Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine12345678910Järgmine
Asukoht: 7 / 10
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: ingeri
Kuupäev: 15. February 2013, kl 16.59

Ja veel. Olen jõudnud normaalkaalu kehamassi indeks 24,75 juhuu hot smiley. Viimati oli see küll üle 10 aasta tagasi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 15. February 2013, kl 20.01

Miinused on väga toredad ja nii hea on näha, kuidas keegi aina läheneb oma soovkaalule. Mul on ikka heameel oma -600g üle, kuid täna end mõõtes olid puusad (loe: tagumik) 1,5 cm laiemad! grinning smiley Loomulikult süüdistan Insanity trennist tulnud lihaseid ja eks see pekk peaks mingiaeg kaduma ka...2 nädalat on täis ja õnneks pole tüdinenud sellest trennist veel, mõni päev ma lausa ootan seda smiling smiley

Mõõtudest rääkides, kas keegi on end samuti mõõtnud ja soovib neid minuga/meiega jagada? Hetkel on minul 96/77/103. Millegipärast on mul just puusadelt kõige raskem sentimeetreid kaotada.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 15. February 2013, kl 20.02

Tubli ingeri smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: annn
Kuupäev: 15. February 2013, kl 20.33

Mul on nii hea meel teie miinuste üle smiling smiley tublid olete! Kahjuks minul jälle tõus, aga tean, et olen ise süüdi, proovin ikka ennast käsile võtta smiling smiley
Minu mõõdud praegu 92/77/97 kints 53/54 vaatasin just, et kui ma eelmine aasta novembris alustasin oli kõht 88 ja puus 100, kints 55/56
Olen hädas kõhuga, need rasvavoldid kui istun... jube....

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: annn
Kuupäev: 17. February 2013, kl 13.45

Avastasin enda jaoks meeldiva vee joomise smiling smiley
Maximas on müügil soodukaga ilus kann (alla 3.-) ostsin ja panin lauale ja mustikad ning apelsin viilud sisse ja nii mõnus.
Muidu ei viitsinud klaasist, pudelist juua, aga need ilusad marjad kannus kohe kutsuvad ja nii hea smiling smiley
Siin on fantaasia suur võib kasutada mida iganes....kurki, vaarikaid jm marju. sidrunit jne.

Kes väsimust tunnevad...käige perearsti juures ja laske rauda kontrollida. Käisin ja oli päris madal, kuigi söön liha koguaeg. Nüüd söön ühe ravikuuri tablette. ja tõesti kohe jõudu rohkem smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 18. February 2013, kl 21.24

Mind nüüd kummitabki see raua kontrollimine... nädala pärast saabki arsti käest küsida. Arvasin, et koos trenniga peaks ka energiat tulema aga olen ikka väsinud ja laisk.
Mõtlesin, et siin kahe ja poole kuuga olen ikkagi liiga vähe kaalust alla saanud ning äkki püstitan endale vahe eesmärgi- 8. märts, umbes kolme nädala pärast peab olema minu kaal 64,5 kg grinning smiley
Kuidas ülejäänutel läheb?

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Marmel
Kuupäev: 20. February 2013, kl 19.13

See raua kontrollimine on päris hea mõte, olen ka koguaeg väsinud ja kaalust alla ei lähe kohe kuidagi, trenni sunnin ennast ikka tõesti suure pingutusega... Ja üldse üks jama ajab teist taga, hulluks ajavad need probleemid - tegelikult on mul lihtsalt stress.sad smiley
Mina endale uut vahe eesmärki ei pane, sest pole eelmistki täita suutnud.
Loodan, et teil läheb paremini ja saavutate peagi oma soovkaalu, ise lohutan ennast sellega, et kui ma siin toitumispäevikut ei peaks, siis ma oleks kindlasti mitme kilo võrra raskem.
Kevad pole enam kaugel ja varsti hakkab päike rohkem oma sooja nägu näitama ja vast lähevad jamad ka ükskord mööda, tuleb ikka edasi üritada ja ehk ükskord ka tulemused tulevad.
Ootame koos kevadet ja olge ikka tublid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Kuupäev: 20. February 2013, kl 22.48

Hei!
Mulle vahepealsed eesmärgid meeldivad ja olen igati käsi. Eesmärgiks on siis saada peaaegu, et 3 nädala jooksul maha 1,5 kg. Tänase seisuga oli kaal 83,5kg ja plaan siis 8.märtsiks kaaluda 82kg. Mul just samal päeval üritus, nii, et tore oleks jälle kergemana minna. Muidu on mu eesmärk märtsi lõpus olla kindel 80 grinning smiley. Eks näis, kuidas sellga läheb!
Muidu enda kogemustest võin soovitada toitumise osas ikka teha nii, et hommikul tarbida häid süsivesikuid, lõunaks oleks hea valk ja rasv ning õhtul võiks olla valk. Toimib kõige paremini.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Marmel
Kuupäev: 21. February 2013, kl 19.19

Rapunsel, mul väga rumal küsimus, aga missugused on head süsivesikud , kust ma sellekohast infot võik saada? Ma nii väga tahaks oma kaalunumbrid liikuma saada...

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Kuupäev: 22. February 2013, kl 13.25

See on tegelikult väga lihtne Marmel. Hea süsivesik on tegelt looduslik süsivesik. Halb süsivesik on valge suhkur, mida lisatakse absoluutselt igale poole viimasel ajal. Ise valmis salatites (kuigi peaks ju olema soolane toit) on suhkur lisatud. Head on puuviljad ja teraviljad, piimatooted, kus leidub süsivesikut kõige enam ja kui neid tarbida päeva esimeses pooles, siis keha jõuab neid ära kulutada. Ülejäänud päeva jooksul sööge liha, kala, juurviljad ja ongi kõik tiptop. Ma kõige suurema muutuse olengi teinud selles, et loobusin suhkrust. Ehk siis kui tahan jogurtit, siis ostan maitsestamata ja blenderdan sisse ise puuviljad, pähklid, kuivatatud puuviljad ja ongi hea magustoit olemas. Ja kui tahan, et oleks veel magusam, siis kasutangi agaavi siirupit.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: annn
Kuupäev: 22. February 2013, kl 15.20

Seekord siis tore miinus...ei venitanud ikka 1kg välja.

Ma ei teagi kas tõesti see raud mõjus, aga rohkem jõudu ja isu midagi teha on küll. Teen siin juba mitmendat päeva suurt koristust smiling smiley

Õhtul on jah hea valku süüa, siis ei lähe kõht nii ruttu tühjaks. Mul söömishood tavaliselt kella 16.00 ajal ja kui enne seda valku söön on kõik korras.
Peale kuut ma, aga ikka süüa ei saa, kohe kaal ei lange hommikuks. Kuigi peaks ju saama...

Rapuntsel sind ei väsi kiitmast! iga nädal läheb nii ilusti kaal allapoole ja täpsel nii palju kui soovitatakse ehk siis 1kg nädalas. Sinul siis 900g.
Tubli-tubli smiling smiley pead meile oma toitumisest pikemalt kirjutama hakkama. Ma ei mäleta, aga kas sa lugesid kaloreid ka?
Nii tore oleks kui sa peaksid blogi, oma tegemistest ja sellest mida iga päev sööd smiling smiley see on aeganõudev, aga kindlasti paljudele huvitav smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Marmel
Kuupäev: 23. February 2013, kl 20.03

Oi kui hea mõte sul annn, ma loeks ka hea meelega Raputseli toitumisest rohkem smiling smiley
Rapuntsel, tee meile head meelt, kui sa vähegi aega leiad...Mulle tundub, et sa tead toitumisest nii palju ja äkki saame meie ka siin targemaks.
Kindlasti saaks häid ideid, mida ise ka katsetaks.hot smiley
Ma vahest mõtlen, et ma teen midagi valesti, et kaal ei lange enam, aga samas , kui mõelda, et eelmise aasta jaanuaris kaalusin ma 93 kg ja praegu näen kaalul 79, siis võibolla ongi praegu see aeg, kui keha tahab selle muutusega harjuda. Ma tahaks suveks ikka veel mõned kilod alla saada, ehk kuidagi õnnestub mul see saavutada...
Ilusat vabariigi sünnipäeva ja ärge palju torti söögesmileys with beer

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: annn
Kuupäev: 23. February 2013, kl 22.05

Marmel mis mõned kilod, suveks oled juba uue nr-iga 6 smiling smiley
Mul veel suveks vaja 10kg maha saada smiling smiley senise tempoga läheb raskeks,sest nov. lõpus alustasin 70kg ja nüüd 65...3kuuga 5kg....kuidagi vähe smiling smiley nagu Lynuzagi ütles.
Lootsin, et kiiremini läheb, aga pole ju 100% pingutanud ka sad smiley

see aeg läheb nii kiiresti...arvutasin natuke ja kui tahan mai alguseks (siis ju ilmad ilusad juba) eesmärki saavutada, pean iga nädal 1kg kergem olema....kahtlen natuke, teades ennast.

käisin üle mitme nädala trennis ja jube mis söömishoog peale trenni tuli...sellest trennist polnud vist midagi kasu sad smiley
trenniga on üldse nii, et ei taha seda enne väga teha kui kaal väiksem on...ei taha selle peki peale lihaseid kasvatada.
tegelikult pole nii, aga mulle tundub, et siis jäädki suureks. mul omad kiiksud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Kuupäev: 25. February 2013, kl 12.43

Hei ja tänan väga usalduse eest smiling smiley
Olen nüüd aus, et blogi ma küll ei jaksa pidada. Teine asjaolu on ikkagi see, et toitumisspetsialist ma ei ole ja ei taha asja väga suur kella külge panna. Mis sobib ühele ei sobi aga teisele.
Mis aga võin teha on aga see, et kirjutan tihedamini siia teemasse oma toitumisest ja oma lemmikroogadest.
Kui te tõsiselt tahate kehakaalu korda saada, siis esimene asi kuhu peaks mõtlemisega jõudma on see, et sellest peaks saama teie uus mina. Kui te tahate seda, siis järgmine samm oleks see, et peaks oma keha puhastama kaseiinist (piimatooted) ja gluteenist( nisu). Ehk siis hea oleks kui teeksite kaseiini/gluteenivaba kuu. Kui kuu aega tundub võimatu, siis ka kahest nädalast oleks palju abi. Selle tulemusena saate kehast välja põletilikused protsessid (sest see kui palju me tarbime piima ja jahutooteid on liiga palju ja nende ületarbimine kasvatab kaalu ja samas ka takistab kaalulangust). See siiski tähendab seda, et kui te tahate, et teie kaal langeks ka edaspidi, siis peaks nisu ja piimatooteid oma igapäeva toitumises vähendama. Teine reegel on see, et valge suhkru tarbimine ära lõpetada nii palju kui see võimalik (ka mina ei ole täiesti puhas, sest võimatu on käia sünnipäevadel ja istuda ning mitte midagi süüa, sest kõik, mis tänapäeval poes müüakse sisaldab vähesel või suuremal määral nisu või piima või suhkurt). Seega pidudel laske end vabaks, kuid siiski ärge üle pingutage. Argielus aga püüdke olla tublid ning teha võimalikult palju ise süüa. Piimatoodete tarbimist võiks piirata 5x nädala jooksul. Et siis oleks hea, kui kaks päeva nädalast oleksid piimavabad. Piimatoodete all mõtlen puhast toodet, ilma et sinna oleks lisatud suhkurt. Kui tahate jogurtit, siis ostke maitsestamata jogurt ning lisage sinna ise marju, puuvilju, pähkleid sisse (kui tahate magusamat, siis lisage agaavi siirupit).
Kogu selle toitumise tõde seisneb selles, et te saaksite oma veresuhkru kontrolli alla. Kui tarbite suhkurt(süsisvesik), siis veresuhkur läheb hästi kiiresti lakke ning siis samamoodi ta ka väga jäsku kukub, mille tulemusena keha hakkab nõudma järgmist doosi. Kui veresuhkur tõuseb hästi kiiresti, siis keha hakkab lisaks tootma insuliini, et energia ülejääke salvestada kusagile ehk siis meie rakkudesse, muutes selle rasvaks. Kui te oma veresuhkru saate stabiilseks ja ta enam ei hüppa sedasi üles alla, siis keha ei tooda enam insuliini sellistes kogustes ning tulemuseks on see, et toidu töötlemiseks hakkab keha kasutama oma energiavarusid (rasva) ja nii te hakate vaikselt alla võtma.
Ma panen siisa kirja toidud, mis mulle esimese hooga ette tulevad ja mis ei tõsta veresuhkurt ning mis aitavad kaalu alandada: kõik lihad, kõik kalad, muna, oliivõli, rohelised salatid, suvikõrvits, baklazaan, tomat, kurk, brokkoli, lillkapsas, tavaline kapsas, rohelised oad (külmutatud), kidney oad (ühesõnag igasugused oad on head), roheline hernes, läätsed (punased, mustad, valged), kikerherned, erinevad piprad ja maitsetaimed, tatar, basmati riis,quinoa, tume shokolaad +70%, pähklid, kõvad juustud, suhkruvabad piimatooted, täistera pasta, munapasta, avokaado, oliivid,sooja kaste, seened, tofu, ingver,redis,pesto, hapukaspas, igasugused marjad, spinat, seller, tomatipastad, küüslauk, aprikoosid, greip, pomelo, pirn, ploom, õun,apelsin, poeleivad on kõik out, kui siiski tahate võileiba, siis Wasa 24% fiber on ok, metsik riis, pruun, must riis, kookospiim. Puuviljadega on lood sellised, et neid tuleb süüa kas 15 min enne põhisööki või siis juba 2h peale sööki. Soovitavalt on neid süüa 1 kord päevas näiteks vahepalana (nii teen mina). Porgand on hea ainult toorel kujul (keedetuna tõstab veresuhkru väga kõrgele). Kartul on samuti mitte parim valik, sest tõstab veresuhkurt. Kartuliga on üdse nii, et värsket, noort kartulit võib süüa, aga vana kartul, mis juba tärklist täis ei ole enam kehale hea. Samas muidugi kui on valida, kas keedukartul või friikartul, siis pigem keedu smiling smiley.
Minu hommikusöök näeb tavaliselt selline välja: roheline salat oliivõli ja tomatitega, 2 keedumuna mojoneesiga ning juurde võileib wasaga. Teine variant on munapudru või omlett erinevate lisadega nagu sink, tomat, oad, maitseained. Kui on kiire hommik, siis söön puuvilju ja ostan maitsetsamta jogurtit kuhu lisan pähkleid ning lisan sekka agaavi siirupit.
Minu lõuna: kas mõni soe salat, kapsarullid, värske salat + liha, värske salat + kala, liha ja tatar, liha ja riis või kala ja riis.
vahepalaks on tavaliselt puuviljad.
Õhtusöögiks praen omale oliivõlil köögivilju nagu suvikõrvits, seened ja brokkoli, lisan juurde punaseid ube või läätsed ning juurde siis kanaliha, rohelist salatit. Õhtusööki proovin süüa mitte hiljem kui kell 20:00 - magama tavaliselt heidan 23 -24 vahel.
Nagu juba mõni aeg tagasi ütlesin, siis kaloreid ma ei loe, söön nii palju kuni kõht täis ja portsud pole mul väikesed vaid ikka normaalsed.
Ma nüüd ei hakka siinsamas mingeid retseptinäidiseid kirja panema, äkki teil endil juba tekivad mõtted, mida võiks süüa teha antud nimekirjast. Ma lihtsalt võin proovida õhtuti siia kirjutada, mida ma sõin ja kuidas ma seda valmistasin. Kirjutage ja küsige julgelt, kui midagi jäi mu jutust arusaamatuks või vajab täpsustamist.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Marmel
Kuupäev: 26. February 2013, kl 18.44

Aitäh rapuntsel, et viitsid kirjutada. Mina siis esimeseks üritan loobuda võimalikult paljust suhkrust. Sel nädalal peame mehe sünnipäeva ja järgmine nädal on venna juubel,siis järelikult seda puhastuskuuri ette võtta ei saa, aga kui pidustused läbi siis kindlasti võtan paari nädalase puhastuskuuri ette.
Ma ei saanud aru selle piima koha pealt seda, et kui ma panen kohvile peale 10% kohvikoort või siis tavalist piima, kas see on halb? Ma esialgu üritaks teha mõne kaseiinivaba päeva... Kas sa ise kohvi jood? Minu jaoks saab olema ka see kartuli koht väga raske, sest minu pere armastab igas variandis kartuleid ja ega ma ise ka tavaliselt ära ei ütle, aga ma vähemalt üritan vähendada. Igal juhul püüan ma sinu juhiseid järgida, äkki sobib mulle ka ja saan kaalu allapoole liikumasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Kuupäev: 26. February 2013, kl 22.12

Mina ise kohvi ei tarbi. See kas sa nüüd lisad kohvile koort või piima ei mängi rolli. Pigem on küsimus selles, et kas oleks mõeldav, et kahel päeval nädalast jooksid sa kohvi piimavabalt või siis kasutaksid mingit asendusainet piima asemele, kas siis sojapiim või mandlipiim (siinkohal maini, et maitse on ikka teine ja ei pruugi vastuvõetav olla ja lihtsam võib hoopiski olla see, et teed kaks kohvivaba päeva).
Tegelt ma soovitan sul kohe suhkruvähendamisega alustada, need üksikud sünnipäevad ei ole takistuseks. Pigem on isegi võibolla hea vaiksemalt suhkruvabale perioodile üle minna ja kindlasti ka kehal endal kergem. Sest kui teed omale 2 nädalase võõrutuse järsku, siis võib endale tunduda see palju raskemana kui et oled juba eelnevalt end vaikselt ette valmistanud. Kehal on suhkrusõltuvus üpris suur ja esimesed päevad ei pruugi lihtsad olla. Kuid kui selle 2 nädalat ära teed, siis ise ka imestad et kuhu su magusaisu kadunud on smiling smiley.
Ka mina olin suur kartuliarmastaja, kuid eks ta ikka on harjumuse asi. Kartuliroogasid teen ikka edasi kogu perele, lihtsalt enda taldrikust jätan ta välja. Minu kartulitarbimine on hetkel max 1 kord nädalas. Soojalt soovitan kartuli asendada ubadega, sest need täidavad väga hästi kõhtu kuid mõju kehale on palju parem. Ka neid annab erinevat moodi mnaitsestada. Kui ostate konserviube, siis vaadake ka palju sinna suhkurt lisatud, hea kui see näid on alla 12g süsivesiku 100g kohta.
Panen kirja ka oma tänase söögi:
Hommik: 2 wasa võileiba singi, mozarella, tomati ja munaga, maitsestasin sidrunipipraga. Võileivadele kulus pool mazzarellast ning 1 muna.
Lõuna: 200g tatart, pakk lambasalatit(või milline endale sobib), terve purk kidney ube, terve purk läätsesid, punane sibul, terve tuunikala konserv vees. Segasin kõik kokku ja maitsestasin pipra ja oliivõliga. (Seda salatit söön homme ka veel)
Vahepala: 1 apelsin ja 1 õun
Õhtusöök: 1 kapsarull ja värske salat tomatite ja oliivõliga.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Marmel
Kuupäev: 27. February 2013, kl 21.25

Ma olen ikka tõesti rumalsad smiley, sest ma ei tea missugune on wasa leib ja kustkohast sa seda ostad. Ma üritan tänasest suhkru tarbimist vähendada, kodus joon kohvi stevia tabletiga ja tööjuures panin kohvisse ühe teelusikatäie suhkrut kahe asemel.õhtul toorsalatile panin natuke agaavi siirupit ja maitse tuli imeheasmiling smiley Ma õnneks väga suur magusate kookide armastaja ei ole, aga vahest ikka kommi või šokolaadi järgi tuleb isu. Kuidas on lugu meega, ma armastan teed juua meega. Hommikusi võileibu söön ma tavaliselt merevaiguga, ega see vist ka väga hea variant pole ...Homseks on ostetud pakk külmutatud ubasid, mille õhtusöögiks ära praen, teised saavad ahjukartuleid.
Järgmisel nädalal proovin teha esialgu ühe päeva piima ja nisutoodete vaba. ma usun, et väga raske see päev olema ei saa, aga eks paista. Kindlasti ostan ka sojapiima pakikese, proovin kohvi sellega juua.
Küll see kaal ükskord ikka alla annabwinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 28. February 2013, kl 10.24

Ma olen nüüd enam vähem toibunud oma kurguvalust, mis tegi mu zombiks ja vahepeal otsisin infot ka GI indeksi dieedi kohta. Püüan teha endale nimekirja toiduainetest, mida võib süüa. Leidsin, et täistera pasta on lubatud aga täisteraleib mitte ja ühel eesti saidil oli öeldud, et täistera kaerahelbed on ok- kas see on õige...mida üldse täistera toodete kohta mõelda? Ma olen harjunud hommikuti putru sööma ja läksin tavalistelt kaerahelvestelt üle täistera omadele ja nüüd hakkan neid piimata keetma.
Mulle meeldib see mõte- suhkru vähendamisest oma toitumises ja tahaksin sama teha soolaga.
Wasa on näkileib PILT peaks leiduma saia/leiva letidelt.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Kuupäev: 28. February 2013, kl 20.07

Proovin nüüd kõikidele küsimustele vastata smiling smiley
Selle toitumisega on nüüd nii, et kogu selle asja mõte seisneb selles, et saada veresuhkur ning insuliini tootmine normidesse. Peenikeste inimeste saladus seisnebki selles, et nende keha toodab insuliini nii palju kui seda vaja. Kui aga on ülekaalu ning kaal pigem tõuseb, siis keha funktsioneerib nii, et toodab insuliini rohkem kui seda vaja, kogudes sellega rasva. Selle toitmisega on üldse nii, et soovitatakse rangelt järgida (kaalu alla võtmise faasis) reegleid. Kõige parem on seda teha 3 kuud järjest, sest siis keha töö läheb üle teisele reziimile, unustades ära selle eelmise, veresuhkur läheb normi, insuliini tootmine samuti ning kui peale seda aega tulevad pastustamised, siis see enma keha nii ei mõjuta, sest veresuhkur on juba palju stabiilsem ja nii naljalt ei hüppa lakke. Teisi sõnu sellest peaks saama sinu teadlik elustiil ja valik. Tarbida vähem halbu süsivesikuid, nisutooteid ning süüa rohkem puhast toitu, kus tead ise, mis seal sees on. Nüüd toitudest.
Mesi ise on väga hea, kuid veresuhkru koha pealt allavõtmise faasis mitte. Kui aga valida, kas valge suhkur või mesi, siis ikka mesi. Wasa leibu leiab jah igast toidupoest, neid on erinevaid, kuid kõige parem pidi see 24% kiudainetega olema.
Kõik mis on täistera on samuti väga hea. Kõik oma praegused koogid ja tordid teen täistera jahuga. Mõne koogi puhul mixin nii, et pool nisujahu ja täistera pooleks. Kui olete harjunud putru hommikuti sööma, siis see on väga hea harjumus. see, et otsustasid seda nüüd veel vee peal teha on lausa super. Ma ise olen alati olnud piimapudru armastaja ja mul oli väga raske üle minna veepudru peale. Aga nüüd nagu ei oskagi enam igatseda.
Minu eilne ja tänane söök on olnud suht igav, sest olin valmis teinud väga palju kapsarulle, mida oli vaja ära süüa. Et siis eile hommik oli kapsarull ja 2 wasa võikut mozza ja tomatitega. Lõunaks sõin eelneva päeva tatrasalatit ning õhtuks jälle 2 kasparulli. Vahepalaks nagu ikka puuviljad.
Täna hommikul ja lõunal sõin jälle kapsarulle. Lõpuks on nendega finito ja isu mõneks ajaks täis. Õhtusöögiks sõin ühe paki oskari delikatess sülti, tomati, kurgi ning punase sibula salat kõrvale. Vahepalaks ikka puuvili. Seda vahepala ma vist ei hakkagi siia rohkem märkima, sest see on minu puhul igapäevane asi, kust ma puuvilja saan.
Minul isiklikult on palju lihtsam olnud loobuda nisutoodetest kui piima toodetest. Ma mõtlen just seda alguse faasis, kus oli vaja kaalu alla saada liikuma ja soovitatav on range periood vastu pidada. Nüüd ikka olen neid sisse toonud, aga kindlasti on seda ikka väga vähe võrreldes sellega, kuidas ma ennem toitusin.
Väljas söömisega olen ma ka kuidagi ära harjunud ja ei tekita enam mingeid raskusi. Kõige lihtsam reege, mis toimib. Võtan prae, kus on liha tükk ja sala kõrvale, Kui on kartul ka sees, siis palun, et jätaksid välja ning paneksid rohkem salatit. Sest tavaliselt on need salati portsud ikka imeväikesed. Või teine variant on, et võtan mõne rohelise salati, mis on lihaga. Igalt poolt saab sellise toidu kätte.
Ja ärge muretsege selle pärast, et kui nüüd piimatooteid vähendate, et ei saa enam kaltsiumi. Tänapäeva piim ei ole enam maapiim, ta on töödeldud ning see, mida loomad söövad ja see et neile süstitakse pidevalt kasvuhormoone ning antibiootikume, ei tee seda piimatoodet palju kasulikumaks. Lihtsalt ärge unustage tarbida pähkleid, mis sisaldavad palju A, B ja E vitamiine ning magneesiumi ja kaltsiumi. Siis peaks küll kõik hästi olema. Üks peotäis pähkleid päevas oleks super, ma tihtipeale söön ikka rohkem smiling smiley.
Kuna mul see nädal on olnud palju tähistasime tööl, siis pole väga häid tulemusi ette näidata, aga siiski väike miinus tulemasspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Kuupäev: 28. February 2013, kl 20.28

Merevaigu osas veel selline asi, et kui oled harjunud seda võikule panema, siis proovi seda asendada nüüd just tuule tulnud uue tootega, kus on vähendatud laktoosi "Tere" La Fresca toorjuus. See on kindlasti parem ja puhtam toode, kui merevaik.
Ja vabandan võimalikke kirjavigade pärastspinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: annn
Kuupäev: 01. March 2013, kl 10.04

Oi kui huvitavat juttu te siin vahepeal ajanud olete, Tubli Rapuntsel, et viitsid kirjutada.
Proovin ka nüüd nii mõndagi vaikselt üle võtta smiling smiley

Lynuza meil see kaalu nr. ikka tahab väga sarnane olla smiling smiley
mul läks vahepeal paremini, aga üks pidu rikkus jälle kõik ära smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Kuupäev: 01. March 2013, kl 10.44

Hei. Tänase kaalu nr oli palju ilusam kui seda oodata oskasin...-600g.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 01. March 2013, kl 18.48

Ma ju loomulikult arsti juures käies unustasin küsida raua kontrollimise kohta, lapsel oli süstitegemise päev ja ma põdesin sellepärast smiling smiley Ning nüüd peale kurguvalu on mul tekkinud kõrvavalu...seega ma olen natuke aega veel passiivne siin internetis.
Annn, see ongi hea, et meil nii sarnased numbrid siis on võistlushimu ka sees, minul vähemalt on grinning smiley
Nii kerge on haigena allavõtta, sest ei jaksa ega viitsi endale süüa teha ja isu ka kõige parem pole. Sellegipoolest ei soovi ma kellegile sellesse viirusesse nakatuda, mis praegu ringi liigub.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: annn
Kuupäev: 01. March 2013, kl 22.03

Lynuza mul oli lapsel üks nädalavahetus kõrvavalu (ta 1.10kuune) juba kartsin seda kõrvavaluga ööd, andsin paratsetamooli(see võtab ka põletikku ära) ja lugesin netist mida teha, leidsin sellise nipi, et hakid küüslaugu peenikeseks, paned marli sisse ja siis kõrva peale, müts pähe, et paigalt ei liiguks ja need küüslaugu aurud, pidid bakterid ära tapma. Nii pidi olema tehtud ka kunagi sõja ajal. Niiet võid proovida, minul poisile aitas ja saime ilma antibiootikumideta.
Loodan, et saad ruttu terveks ja saame edasi võistelda smiling smiley

Rapuntsel sa ikka tubli, ei väsi kordamast! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: ingeri
Kuupäev: 02. March 2013, kl 11.49

Oi, oi oi ,mis nüüd lahti, sel nädalal sai end küll palju liigutatud, aga kaal hoopis kasvas.No, mis kehvasti see uuesti. Katsun järgmine nädal tublim olla.
Tegusat nädalavahetust!

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Tsolo
Kuupäev: 02. March 2013, kl 19.41

Nii piinlik. Aga noh endal sünnipäev ja kohe päris ausalt sõin mis kätte juhtus. Ja siis need jäägid, no ei tihka korraliku sööki halvaks lasta ja prügikasti visata. Seega tuleb ära süüa. See nädal ilma liialduseta sõin 7 erinevat kooki. Ise tegid ja kallid külalised tõid. oehhh. Aga minu lubadus endale, et esmaspäevast alates olen mega tubli. Sain sünnipäevaks keskuste kinkekaarte ja läksin siis täna suure tuhinaga riideid ostma. Kuid mind tabas jube deprekas mida ma peaks kandma arvestades oma suurust. Prrrrr. Olen nii vihane. Küll ma võin ikka nõrk olla. Aga müts maha siin tublide ees ja minu siiras lugupidamine.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: annn
Kuupäev: 02. March 2013, kl 21.08

Ja kuhu meie 3 tüdrukut on kadunud, juba teine nädal? ega te ometi alla pole andnud?
Kirjutage ikka kuidas läheb smiling smiley

Mind tabab ka poes deprekas, just käisin, kuna on tavalisi pükse vaja, no vaatasin ainult musti ja need ka polnud ilusad jalas sad smiley ootan paremaid...peenemaid aegu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Kuupäev: 03. March 2013, kl 01.30

Mul lapsel oli ka hiljuti kõrvapõleik ning samuti saime jagu ilma antibiootikumideta. Valuvaigistis soovitas apteeker meile põletikuvastase toimega valuvagistavat siirupit (nimi kohe üldse ei tule hetkel meelde), aga kindlasti mitte Panadol. Ja siis samuti hoidsime mütsi peas ja tegime küüslaugi kompressi, lisaks puhastasime pidevalt nina soolalahusega ning muidugi aurumasin oli pidevalt magamise ajal toas sees kuhu lisasime eukalüpti. Saime sellest kõrvapõletikust nii jagu, et tagasi pole tulnud ja antibiotsi polnudki tarvis.

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Marmel
Kuupäev: 03. March 2013, kl 19.09

Ma lugesin teie murest laste kõrvapõletiku kohta.minu oma lapsed on küll juba suured, aga see nipp aitab nii suuri kui ka väikesi... Pange tavalise pelargooni leht kõrva, see muutub seal natukese aja pärast kuivaks, aga põletik kaob, kui vaja võib ju veel kord või paar korrata, aga üldiselt läheb harva vaja kordust. Kuna see on looduslik variant, siis halba ta igal juhul ei tee ja soovitan soojalt katsetada, minu enda peal toimib ka spinning smiley sticking its tongue out
Ise olen natukeseks ajaks nüüd rivist väljas, kuna eile sai väga totralt seljale haiget tehtud, selg valutab jubedalt, trennist ei maksa unistadagi, iga liigutus teeb valusad smiley eks need hädad käivad ikka inimesi mööda... Igal juhul katsun ma vaadata, mis ma suhu pistan ja alla anda ei kavatse!
Ilusat uut nädalat kõigile smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Piigad Peenikesed 2013 cool smiley
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 04. March 2013, kl 16.12

Sain enamvähem terveks- aitäh soovituste eest, tundub et küüslauk isegi aitas ja mäletan, et lapsepõlves on ema mullegi mingisugust lehepuru kõrva pannud. Trenni veel ei jaksaks teha aga proovin homme pikema jalutuskäigu ette võtta, ilmad lähevad ka aina ilusamaks smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine12345678910Järgmine
Asukoht: 7 / 10


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.