Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 26. November 2013, kl 17.56

Selge smiling smiley eesmärk oleks 80 hetkel smiling smiley ja aitäh

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 26. November 2013, kl 18.01

Saan aru nii, et seda eesmärki saab hiljem väiksema kaalunumbri poole nihutada smiling smiley ? Esialgu sobiks siis 75, oleks asi seegi smiling smiley
Täitsin täna esmakordselt siin toidupäevikut ja avastasin, et liiga vähe rasvu söön ma igapäevaselt. Ja valku liiga palju - armastan hirmsasti piimatooteid. Poleks arvanud, et asi niipidi viltu on! Pean nüüd uurima, kas siin näidismenüüsid ka kuskil on...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. November 2013, kl 18.08

Merli, panen Sulle eesmärgiks 80 smiling smiley

Räägi mõne sõnaga endast ka, et millisest maakonnast või linnast Sinu kirjad meile siia, millist vanuserühma esindad ja kui suure leibkonna toitlustamise eest vastutad. Kui viitsiksid, võiksid ka lühkese "ajaloo " kirja panna. Millal ja mis numbritega alustasid, kas oled selline kaalualandaja kes käib hooti maha- siis tagasi- uuele ringile, või on sul hoopis mingi muu "lugu", võtad maha titekilosid või armastad lihtsalt head ja paremat süüa smiling smiley Kas loed kaloreid, millise päevapiiri oled omale seadnud... ühesõnaga võid ( aga ei ole kohustuslik smiling smiley ) enda kohta meile igasuguseid asju kirjutada.... noo, et me siis saaks sind veel rohkemate küsimustega pommitada winking smileywinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. November 2013, kl 18.14

heegeldis. Jah, ikka, kui oled esimese eesmärgi täitnud, paneme uue ja järgmise. Lihtsalt , kui eesmärk on "suht käega katsutav" siis on vast endale ka motiveerivam. Aga igaüks valib ise, kas tahab töötana n.ö. vahe- eesmärkidega, või tahab kohe lõpp-eesmärki püüda smiling smiley

Mis puutub siinse toidupäeviku valkude hulka, siis kui sa tasapisi siia KA (kaaluabi) keskonda sisse elad, siis üldiselt enamus ütlevad, et toidupäevik lubab LIIGA VÄHE valkusid süüa.

Ja heegeldis, oma vanuse ja leibkonna suuruse Sa juba kirjutasid meile. Kui mahti ja soovi, siis võid teisi asju ka endast kirjutada. Ma just hetk tagasi Merlit pinnisin samal teemal smiling smiley



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Vurr 26.11.2013 18.16.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. November 2013, kl 18.26

KurrNurr, nii armas oli nädalatabelist lugeda, et "kõik ampsud mis ma õhtusöögi tegemisel võtsin - 100kcal" . See on väga hea näide, et me püüame enda vastu (ja teiste vastu ka) ausad olla ja ei jäta midagi kirja panemata smiling smiley
Ma võin päris julgelt öelda, et mina olen küll selle avaliku tabelitäitmise pärast mõne asja söömata jätnud. Nüüd teen enamasti nii, et enne panen kirja ( vähemalt vaatan, kas ikka on piisavalt reservi) ja siis söön, et ei juhtuks, et .... oihhhh, päev läks lõhki smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. November 2013, kl 18.35

Maalia, kolm päeva 1500-ga tekitas Sulle päris suure tõusu. Kuidas Sa otsustasid edasi minna, kas tulid uuesti alla kaheksasaja juurde tagasi või võtsid mingi vahepealse variandi käsile ?


Ahjaaa, kas keegi mäletab, millal Hatugirl reisilt tagasi pidi tulema ?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Vurr 26.11.2013 18.36.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 26. November 2013, kl 18.44

Minule on ka see tabeli täitmine hästi mõjunud, varem kui sisestasin toidud ei teadnudki palju miski kaloreid annab, vaatasin ainult palju kaloreid kokku ja palju veel süüa võin. Nüüd siia neid iga päev sisestades jäävad need meelde/pähe ja varsti võin peast arvutada palju milleski kaloreid on.

Kui Vurr viitsib tabelit teha ja teised ka jätkata, siis sooviksin väga ka peale seda nädalat tabelit edasi täita smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 26. November 2013, kl 18.48

Tere, ka uutele! Jõudu teile! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 26. November 2013, kl 18.51

Kirjutan endast natuke.
Elan Tallinnas, aga tööl käin päris maal. Sinna pean autoga tund aega sõitma (tund aega tagasi ka) - niisiis süüdistan seda autosõitu kilode kogunemises sad smiley . Ja et töö on ka istuv.
Kilodega on nii, et mõned aastad tagasi põdesin, kui kaal üle 70 nihkus. Ja võtsin ikka jälle alla ka 64-66 kilo peale. Nüüd mõne viimase aastaga olen märkamatult 80-le kilole jõudnud. Ja muudkui alustan ja alustan igal hommikul jälle uuesti korralik olemist, mõnikord saan end nädalakese joonel hoitud ja siis jälle varisen vanasse vakku tagasi sad smiley Olen kunagi olnud kaalujälgijate rühmas ja see motiveeris mind väga, et igal nädalal tuli kaal ette näidata, loodan siit sama emotsiooni leida smiling smiley .
Olen natuke siinset foorumit lugenud - nii toredad olete siin kõik! smiling smiley Aitäh mind enda hulka võtmast!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 26. November 2013, kl 18.53

Ikka võin rääkida smiling smiley No elan Ida virumaal ,Jõhvis. Hetkel veel 24 aastane olekski soov kenasti vormi saada märtsi kuuks siis saan 25. Lapsi on mul 2 , vanem laps on poiss(5a) noorim on tütar(8kuune).Ma kuupäevi ei mäleta millal ma täpselt kaaluga jamama hakkasin ca 3-4 aastat tagasi vist. Ja algusest peale olen ka kaloreid lugenud . Peale esimese lapse sündi kaalusin 97 kilo siis hakkasin kaalujälgima ja võtsin 19 kilo alla ehk siis olin 78 kilo. Suutsin nii aastaid hoida,kuni jälle rasedaks jäin. Nüüd alustasingi kevadel aprilli kuust uuesti ja olen suutnud 102,8 kilo pealt 84,8 kilo peale saada smiling smiley Hetkel ei hakkagi ulmelisi eesmärke seadme ja tahaks vähemalt 80 kaaluda. Ja siis hakkan 7 taga ajama smiling smiley
Olen eluaeg natuke pontsakam olnud ja kavatsen seda nüüd muuta!
Mind täiega motiveerib kuidas teised oma edulugusid jagavad ja häid tulemusi smiling smiley Mina arvan,et koos ongi kergem (Y)

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 26. November 2013, kl 18.54

Hatugirl, pidi 28.november, neljapäeval tagasi tulema smiling smiley niiet varsti.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: sire
Kuupäev: 26. November 2013, kl 20.31

Tere uutele ning edukat kaalulangust!

Kui teised nõus on, siis võiksime avalikku söögitabelit veel 2 nädalat teha. Peale seda hakkavad juba erinevad jõuluüritused ja söökide märkimised võivad raskendatud olla.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 26. November 2013, kl 21.00

Minu ettepanek oleks söögitabeli suhtes selline, et teeks seda nädala kaupa reedest-neljapäevani (nagu praegune). Aga , et iga nn. "nädal" oleks eraldi lehel. Proovin sellele tabelile teise lk. teha. Miks ? Mõtlen seda, et siis saab igaüks ise uue nädala reedel otsustada, kas ta tahab järgmise nädala märkimises osaleda või mitte. Tuleb uusi huvilisi, läheb mõni vana huviline - tabelisse ei teki / ei jää pooltühjasid ridu. Mõni soovib oma päevanormi muuta suuremaks- väiksemaks. Ei ole vaja õige päeva leidmiseks väga pikalt alla rullida. Paneks igale nädalale n.ö. nädalanumbri ( praegune oleks nädal 48/2013 - nagu tavakalendris). Siis võime tulevikus jätkata, iga kord lihtsalt "keerame" dokumendile uue lehekülje smiling smiley Need siis minu mõtted.

Aga avaldage oma mõtteid ka kindlasti. Kuidas oleks parem, mida võiks teisiti teha ? Mõni teist on võibolla sarnast asja mujal teinud ja seal oli midagi teistmoodi /paremini !? Olen kõikidele mõtetele -ideedele avatud ...

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: KurrNurr
Kuupäev: 26. November 2013, kl 21.15

Mulle väga meeldiks.....kuigi selle nädala reedest-pühapäevani saab see mulle raske olema, just sisestamine. Lähen spasse ja ei kavatse arvutit kaasa vedada ja järele pärast ei viitsi vist hakata täitma........ma mõtlen veel sellele, aga kindlasti tahan seal tabelis kaasa teha

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 26. November 2013, kl 21.46

Vurr, nii nagu kirjutad, oleks super!
Mõtlesin ka ise, et see õige päeva kerimine saab tüütu olema aga oleksin ka sellega nõus olnud. Sinu pakutud on väga hea. Mina isiklikult seda vana nädalat ei vajagi, minupärast võib ka selle kustutada ja iga reede uuesti alustada. Aga see minu arvamus, olen kõigega nõus, kui see lahe tabel ainult edasi läheb.
Ma ei tea veel enda jõule, aga tore oleks ka siis sisestada, kasvõi umbeski smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Anka33
Kuupäev: 27. November 2013, kl 00.02

Tere ka minu poolt uutele tulijatele!

Vurri plaan on väga hea, täitsa nõus nende ettepanekutega smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 27. November 2013, kl 09.24

Tervitused ja jõudu uutele! Vurr, su plaan on väga okei.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Maalia
Kuupäev: 27. November 2013, kl 09.30

Tervitused!

Tore, et lisandub inimesi kes hoolivad oma kehast.
Olen häiritud, et endale rohkem süüa lubanud, kohe kaal tõusis. Nüüd olen stabiliseerunud, ju suuremast toiduportsjonist kohe kõik ei läinud läbi - vastupidiselt sama, mis esimese 3 päevaga 2,5 kg kaotada. Õnneks mõõdud ei kasvanud. Jään siiski 1200-1300 cal peale veel järgmisekski nädalaks.
Ma ei mõista vaid, miks mulle, siiski vanemale inimesele, sama kaloraaž määratakse kui 20 aastasele. Aastatega ainevahetus aeglustub ju?
Olgu peale sellega, ajan oma asja ise.

Tore on ka see, et siia samade huvide-hobidega inimesed kogunenud on. Kui töölkäimine enam inimese esimene kohustus ei olnud,asusin kohe oma hobidega tegelema. Maalin, õmblen, tegelen aiaga - vahel toob see sissegi, nälg ei ohustatongue sticking out smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 27. November 2013, kl 11.53

merli24 ja heegeldis, kui palju teil päevanormid kalorites on ? Kas kaalute toite iga kord ja märgite korralikult üles ? Kuidas õnnestub ?



* Olen mures natuke Dieedipäeviku pärast. Tema esmaspäevane üks rida ei olnud just eriti veenev ...või kuidas teistele tundub.
Dieedipäevik, see ei ole teiste suhtes aus, et kogud omale siin fännklubi kokku ja siis jätad oma fännid ripakile.
Võta nüüd kätte ja kirjuta meile oma vahekaalumise number, räägi kuidas su nädalavahetus möödus ja kuidas sul praegu edeneb. Me kõik teame, et Sa suudad, kui tahad. Oled seda tõestanud. Kui ma ei eksi, siis see nädal on sinult ainult üks üherealine postitus...
Dieedipäevik ! Nüüd on aeg ennast ka kirjutamise osas kokku võtta !

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 27. November 2013, kl 12.09

Kaaluabis on kirjas ,et ma pean 1899 kcal tarbima, et alla võtta. No minu jaoks suht suur nr aga siiamaani olen umbes nii toitunud ja kaal alaneb smiling smiley Ei pane kirja ,pole aega sellejaoks kahjuks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 27. November 2013, kl 12.18

Hetkel olen suht masenduses eile oli kaal veel 84,8 aga täna oli 85 confused smiley Ma ei saagi aru ,et miks? Sõin korralikult nagu alati. Okei eile õhtul sõin seljankat ja viil musta leiba(magustoiduks 100gr kodujuustu ,2tl suhkruga) kas tõesti see 2tl suhkurt tõstis tänaseks kaalu? Peaksin äkki üldse loobuma suhkrust? Muidu tarbin seda ainult kohviga mida joon päevas ca 2tassi. Või on seljanka liiga rasvane supp? Peaksin oopis lõunaks seda sööma ja õhtul äkki mingit liha,juurikatega? Palun andke nõu smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 27. November 2013, kl 12.32

Seljanka on minul alati kaalu sassi ajanud, kui seda söön, tean, et järgmine päev kaalutõus, vahet pole palju seda söön. Seljanka on rasvane supp! smiling smiley
Ja see suhkur oli ka sul ikka liiast kindlasti!
Mina sinu asemel unustaksin valgest jahust tooted ja suhkru. Kui siis mett, see vähemalt natuke kasulik.
Kui sa kirja kaloreid ei pane, siis saab sul raske olema smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 27.11.2013 12.33.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 27. November 2013, kl 12.35

Ma kunagi lugesin kaloreid , tean umbes mis ja kui palju annab. Kui siiamaani on kaal langenud ju siis olen õigesti teinud. Selge tänasest siis ei tarbi valget suhkurt vot jahu kohta ei tea eks seda leidub paljudes toitudes. Niigi olen loobunud magusast, söön ainult puuvilju smiling smiley Keegi pole öelnudki,et see kerge saab olema. Loodan, et reedel näitab kaal paremat nrit kui 85 smiling smiley Kohe otsin endale video youtubest ja hakkan võimlema grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 27. November 2013, kl 12.38

PS! Minu seljankas on kartul,viiner,marineeritud kurk,sibul,riis ,puljong smiling smiley Mis see seal nii rasvane on? Kui siis ainult viiner (kasutasin tallegg kanaviinereid) smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 27. November 2013, kl 12.43

Merli24 , kui sa sööd päevas 1900 kcal ja selle juures sul kaal kenasti alaneb, siis ütleksin, et oled õnnega koos. Ära siis seda ära riku, et su organism hästi töötab smiling smiley
Mis puutub sellesse, et sul kaalunumber oli 200grammi suurem, siis mina sellest küll suurt probleemi ei teeks, masendusse viivaid järeldusi ei oleks ammugi vaja teha.
Iseküsimus on see, et kuidas Sa saad öelda, et sa sööd 1900 kcal, kui sa midagi kirja ei pane.
Soovitaksin Sul see aeg siiski leida.
Kui sul mingil põhjusel peaks kaal mitte langema, siis mille põhjal sa otsustad, et mida muuta / Kui palju muuta ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: annn
Kuupäev: 27. November 2013, kl 12.49

Kui sa ise tegid seljanka siis pole kindlasti nii rasvane kui väljas süües või põhjast tehtud. Mina kardan kartulit, riisi ja viinereid...kui võimalik siis neid ei söö, natuke ikka võib smiling smiley

Ära muretse selle väikse tõusu pärast, mis kiirelt tuleb see ka läheb smiling smiley
Ole siis täna tubli ja söö lahjemaid toite.
Ja puuviljades on ka palju suhkurt, olen ise kunagi nendega liialdanud smiling smiley

Vurr-il on õigus, ma ikka ja jälle imestan kui saan teada palju mingi toit kaloreid annab smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 27.11.2013 12.52.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 27. November 2013, kl 13.05

Mina toimiksin niimoodi, et ma arvutaksin oma supi energiahulgad välja. Siis oleks teine kord teada, kas tasub teha seda suppi või mingit teist suppi. Kindlasti ei saa öelda, et kartuli, riisi ja viineritega supp kõige lahjemate hulka kuulub. Aga mingeid põjapidavaid nõuandeid on üsna raske anda, kui info on veidi poolik smiling smiley
Igat suppi saab teha lahjemana / rasvasemana. Mõni teeb suppi nii, et lusikas seisab püsti, teine nii, et otsi luubiga supipaksu taga. Üks inimene teeb supi jaoks puljongi rasvasest lihast, teine peab puljongi all silmas puljongikuubikut .... variante on palju.
Sellest, et sa 100 grammi kodujuustu peale 2 tl suhkrut panid- arvan, et see suhkur oli tõesti üleliigne. Aga kas peab just täielikult suhkrust loobuma ( kohe täielikult) , selle peab iga inimene ise otsustama. Loomulikult ei ole suhkur midagi kasulikku... aga neid mitte kasulikke asju on palju. Vägisi ei saa me ennast sundida kõigest loobuma- see viib ainult masendusse ja läbipõlemiseni. Võtke asja rahulikult. Tehke enda jaoks vastuvõetavaid ja läbimõeldud otsuseid.
Ma lihtsalt arvan, et kui Merlil tõusis käsi neid kahte tl täit suhkrut kodujuustu sisse panema, siis arvaksin, et ta on suur magusasõber ( võibolla). Mina ei ole suhkrust täielikult loobunud, aga ma alati mõtlen kaks-kolm korda, enne kui ma suhkrulusika järgi haaran. Kohvi joon ka vahel harva suhkruga, täna kusjuures proovisin esimest korda elus meega - polnudki nii hull smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Kuupäev: 27. November 2013, kl 13.17

Ega ei olnud veenev tõesti mu viimane rida. Kaalunud ma ennast vahepeal pole seega väga ei tea, kui õige mu toitumine on, sest olen hakanud normaalsemalt sööma. Arvatavasti kaal tõuseb sellega, kuna varem oli nt üheks toidukorraks mul veerand hurmaad ja noo siit võite teha järelduse, kui "suured" mu ülejäänud toidukorrad olid. Üks variant tõesti, et peaks köögikaalu muretsema ja kaloreid arvutama...

Ühesõnaga, olen kehvas seisus ja ei oska väga midagi öelda.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: merli24
Kuupäev: 27. November 2013, kl 13.20

Hea küsimus,et kuidas ma tean ,et 1900 kcal tuleb . No ma loen kaloreid niipalju kui pakkide peal kirjas siis arvestan kogused jne smiling smiley Ja vahel hüppan ampserisse ja vaatan üle mõned toidud smiling smiley Aga täpselt ma tõesti ei oskagi öelda kas tuleb 1900 või ei. Vahepeal on küll tunne,et mingi nälg tikub kallale aga siis söön õuna või joon vett smiling smiley Magusasõber olen olnud terve elu kuid nüüd pea kuuaega pole ma midagi magusat söönud va. suhkurt. Proovin selle tasakaalu leida siis ka arvan,et langeb kaal paremini. Vb pole ma kõike õigesti läbi mõelnud ja vb peaksin tõesti aega rohkem leidma ,et kirja panna kõik. smiling smiley
Proovisin 30 minutist trenni teha youtube järgi mm 10min tegin ja sääre ja kintsu tagant hakkasid lihased nii tõmbama,et ei julgenud rohkem midagi teha :/ kas tõesti lihased nii läbi ..vb peaks ainult jalutama hetkel(natukenegi füüsilisust)

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell: " Teeme ülekilodele ära ! "
Saatis: Vurr
Kuupäev: 27. November 2013, kl 14.02

Kõigepealt Dieedipäevik. Ma võtan sinu teema kokku. Sinu algus oli selline ( läbi minu silmade, ilmselt ka läbi teiste silmade): sa ei pannud midagi kirja, nädalavahetused koosnesid sul heas paremast söögist-joogist ja seda ilma piirideta. Tööpäevadel sa piltlikult öeldes nälgisid. Tulemused olid olemas, aga sellega rikkusid sa ära oma organsimi tööreziimi. Juhtus see, et kui näljapäevi jääb nädalas vähemaks, siis su kaal tõuseb. Kohe korralikult. See toob endaga kaasa masenduse. Motivatsioon kaob. Vaata tõele näkku. Mõtle läbi, kas see ongi see mida sa tahad. Hetkel võib tõesti nii olla, et isegi normaalse söömise juures sul hakkab kaal tõusma. Ma ei ole spetsialist ja ei oska sulle täpselt öelda, mida sa pead tegema. Aga mul on arvamus, et sa ei tohiks uuesti oma ekstreemsusesse langeda. Mina sinu asemel käituksin hetkel nii :
1) jookseksin kohe poodi toidukaalu järgi.
2) märgiksin piinliku täpsusega kõik üles
3) otsiksin piiri kus mu kaal enam ei tõuse ( rõhutan, et just piiri kus EI TÕUSE). See võib võtta ka mitu kuud aega.
4) seejärel, kui piir leitud, hakkaksin tasapisi ( rõhutan , tasapisi) alandama.

Aga kuna sa oled sedasama (praegust) kaalualandamise meetodit - kui seda saab nii nimetada, kasutanud juba aastaid, siis ilmselt sulle endale see variant meeldib. Ainult sina ise saad otsustada, kas see süsteem on sul jätkusuutlik ? Mõtle selle peale. Ja mis põhiline, OLE koos meiega. See tähendab, et ka sina võiksid avaldada oma mõtteid teiste tegevuste kohta, anda nõu, olla teistele toeks - see on selle duelli koospüsimise "võti". Hetke ei räägi sa eriti enda tegemistestki, kipud sulle suunatud küsimusi ignoreerima. Siia duelli liitudes andsime me kõik näpu ....

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.