Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 29. March 2015, kl 17.36

Mul näitab kummalisel kombel suurt plussi- ise valemeid näppima ei läinud, ausalt smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 29. March 2015, kl 19.43

Kummaline jah, aga seal oli valemit muudetud smiling smiley Panin tagasi. Nüüd peaks korras olema.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 30. March 2015, kl 07.13

Aitäh Ursull smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: Anett
Kuupäev: 30. March 2015, kl 07.16

Minu mees tuli koju ja tegi mulle super kingi! Kinkis mulle pulsikella! Ma olen nii elevil sellest! Kõik GPS ja asjad sees. Telefoniga saab ühildada... Mees ikka teab, mida oma naisele kinkida grinning smiley ( täpsustan ,et mul ei ole sünnipäeva ) grinning smiley
Täna tahan kohe prooviringile minna... sügeleb lausa juba grinning smiley
Kaal läheb tasapisi iga päevaga alla. Ise olen rahul smiling smiley Lisaks tuleb meil laupäeval mu onu naise juubelile minna. Kuna ma aga oma vanas suuruses veel ei ole siis ei saa endiseid kleite kanda ( need on ümber kleidid,aga mul see kõht on nagu ta on veel ) niiet tuleb kleidijahile minna. Loodan, et tita teeb lõunal pika uinaku ja saan ära käia smiling smiley
Mina pole üldse küpsetaja , ma lausa vihkan küpsetamist. Ja õnneks mees ei söö üldse magusat, seega meie peres jäävad kõik koogid, küpsetised puutumata winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 30. March 2015, kl 07.31

Mul oli plaan eile jooksma minna, aga kahjuks/õnneks sadas. Käisime väiksel jalutuskäigul perega ja avastasime, et meie linnas toimusid jooksuvõistlused. Kuna me elame siin Hollandis Eesti infoväljas: vaatame Eesti telekanaleid ja loeme lehest Eesti uudiseid, siis ei tea me kohalikust elust eriti midagi. Oleks teadnud, et võistlused, oleks kindlasti ennast registreerinud. Samas tänasin siiski õnne, et ma ennast kirja ei saanud panna, vihama ja külma tuulega ei oleks just eriti mõnus olnud confused smiley
Kaaluga on mul kehvasti, kogun siin veidi jõudu, et sellega jälle tegelema hakata.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 30. March 2015, kl 07.39

Anett, ega midagi muud ei olegi, kui vanadele kleitidele tuleb siilud vahele õmmelda tongue sticking out smiley
Aga nii armas, et mees sulle sellise kingi tegi ja veel niisama. Mul mees enam ei taipa selliseid asju teha. 1 päev tütar teatas talle: issi, sa pead emmele palju kinnitusi tegema, sest ta on meil ju niiii ilus! smiling smiley

Minul jäi eile esimest korda trenn vahele. Selles mõttes esimest korda, et ei järginud kava. Põhjuseid 2! Tunnen viimasel ajal, et olen nii väsinud ja teine on et sääred andsid eelmine nädal nii tugevat valu, et ma leidsin, et peaks olema 1 puhkepäev nädalas vahest rohkem.
Olen nüüd 2-3 päeva määrinud jalgu magneesiumiõliga ja on tõesti paremaks läinud. Muidu kava järgi peaks täna puhkusepäev olema. Eks näis, mis treener nüüd ütleb, kas tuleb 2 puhkepäeva või ajab mind täna jooksma.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: Anett
Kuupäev: 30. March 2015, kl 10.25

Nüüd tegigi üle pika aja niisama. Eks ta näeb ka kui õnnetu ma oma keha suhtes olen peale sünnitust. Ja ma olen ammu ammu tahtnud GPSigap pulsikella. Tegi ikka mega rõõmsaks.
Täna ma ei teagi kas saan jooksma sest preilil tekkis üleöö jonnituju sad smileykella 7st saati nutnud. Nüüd sain ta enam vähem magama.
Ursull sa ikka nii tubli tennitaja. Ajad ladedaks ja kadedus (eestlasele kohane) on parim motivaator grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 30. March 2015, kl 14.56

Roosaroos kus kandis Hollandis elad? Ma niisama huvi pärast küsin, külastasin ka eelmine aasta Hollandit.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 30. March 2015, kl 18.17

All lõunas, Limburgi piirkond. Saksamaa ja Belgia on väga lähedal. Käisid külas kellelgi või lihtsalt reisimas?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Roosaroos 30.03.2015 18.19.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 31. March 2015, kl 06.01

Hei!
Eelmise nädalada tublimad veel kõik kiitmata.
KÕIGE-KÕIGE tublim oli seekord anxu79 -1,8kg!!!
Talle järgnesid Miiskar, Mädži ja Vivian, igaüks neist kaotas -1,2kg!!!

Märtsikuu lõpuga kõige tublim kaalulangetaja jätkuvalt Kakuke36, kes on juba kokku kaotanud -7,5kg!!! the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 31. March 2015, kl 06.05

Ma pole nüüd 2 päeva trenni teinud. See-eest suht tublisti toitunud: hommikuti tubli puder võiga, lõunal mingi kergem salat (sest hommikupudrust veel kõht liiga täis) ja 2 viimast õhtut olen järjest söönud munanuudleid hakkliha ja köögiviljadega, mis pole ka kalorilt just 1,50.
Nojaaa, mida siis minu kaal teeb? LANGEB!!! eye popping smiley
Kardan, et nii kui trenni tegema hakkan siis jälle söögiisu väga pole ja kaal on paigal.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 31. March 2015, kl 06.37

Käisin sugulasel külas Zaandamis, kuna käisime autoga, siis tiirutasime seal ringi nii väikestes külakestes kui ka Amsterdam sai üle vaadatud. Eriti meeldis mulle Delft.
Ursull tundub, et ikka on see, et kui trenni ei tee sööd normaalselt, siis kaal liigub ka alla. Nüüd pead ikka mingi tasakaalu leidma nende kahe vahel.
Ma käisin nädalalõpus sünnipäeval ja siis oli ju vaja muudkui näksida laua ääres ja tulemus nagu ikka pärast oli nii paha olla, sest kõht oli liiga täis. angry smiley Ei oska ikka ei öelda, on vaja ennast piinata. angry smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 31. March 2015, kl 08.00

Mulle tundub endale ka, et pean rohkem sööma kui trenni teen. Aga ma tõesti siis ägisen kui peaksin rohkem sööma. Hetkel olen kuulanud lihtsalt oma keha, et kui tunnen, et kõht tühi siis söön. Näljas ma kohe kindlasti ennast ei hoia.
See nädalavahetus jälle juubelile minek, nii, et söögiga väga tagasi ei hoia. Küll jälgin, et magusat ei sööks väga palju ja alkot ma nagunii ei tarbi.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: Anett
Kuupäev: 02. April 2015, kl 09.19

Homme juba jälle kaalumine. Aeg läheb niii kiiresti :O
Selle kleidiga on sellised lood,et siile vahele ei pannud grinning smiley Ostsin püksid hoopis ja pluusi. grinning smiley Kleite ostan siis kui olen oma vana kaalu (loodetavasti) saavutanud tongue sticking out smiley
Täna oli - kirjas, ei tea kas homseks ka säilib grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 02. April 2015, kl 09.23

Ma ei julge veel homse kaalumise peale mõelda. Täna õhtul kolleegidega välja minek ja mine tea mis kell koju jõuan. Isegi kui alkot ei tarbi või üle ei söö, siis väsimus annab oma panuse kaalule.
Tänase hommikuga oli kaal sama jälle mis tabelis, kuigi siin viimased paar päeva oli mõnisada grammi vähem.
Karta on, et täna jääb ka trenn ära. Lihtsalt ei jõua ära teha. Eks siis peab homme võimlema rohkem.
Olge tublid!

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 02. April 2015, kl 10.15

Ma ka homset kaalumist ei oota confused smiley Hetkel mul jooksuriided seljas ja söön hommikust. Plaan minna pojaga jooksma nii, et tema sõidab rattaga kõrval. Hoian nüüd pöidlaid, et jälle ei sadama ei hakka. Pühapäeval olid ka jooksuriided juba seljas ja hakkas sadama.
Ma olen nii palju kaalu tagasi võtnud, et raske olla jälle. Olen pidevalt nii väsinud ja ei taha midagi teha. Mäletan aega, kui jooksmas käisin, siis oli energiat jooksmiseks ja jõudsin ka muidu asju palju rohkem tehtud. Eks pidi aegajalt puhksama ka, kuid selline olemine nagu praegu, kui puhkad ja midagi ei tee ja ikka oled väsinud confused smiley Aga jah, esialgu tuleb see vorm alles saavutada ja pingutada, see kõige raskem, saada jälle soonele tagasi.
Toitumise peale üritan mitte mõelda ja see on hetkel kenasti läinud, ei ole õhtul siin patustanud ja üleüldse toidule mõelnud. Õhtuti loen siin oma "Varjundeid" teist osa ja see on mu mõtted toidust eemale saanud.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 02. April 2015, kl 14.03

Kui aus olla, siis ma ka ei oota kaalumist. See eelmine nädalalõpp, mis sai söödud mõnuga, hakkab alles nüüd tasakaalu tagasi jõudma. Krt ajab ikka vihale küll, miks ma pidin nii sööma, ega kui ikka mõistust pole, siis tuleb ka kannatada. angry smiley Lisaks täna veel üks sünnipäev, pean vist teibi süüle ette kleepima. the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 02. April 2015, kl 14.18

the finger smiley Jätaks siis homse kaalumise vahele winking smiley Mul ka kuidagi raske olla nagu oleks paistes.... Sellel nädalal olen tarbinud meeletus koguses magusat- nii kui hakkan tegema ühte konkreetset tööd siis PEAB shokolaad kõrval olema. OK, vähemalt söön tumedat.... Aga täna vist veiniõhtu ka... No kuidas ma homme siis sinna kaalule mahun smiling smiley
Mida lähemale oma eesmärgile, seda raskem tundub...

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: BIRIKA
Kuupäev: 02. April 2015, kl 19.13

Roosaroos ma jagan täiega sinu arvamust, et kui trenni teha ja korralikult toituda siis ei ole sellist väsimust peal ja tõesti jõuab ka peale trenni toimetada. Minu arust tekitab liigne nn halbade süsivesikute tarbimine sellist raskustunnet ja väsimust.

Eile oli mul plaanis rühmatrenn õhtul ja siis kui töölt jõudsin, olin parajalt väsinud, kõht täis... ahh ma ei lähe trenni, lebotan ühe õhtu kodus niisama. Siis hakkas süda valutama, et kuidas ma ikka nii laisk olen ja ikka vedasin oma kondid treeningsaali. Ja teate nii mõnus trenn oli, et ma tõesti nautisin neid 150 kükki ja kõhulihaste ja ma ei tea mis kõiki harjutusi veel. Pärast oli megahea enesetunne ja sain sellise energialaksu, et koristasin veel kodugi peale trenni ära.
Nii, et kõige tähtsam on trenni minekul see kodust välja saamine smiling smiley.

Ma olen sel nädalal üritanud eelmise nädala patte tasandada ja midagi on kindlasti õnnestunud, sest olemine on enam vähem.

Olge tublid smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 02. April 2015, kl 22.05

Hommikul siis istusin siin foorumis ja kirjutasin postitust jooksuriided seljas. Peale seda sain teate, et pean tunnikese ühte pakki ootama. Kui pakk käes, hakkas sadama winking smiley No aga logelesin veel arvutis, ei viitsinud riideid vahetama minna. Lõpuks jõudsin ka ilusa ilma ära oodata ja saingi välja minna. Samas sai poja liiga kaua telekast multikaid vaadata ja oi, kuidas ta hädaldas ratta seljas (muidu talle meeldib igasugune liikumine ja eriti ratas). Telekas ja laisklemine on ikka väga kurjast ka laste puhul. Sõitsime kilomeetri rattaga ja peale seda tegime väike jalutukäigu, kus ta ka ikka ootas, et kiiremini koju jõuaksime. Homme tuleb kindlasti lastega jälle ratastega sõitma või jalutama minna, olen ise mugavaks muutunud ja lapsed minu eeskujul ka confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: kakuke36
Kuupäev: 03. April 2015, kl 08.27

66,5- päris hea tunne on sest kartsin suurt plussi. Muidugi see pikk nädalavahetus paneb mind proovile kuna kõikidel päevadel üritused!
Kas oleks võimalik tabelis minu valemid üle vaadata sest näitab kaalulangust lausa 1,8, mille vastu mul poleks ju absoluutselt midagi ja näitab ka et eesmärk käes grinning smiley Selle eesmärgi saavutan loodetavasti alles kuu lõpus aga praegu on seal mingi "kala" sees smiling smiley

Ilusaid pühi kõigile!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 03. April 2015, kl 08.52

Hommik, minu pendel jätkub, eile käisin sünnipäeval, hoidsin küll tagasi, aga 1kg plussi tuli ikka ära. Lisaks peaks vist täiskuu kohe olema, ei saa ma magada ja tänu sellele ka keha stressis ja paistes.

Ilusaid pühi kõigile.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: Anett
Kuupäev: 03. April 2015, kl 09.42

Tere hommikust!
Meil oli eile tibu varvaste kastmine! Aga kuna mul ikka nende gaaside ees hirm nii suur , siis ma enam ei näksi ja ei söö magusat! Olen oma preilile tänulik, õpetab distsipliini mulle!
Tänase kaaluga rahul, -0.70 kg.
Nüüd ootan ,et piiga ärkaks sööks ja siis läheme teeme ühe pikema jalutuse ja siis peale seda uuesti söök ja siis saan jooksma minna.
Olen ikka hulka tervislikumalt toituma hakanud. HEtkel küll tooreid asju ei saa süüa väga, sest iga asi tekitab mulle gaase ja sellest ka kohe lapsele . Kuid ei vala toite hapukoore ja muude kastmetega üle ning jah see magus, seda suudan nüüd ohjata smiling smiley
Hakkate mune ka värvima ?

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: Mädži
Kuupäev: 03. April 2015, kl 10.09

Mina saingi oma kauaoodatud seitsme kaalule (67,5 kg) ja peaksin päris rahul olema, aga tean, et see on pisut petuvärk. Nimelt tabas mind kolmapäeval mingi ühepäevaviirus. Mees oli sellega paar päeva varem siruli ja esialgu tundus, et mina pääsen. Paraku siiski mitte, sest kolmapäev algas mul poti kallistamisega. Seejärel vegeteerisin ülejäänud päeva diivanil ning olin sõna otseses mõttes vee ja leiva peal. Eile oli juba enam vähem inimese tunne ja kannatas ka üht teist peale leiva süüa. Loodan, et järgneva nädalaga seda ilusat numbrit päris ära ei riku.

Ei saa mainimata jätta ka seda, et käisin endale mingi päev seelikut ostmas ja selga läks Montoni nr 38! Jippiii. Seda ei ole ikka ammu juhtunud. Selle üle oli küll hea meel smiling smiley Muidugi ei tohi nüüd grammigi juurde võtta, sest see nr 38 oli ikka väga täpselt paras.

Häid pühi!

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ursull
Kuupäev: 03. April 2015, kl 10.37

Hommik või siis tere lõunast.
Mina sain ka veidi aega tagasi kargud alla.
Eile õhtul oli kolleegidega üritus. Mõtlesin, et joon mõne pokaali süütut puuviljabooli ja nüüd olen selline uimane ja tunnen, kuidas kõhu seest kõrvetab. Hea, et ei otsustanud teistega pärast keskkööd edasi möllama minna, vaid kutsusin ilusti poja järgi. Nii kui värske õhu kätte sain, siis niitis ikka korralikult. Õnneks mitte kõige hullemal moel, aga purjus olek tundub mulle juba nii võõras, et ma ei taha seda tunnet. Hommikul ärgates kaanisin liitrsi seenejooki sisse ja kohe hakkas kergem. Nüüd juba söön putru ja üritan asjalik olla, et ruttu normaalse inimese tunne peale tuleks.
Kaalu osas võiks endale juba medali teha. Mis krdima moel ma olen suutnud juba 4 nädalat järjest grammi pealt alati sama kaalu saavutada. Oleks kasvõi 100g siia-sinna, aga ei ikka täpselt 91,9g. Kui nädala sees poleks teisi numbreid ka näidanud siis arvaks, et kaal on katki.
Aga nüüdseks meil ülepoole ajast koos kaalu jälgitud ja suurem osa kaalu peaks kadunud olema. Kellel on siis ja kellel mitte grinning smiley (naeran enda üle oma pluss tulemusega).

Olge tublid ja sööge mune! the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: Vivian
Kuupäev: 04. April 2015, kl 09.38

Tere ka minu poolt!

Eilne kaal (73,1kg) oli siis 200g kergem kui eelmisel nädalal. Olen püüdnud küll magusat üldse mitte süüa ja piiranud ka muidu toitumist. Lisaks teen nädalas oma 100 000 sammu ka. Enesetunne on hea ja olen sel nädalal ka kõigist olengutest/istumistest suht. positiivselt välja tulnud. Kuigi on väga raske kui kõik söövad mu lemmik-komme ja mina ei saa midagi... Aga noh.. Olen üle

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: Vivian
Kuupäev: 04. April 2015, kl 10.36

Kuna enne olin telefoniga kaaluabi.ee-s, siis on jäänud sõnum poolikuks ja ma ei saa seda enam muuta...kahtlane..aga nii on. Lõpetan siis siin postituses:

..Aga noh.. Olen üle smiling smiley
Ilusat nädalavahetust ja rõõmsat koksimist!

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: Anett
Kuupäev: 05. April 2015, kl 14.25

Nii, käisin mina eile juubelil. Sõime seal head ja paremat. St ma paljusi asju süüa ei saanud. Aga siiski ... istusin peolaua taga. Ja oh imet- esiteks , ma ei söönud üle end!!!!! ( mis vanasti oli minu puhul välistatud, sest iga jumala kord sõin ma end üle ja mul oli niiii kuradima halb ja ebamugav olla) teiseks, läksin mina täna kaalule ja olin surmkindel,et paarsada grammi ikka juurde tuli, AGA ma võtsin hoopis 600 grammi alla grinning smiley grinning smiley
No see tegi tuju heaks.
Aga mind kimbutavad masendavad mõtted. Slp, et ennast peeglist vaadates ja üldse ennast vaadates... olen ikka paras pekimägi. Jalad on nii ilusad mul , tõesti nii rahul nendega. AGA selg ja kõht nii rasvas ,et masendav. Loodan, et kui need viimased 9 kg maha võtan siis kaob ka see üleliigne rasv ära sad smiley MA tunnen end nii ebaseksikana... jube. Ükski asi seljas ilus ka pole. Ja piltidele ma üldse ei roni . Sain oma mure ära kurta ja ennast natuke välja elada. Mees muidugi toetab mind ja ütleb, et ma ju sünnitasin kuu aega tagasi, küll ma jõuan end vormi viia kenasti.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Saatis: ANXU79
Kuupäev: 06. April 2015, kl 20.15

Anett mees räägib sul ju täitsa õiget juttu, mõtle sellele, et 9 kuud sa kogusid seda endale ja ega see siis nii kiiresti ei saa kaduda.
Mul on ka olnud väga patune ja pole veel tänagi läbi. Täna on pojal sünna. Nädalalõpus käisin testisin uue burksi koha ära. Võtsin wrapi ja oli hea. Võitlen endiselt kaelavaluga, aga hakkab tunduma, et see on seotud hoopis hambaga, nüüd paar nädalat tagasi tehti osad kanalid lahti, homme jätkatakse ja siis mais mikroskoobi alla. Jube on ainult see, et kui nüüd tõesti selgub, et olen aasta oma kaela ja seljahädadega võidelnud ja nüüd selguks, et selle põhjuseks on hoopis hammas olnud. Jah see oleks hea, et saaks lõpuks jälile, aga tagantjärgi kohutav mõelda, kui palju rohtusi olen neelanud ja veel muud ravid lisaks. Aga loodan parimat ja homsest ennast taas käsile võtta.

Valikud: VastaOsunda
Re: smiling bouncing smiley Jaanipäeva pringid hirved smiling bouncing smiley
Kuupäev: 06. April 2015, kl 23.16

Ma siis proovin ka liituda. Nii kiirest ma küll oma ideaalkaalu ei saavuta, aga asun teiega koos teele. Parem hilja, kui üldse mitte. Loodan, et võtate kampa... koos ikka lihtsam kui üksi... eks.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.