sõin õhtul 2 portsu lillkapsa hautist ja see veel sees.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 03. February 2014, kl 11.21

Vurr, tabel ei taha tänase päeva kcal-d kokku arvutada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 03. February 2014, kl 11.31

Tervitused. Kõigepealt ... jah, ülejäänud pähklid jäid kappi smiling smiley Tänane hommik on nii läinud, ..et astusin just uksest sisse. Käisin hommikusel poeringil, et nädadalavahetusega tühjaks jäänud külmkappi täita. Olles juba peaaegu kassasse jõudnud, meenus, et ups smiling smiley tahtsin ju tortillasid osta, ja nii ma siis poes uuele ringile läksin. Ütleme nii, et tegelikult ei ole poes eriti kasulik "kaks ringi" teha, sest teise ringi ajal kipuvad korvi ronima ka üleliigsed asjad. Nii, et minu kärusse ronisid ka väike tükk kohupiimakooki ja üks kohupiiasai( mingi küpsetis, täpset nime ei mäleta) . Ostsin need eesmärgiga, et lastele. Loodan, et lastele maitseb smiling smiley Eks pärast saab siis minu toidupäevikust näha, kellele rohkem maitses winking smiley Õnneks on mõlemad piisavalt väikesed, et palju ei tohiks kellelegi jätkuda.
Tortillad sain ka . Ostsin täistera omad, kuna te siin rääkisite nendest. Ja lisaks ostsin omale ka ammu juba plaanis olnud "targa" riivi, millega peaks olema mõnus mõningaid asju riivida - viilutada- "pulgastada" (hea sõna kukkus välja, aga ei kustuta ära ). Nüüd tahaks hakata kohe igasuguseid juurvilju "riivima" hakata... aga need peab ju pärast ära ka sööma smiling smiley

Mina spetsiaalseid patupäevi teha ei planeeri. Arvan, et vahetevahel tuleb neid paratamatult ette ja kui ma siis veel lisaksin ka planeeritud patupäevi ... siis läheks neid paljuks. Seni kuni mul kaal kasvõi vaikseltki langeb, ei planeeri muutusi. Ei taha asja torkida, sest muidu võib juhtuda, et ma ei oska hiljem järeldusi teha.
Samuti kardan, et kui õpetada endale, et mul peab iga nädal mingi patupäev olema, nt. laupäev, siis saab sellest harjumus. Ja ma ei taha omale selliseid harjumusi smiling smiley

Nii, nüüd ma lähen hangin omale midagi süüa, sest olen siiani ainult 2 kohvi ära joonud eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 03. February 2014, kl 11.50

Aitäh, Annn. Nüüd peaks ok olema. Andke ikka tead, kui mõne vea leiate (isegi kui oskate selle ise lihtsa vaevaga ära parandada) , siis ma tean otsida, kas järgmise nädala lehel on samad vead või on need "kuidagi muud moodi" tabelisse tekkinud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 03. February 2014, kl 12.01

Hei! Minul jah kaal langes, kui tegin 1 patuka nädalas. Kui enam ei langenud, siis lõpetasin ära, aga ei mõjunud ka see ja nii jõudsin LCHF-ni. Tänahommikune kaal oli hirmus, aga mul on hetkel ka kõhukinnisuse probleem, loodan, et osa on selle taga kinni. Mina sõin ka wrappi, aga see nägi välja selline: hiina kapsa leht, sinna peale 2 viilu perenaise suitsusinki, siis värske kurgi viilud, siis 2 viilu juustu ja peale uuesti hiina kapsa leht. Täitsa hea oli ja neid variante saab ju varieerida nii kana, kala kui rinevate köögiviljadega. Mulle sobib see just hommikusöögiks või õhtuooteks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 03. February 2014, kl 12.20

Jube keeruline see kiudainete osa siin kaaluabis, mitte ei saa pihta: ühe rea peal näitab eraldi kiudained ja siis allpool on süsivesikud kiudained, minu loogika ütleb, et selle viimase võiks siis süsivesikute osast maha arvata, et kätte saada netosüsivesikute kogus, aga ei tea, kas reaalselt ka nii on? Selle paprika näite põhjal on asi kahtlane.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 03. February 2014, kl 12.25

Lisaks näitab siin normiks 19g kiudaineid päevas, aga tegelikult peavad täiskasvanud naised saama 25g ja mehed 35g kiudaineid päevas eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 03. February 2014, kl 13.52

Sain vist pihta: suures plaanis näidatavatest süsivesikutest peaks olema kiudained juba maha arvestatud, nii et see ongi netosüsivesikute kogus, lihtsalt, kui on huvi eraldi näha, palju kiudaineid on tarbitud, siis seda saab põhjaliku analüüsi alt vaadata. Tegelikult sõltub aga kogu see süsivesikute-kiudainete õigsus sellest, kas toodete sisestamisel on kiudainete kogus eraldi märgitud või mitte, näiteks Rehe leiva puhul seda tehtud ei ole, seega läheb kogu kogus puhtalt süsivesikute alla, kuigi arvatavasti sisaldab leib ka mingil määral kiudaineid. Kokkuvõttes sama jama, mis toitude kalorsuse muutumisel, kui kaaluabi neid ei paranda, ei saa midagi päris tõepähe võtta.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 03. February 2014, kl 13.57

Ma räägiks kaasa kiudainete koguste teemal , kui oskaks, aga ei oska smiling smiley Nii, et rääkige, rääkige ... kindlasti on veel kedagi, kes vajab "valgustamist" smiling smiley

Plaanisin tortilla vahele kanafileed pruunistada jne., aga kõht oli nii tühi, et kuigi kana oli juba pannil pruunistumas, ei suutnud ma kannatada ja haarasin külmikust singiviilud , suskasin tortilla vahele koos salsa ja rohelusega ning ... nii see läks smiling smiley Ilmselt oleks veel maitsvam kui juustu ka panna, aga ma jätsin juustu panemata - see annab lihtsalt nii palju kaloreid. Aga hea vaheldus oli küll thumbs up
Ja niimoodi tuli mul selle "suure ampsu" kaloriteks kokku 185kcal ( sellest siis tortilla põhi 40g/ 120kcal). Väga normaalne.

Aitäh heade mõtete eest !

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 03. February 2014, kl 14.04

Kadri, jah ... just natuke aega tagasi sisestasin KA toidupäevikusse ju seda Santa Maria tortillat ja ka see oli seal kirjas 100g/270kcal aga pakend ütleb mulle , et 100g /300kcal. Valisin siis sealt lihtsalt mingi teise tortilla, mille kaloreid 300... aga siit järeldus ... selles osas on KA toidutabel küll kõvasti registreeritud kasutajatele "võlgu". Ühest küljest on jah hea, et inimesed saavad ise sisestada toiduaineid, teisest küljest aga ei saa mitte kunagi kindel olla, et on ikka "õiget rida" vaadatud. Samas nagu ei jaksa ju lõputult ka kõiki asju üle kontrollida eye rolling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 03.02.2014 14.05.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 03. February 2014, kl 14.42

Just, seega tekibki küsimus, et kas Kaaluabi midagi muud ka peale "vana rasva" peal elamise teeb...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 03. February 2014, kl 15.13

Leidsin ka selle täistera tortilla üles, ma täitsa totuke mõtlesin, et seal nisujahu polegi...aga on...

Hea vaheldus oli küll ja kõht sai nii täis nagu oleks suure prae ära söönud smiling smiley minul tuli 1 tortilla, koos täidisega kalorite arvuks 291kcal-t. No tegelikult pingutasin natuke täidisega üle smiling smiley ei tahtnud vahele ära mahtuda, järgmine kord targem smiling smiley

Sellepärast mulle toidutares meeldibki toite sisestada, et seal tean, et enamus on minu sisestatud ja õiged smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 03. February 2014, kl 15.29

See "vana rasva peal elamine" on tõesti väga õige väljend thumbs up Ma olen ka erinevatel aegadel toidusid arvestanud nii ampseris , kui ka toidutares. Kontod täitsa olemas smiling smiley aga samas ma eelistaksin olla n.ö. ühes kohas. Eks mingil määral võib arvata, et see rahaline investeering on ka asi , mis hoiab tegevuses, kuigi ka üks korralik aktiivne ja motiveeriv duell on vast samaväärne. Seega kui mul hetkel liitumist ei oleks, siis vist märgiks ka mujale... nii inetu kui seda ka foorumi haldaja kodulehekülje kohta öelda ei ole. Ag no mis teha, kui jääb mulje, et ainuke huvi seisneb laekumistes winking smiley Oleks toidupäevikus kõik 5+ , siis me ju selle laitmise asemel hoopis kiidaks, kui super hea, lihtne ja täpne kõik on smiling smiley Nii, et haldajad, tehke oma tööd ja siis me kiidame takka ka smiling smiley !
Minul läks teine tortilla ka loosi, see siis kanaga mida ma enne ei jaksanud ära oodata. Seekord olin targem ja panin kraami veidi vähem, et oleks mugavam süüa winking smiley Aga see ananassi-salsa läheb mulle super hästi peale thumbs up
Maitsesin ära ka tükikese kohupiimakooki (26g ! ), täitsa hea oli , ülejäänu jätan perele smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 03.02.2014 15.30.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 03. February 2014, kl 16.46

Tortilladest veel rääkides, siis avastasin pakilt lugedes, et neid võib sügavkülma panna, muidu säilivad ju avatult ainult 3päeva...mulle see sügavkülma variant meeldis...siis kui isu, võtan lehekese sulama ja hea vaheldus smiling smiley

Vurr, see ananassisalsa tundub küll huvitav, kui poes silma jääb, proovin ära smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 03. February 2014, kl 18.41

Ajasite siin mulle ka tortilla isu pealespinning smiley sticking its tongue outHomme vaatan,kas meil kohalikus poes ka seda on või peab ootama kuni linna saan.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 03. February 2014, kl 18.43

Piretike, mis need ahjupadrunid on?winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 03. February 2014, kl 19.28

Issand ma ei jõua üldse järjele, te nii kiired......mul alles see salatki proovimata....võrdses koguses toores peet, kapsas ja porgand ja maitsestamiseks sidrunimahl? Oli ju nii? Peab ka järgmine kord suures poes neid tortillasid jahtima...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 03. February 2014, kl 19.55

Ma ka googeldasin neid padruneid smiling smiley ....tekitasid uudishimu ja Vurri ananassisalsat ka googeldasin smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Piretike
Kuupäev: 03. February 2014, kl 20.51

Ahjupadrunid on Oskari vorstikesed, meenutavad grillvorste, sea-ja veiselihast. Ostsin, sest kaloreid oli grillvorsti jaoks normaalselt - 163,8 ja süsivesikuid 1,2. Sellised asjad on minu sõltuvus. Õnneks poistele ka meeldisid ja pakk sai ruttu otsawinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 03. February 2014, kl 21.42

minul pole midagi sinna sügavkülma panna , selles tortillapakis on ainult 8 lehte. Nagu minu toidupäevikust võib näha, siis ma sõin täna ära 4 tk . Ütleme nii, et ega ma vägapalju midagi muud ei söönudki. Ütleks, et täidab kõhtu täitsa ok-lt smiling smiley Ja kaasa sööb mul ka tortillat hea meelega. Õnneks lapsed väga ei hooli winking smiley Mulle hea vaheldus. KurrNurr , eksole winking smiley, jube jama lugu küll... jälgivad (nälgivad) siin kaalu ja siis õgivad ühte ja teist, niipalju et ei jaksa kõike kohe äragi katsetada winking smiley Tegelikult aga on see äärmiselt tore, kui uusi mõtteid koguaeg peale tuleb thumbs up Ma arvan, et kui ma järgmisele poetiirule lähen, siis ma lähen uudistan need padrunid ka ära smiling smiley Ja üks peet on mul ka olemas, et seda toorest salatit veel teha ja täna ostsin ka suvikõrvitsat, et seda Kadri blogist võetud mõtete järgi praadida ... ainult võta kätte ja viitsi teha.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 03.02.2014 21.42.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 04. February 2014, kl 09.18

Hei! Minul on järjekorras: baklažaan tomati ja juustuga (viiluta baklažaan õhukeseks, maitsesta soola/pipra v nt pitsamaitseainega, määri peale kiht tomatipastat, kata riivjuustuga, aseta peale uus kiht baklažaani ja korda tegevust). Ma usun, et seda saab suvikõrvitsa vms asjaga samamoodi teha, igatahes väga maitsev oli, sõin seda bistroos (kokk on mu sõbranna, nii et käpp on retseptides sees) spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: hatugirl
Kuupäev: 04. February 2014, kl 10.00

Minu meel täna täitsa kurb.Kaal ainult tõuseb viimased päevadconfused smiley Ei tea mis siis nüüd valesti teen.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 04. February 2014, kl 10.55

Hatugirl. Kuna ma ei tea ühtegi kogust, siis kas ei või olla, et märkamatult on kogused suurenenud ( sealjuures on punkti arv samaks jäänud) ?
Sellepärast võiks ka teised kalorilugejad toidutabelisse toidu järgi toidu hulga ( mitu grammi söödi) märkida, siis saavad teised parandada, kui on näha, et nt. 200gr kodujuustu on mingil põhjusel hakanud ainult 100 kalorit andma...

Ega ei ole tsükkel lõppemas ? Ka siis võib kaal trikke teha

Üleeile käisid ujumas. Võibolla mõjutab see tänast kaalnumbrit.

Ka alkohol ( ka vähene) võib kehas vedelike tasakaalu paigast nihutada - loksub varsti paika tagasi.

Plaani asemel saiatooteid vähendada, on see nädal vist menüüs vastupidiselt hoopis saia-ja jahutooteid rohkem kui tavapärastel nädalatel ? Vaata ise selle nädala menüü üle, tead ise kõige paremini kas on rohkem või vähem

Need siis minu mõtted, mis pähe tulid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.