Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. January 2014, kl 09.24


Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 28. January 2014, kl 10.40

ICanDoIt. Ma täiesti mõistan, miks oli hea mõte teise duelliga liituda. Minu silmis olid sa seal ikka samamoodi aktiivne. Väga ebameeldiv olukord on see tõesti, poleks iial arvanud, et kaaluabis võib sarnast draamat kohata ning et vihjatakse duellist loobumisele.
See on aga tõsi, et Vurr valib ise keda ta selles duellis enda ümber näha soovib, sest duell on tema oma.
Vabandan, kui ma poleks pidanud üldse seda teemat arutama, raske on end tagasi hoida.

Ma ikka veel püüan uue kaloraažiga harjuda ning on mõned kõrvalised mõjud, mis ei lase 100% pühenduda. Reedeks siiski tahaksin miinust näha.

ICanDoIt, pane omale päevase kaloraaži toidutabelisse kirja, jääb see 1940 peale?

Näitsik, kahju, et oled tõbiseks jäänud, loodan, et saad kiiresti terveks.

Kaalun siin, kas on väga halb mõte minna kiirkõndi tegema, kui väljas -20 kraadi. Ahh, ma ei hakka riskima, teen pigem väikese jooga tiiru .

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. January 2014, kl 12.57

Lisasin tabelile veel ühe veeru- kulutatud kcal



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 28.01.2014 12.58.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 28. January 2014, kl 16.45

Lynuza, tänud toetavate sõnade eest. Aga jaa, ära mine õue, liiga külm, ilmselt tegid juba kasulikuma otsuse ära. Mina ka käisin ju eelmine nädal mitu korda väljas jooksmas ja kuigi miinuseid oli vähe või isegi ei olnud, olen omale nõmeda nohu saanud, ja silmad jooksevad vett. Hästi ebamugav. Nii, et see nädal õue ma trennitama ei lähe, kõik, mis teen, teen toas nende videote järgi. Ma väga rahul, et sellise lehekülje leidsin.

Mul ka eile päris kalorid täis ei tulnud, eks vajab see harjumist, ja üleüldse üritan kuidagi sellist kasulikku menüüd kokku panna, et makrod ka tasakaalus oleks. Eks selleks kulub veidi aega. Ahjaa, ja mina arvan, et kuna tõstsime kaloraaži ja keha nüüd jälle harjuma peab, siis ei ole isegi kaalulangust oodata. Tuleb aega anda.

Pirle, tabel on supper thumbs up.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. January 2014, kl 18.18

Minul sellise toitumisega on makroelemendid tasakaalust väljas smiling smiley aga mikroelemendid saan 100% ja rohkemgi, va. kaltsium.
ICanDoIt, see on tõsi, natuke peab kannatlik olema ja vaatama, kuidas keha reageerib, siis saab alles järeldusi teha. Algul tõusebki kaal ja arvan ,et mitte kauem kui 2 nädalat.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. January 2014, kl 18.38

ja natuke tarkust winking smiley Võrreldes süsivesikutega annavad rasvad rohkem energiat.Mittevajalikud süsivesikud muutuvad organismis kergesti rasvadeks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 28. January 2014, kl 19.15

Ma mõtlesingi seda sama ning lugesin ka kusagilt, et alguses kalorite tõstmisel kaal tõuseb. Mulle meeldib, et teie ka seda kinnitate ning tänu sellele suhtun rahulikumalt oma kaalu numbrisse.

Kahjuks lapse uinaku ajal ei jõudnud joogatada ning hiljem ei tulnud sellest ka midagi välja, sest ta ikka tuli uudistama, mis ma teen ja miks ma laman ning siis vaja veel hüpata minu pealsmiling smiley Homme tuleb vabat aega paremini planeerida.

Tundub, et ma peaksin oma süsivesikud, rasvad, valgud samuti üle vaatama, sest viimasel nädalal on mul rasvad ja valgud ülekaalus. Seda ma teeksin nädala kahe pärast, kui ma näen kalorite tõstmise mõju endale. Äkki mulle sobibki selline valkude ja rasvade üleküllus... Pole varem süvenenud eriti nendesse asjadesse, olen vaid vaatanud kaloreid, eks ma nüüd jälgin teisi asju ka.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. January 2014, kl 19.18

Aga minul ongi rasvade ja valkude üleküllus ja ei näe sellest probleemi winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 28. January 2014, kl 19.30

Mina pigem usun ja kavatsen edaspidi ka süüa nii, et pigem rasvade ja valkude üleküllus, kui et süsivesikute. Ja nagu Pirle mainis, siis rasvad ja eriti valgud, hoiavad kõhu kauem täisja ei kaota kaalu lihase arvelt. Ja ma isiklikult tunnen, et mida rohkem ma süsivesikuid söön, seda rohkem ma neid tahan. Nii, et süsivesikute osakaal minimaalne hoida ja valgud-rasvad domineerivana. Samas ma päris hullu ei taha panna ka ega panegi. Kuna teen intensiivseid trenne, siis pratamatult on süsikaid vaja, aga muidugi, pigem puuvili, mitte komm. Aga niiii raske on kommile vastu panna grinning smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati ICanDoIt 28.01.2014 19.31.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 28. January 2014, kl 20.06

Kuna minu jaoks on minu päevane kalorihulk, 1460 cal, ikka päris vähe, ei julge enam nagu üldse süüa. Täna näiteks tegin tund aega jõusaalis trenni aga kaloreid sõin ainult 1500. nüüd nagu liiga hilja ka õgima hakata. mis te teeksite? kas tuleb need põletatud kalorid tagasi süüa?

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 28. January 2014, kl 20.11

Tinka, aga ütle oma andmed, vaatame üle, palju sa tegelikult sööma peaks? Pikkus, vanus, kaal, palju trenni teed, rasva %?
Pirle on mudugi osavam ja teadlikum, kuid andmete sisestamine kalkulaatorisse ei tohiks probleem olla.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. January 2014, kl 20.13

tinka, kes sulle arvutas sellise kalorihuga ?

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. January 2014, kl 20.16

ja pole vahet ,mis kell sööd, kuid täis kõhuga on raske magada winking smiley ja tühja kõhuga on raske magama jääda winking smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 28.01.2014 20.19.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 28. January 2014, kl 20.33

Üleüldiselt, kui sul kaloraaž paigas koos trennidega, siis trennis kulutatuid kaloreid tagasi süüa ei tohi, sest su päevane kaloraaž ongi juba arvestatud koos trenniga. Nii on vähemalt minul.

Pärast trenni tuleb aga süüa küll, sest keha põletab, eriti pärast jõutrenni, ka puhkeolekus rasvu edasi. Ja tõesti tühja kõhuga magama minna on suht võimatu ja uni on lünklik, sama kehtib ka punniskõhuga. Minule on soovitatud süüa vahetult pärast trenni banaani, et suhkrutase taastada, ja vasta ööd ma soovitaks ka süüa valku-rasva, aga ega kogus pea ju suur olema, peaasi, et näljatunde ära võtaks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Näitsik
Kuupäev: 28. January 2014, kl 21.26

see toitumiskava, mis mulle tehti (aga mida kuidagi enam järgida ei suuda), seal on ka põhirõhk valkudel ja rasvades. Süsivesikuid võib veits ja päeva esimeses pooles. Rõhutati veel, et kui lähen poest ostma kodujuustu, kohupiima vms, siis kindlasti rasvaga. Peale trenni kästi ka kindlasti midagi süüa.

Kui ma praegu ei suuda süüa, kas ma peaks ikka end sundima kaloreid täis sööma? Kodus on kooki jms head ja paremat, aga ei taha....

Lynuza, kas peaksime homme sulle meelde tuletama, et jooga aeg on?

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 28. January 2014, kl 21.55

Näitsik, ideaalne oleks ilmselt, et sööksid vähemalt BAV täis, et saaksid olulised ained toidust, vitamiinid ja muud mineraalid, et keha võitleks haigusega. Samas usun, et kui ikka isu ei ole, ei saa sundida. Samuti hoiab keha palaviku korral vett kehas kinni, mis võib ka ebamugavustunde tekitada ja ei tahagi väga süüa, vähemasti minul on nii olnud. Et ei teagi, aga nu kookidest hoia ikka eemale, kui süüa, siis tervisele ja kaalule kasulikke toite winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 28. January 2014, kl 21.57

Tinka kirjutas kord, et kaloreid määras talle õde, kes mingis ülikoolis vist teadis seda arvutada. Eks ta räägib ise täpsemalt. smiling smiley
Näitsik, keha võib ära harjuda veel madalama kalorihulgaga ja lõpuks ei anna kübetki rasva ära vaid hoopis lihaseid või arvab keha, et on näljaperiood ja tuleb hoida seda, mis alles. Kuna sinu kaloraaz niigi päris madal siis pigem söö. Tohib küsida, mis toitumiskava see on, kus nii vähe süüa lubatakse sinu kaalu juures? Nii palju kui ma olen lugenud teiste tagasisidet toitumiskavade kohta on need olnud suurema kaloraaziga kui inimene harjunud oli.
Aitäh, Näitsik, nii kihvti pakkumise eest, olin meeldivalt üllatunud aga jooga püsib kindlasti homme terve päev meeles.

Hetkel tundub, et oleme siin KA-s duelli teinud, kus soovitame just rohkem süüa. Olime äkki kärsitud, et kippume aina kalorite kallale ise seal juures ei viitsi end liigutadagi. Tahaksin enda jaoks tulevikus meelde tuletada, et kui ma kunagi peaksin arvama, et on aeg kaloreid vähendada, mõtleksin enne äkki tuleks hoopis trenni rohkem teha.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 28. January 2014, kl 22.05

Ma pole vist kirjutanud, et mul on väga hea meel, et ICanDoIt meiega otsustas jääda. Mul on ikka vedanud teiega, et nii hästi informeeritud olete igasugustes kaaluteemades või trenni osas, teilt saab ikka hulga paremat tagasisidet, kui guuglist(halb nali vist aga neid on mul kahjuks palju). smiling smiley
Aitäh, et olemas olete ja toetate!

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 28. January 2014, kl 23.09

Näitsik, vat see koogitükk on mittevajalik süsikas, mis muutub organismis kergesti rasvaks winking smiley söö parem pähkleid või banaani, et vähemalt enda PAV oleks täidetud. Aga 1 päev pole hullu winking smiley kui ei lähe ,vägisi pole mõtet toppida.
ICanDoIt on asjale hästi pihta saanud winking smiley ja aitäh Sullegi, Lynuza

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Näitsik
Kuupäev: 29. January 2014, kl 02.34

See toitumiskava, mis mulle tehti septembris, seal pole üldse kaloreid kirjas. Seal on massi järgi, mida võib, kui palju, mis kell, mis kombinatsioonis jms. Kaloreid ei lugenud. Usun, et seal tuleb kokku ca 1700-1800. See on minu jaoks päris hea süsteem, kui suudan seda jälgida.

Kuna siin läks toidutabeli täitmiseks ja seal ka kalorid kirjas, siis võtsin kasutusele KA sarnase süsteemi, lihtsalt tasuta, jookseb kokku mu trennisüsteemiga ning on mugavam kasutada. See arvutas mulle sellise numbri, lisaks arvestab päevast liikumist.
Aga nii kui tuli see kalorite jälgimine, muutus toitumiskava jälgimine keeruliseks. Pole suutnud neid kahte kokku panna. Lihtsalt, kalorite järgi võin ju kooki süüa, kuigi toitumiskava järgi mitte. See 1200 on ka minu jaoks mingi uskumatult pisike number, mida ma eriti tõsiselt ei võta. Loodan, et peagi olen uuesti piisavalt terve, et trenni teha ja näha, kuidas toidu ja trenni tasakaal kujuneb ning kuidas endal hea on.

Koogi kiidan heaks smiling smiley See oli kõrvitsapirukas, mis on tehtud suhkruta, sisusse ainult maitseained (kaneel, sool, pipar, ingver, muskaat, nelk) ja muna. Põhja tegin imeõhukese, sest muretainas ei meeldi mulle ja Digestive küpsiste järgi poodi minna ei jaksanud. Üldse on pood kaugel. Üksikvanema mõnud... Keegi ei too poest süüa ja lapsele tuleb ka alati midagi valmistada.

Minulgi on hea meel, et ICanDolt meiega on. Seltsis segasem ja lõbusam. Järjest rohkem on nii põnevaid soovitusi, mida kõike tahaks ju kohe katsetada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 29. January 2014, kl 09.06

Teie kirju lugedes hakkab tunduma, et äkki tõesti söön veidi vähe. kaloraazi 1460 arvutas mulle KA, õe arvutuse järgi võin veel vähem süüa. Aga see on ilma trennita. Trenni teen vähemalt 4 korda nädalas, kaks jõusaaalitrenni ja kaks kõndimist/jooksmist.
Aga ausalt, ega vist ei julge ka enam rohkem süüa, sest nii kui paarsada kalorit lisan, tuleb kohe kolinal kaalu juurde.
Kas nii siis pole õige, et söön 1460 ja kui teen trenni siis kulutatud kalorite jagu rohkem? Või kui ei söö rohkem siis võtan rohkem alla smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 11.58

tinka, 1460kcal on Sinu PAV (põhiainevahetus)- Kalorikulu päevas, mille keha kulutab ära mitte midagi tehes. Niisiis on selle tulemus absoluutne miinimum, mille inimene ühes ööpäevas tarbima peab.Nagu näiteks vereringlus, keha- temperatuuri hoidmine, rakkude optimaalne töö jne. Teisisõnu on see kalorikulu, mille inimese keha tarbib ära 24 tunni jooksul täielikus puhkeolekus.
Saan aru, et Sinu kalorite hulgaks on olnud 1460kcal - trennidconfused smiley
Tervislik kaalulangetus oleks Sulle 1460kcal+´trennis kulutatud kcal+ söömine, hambapesu jne. (ka need tegevused kulutavad kcal)

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 29. January 2014, kl 12.26

asoo! No kuidagi ei julge tõsta tongue sticking out smiley
Pidin oma andmed ka arvutamiseks panema, äkki sa pirle arvutad ära ja vaatame mis siis näitab
kaal 67,9
rasva% 30,1
vanus 27
pikkus 168 cm



Toimetatud 1 kord(a). Viimati tinka 29.01.2014 12.27.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 29. January 2014, kl 13.11

Kasutasin seda kalkulaatorit mis pirle duelli tabelis on ja mida ta jagas meiega KALKULAATOR

Tinka andmed sisestasin ning välja tuli nii (rasva % alusel): PAV 1546kcal
Kaalu säilitamiseks on tarvis 2396kcal (arvestades, et teed 3-5 korda nädalas trenni). Rasvapõletamiseks kõige väikse defitsiidiga- 15% on vaja tarbida 2037kcal, väga suure defitsiidiga- 30% 1677kcal. Seega, kui tinka tarbib hetkel 1460kcal siis on ta arvatavasti enda näljutamise faasis.

Pirle, korrigeeri kui miski on valesti smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 13.40

Vaatasin üle, Lynuza enam-vähem märkis kõik õigesti. PAV-il ja BAV-il on väike erinevus(üks testitud laboris ja teine mitte)
1. kalkulaatori järgi on PAV 1434
4. kalkulaator arvutab keha rasva% KMI(KEHAMASSIINDEKSI põhjal)- 30%
Tinka on vist mõõtmas käinud rasva% ja tegin väikese paranduse - paar kcal läksid nr-id väiksemaks ,kui Lynuza kirjutas winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 29. January 2014, kl 14.04

:O :O nii palju kaloreid! võibolla tõesti olen näljutamise faasis. aga kardan, et nii palju süües ma küll kuidagi alla ei võta
et kaalu kaotada peaksin siis iga päev sööma 2037 kalorit. vahet pole, kas teen trenni või mitte?

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 14.33

Tinka, said valesti aru winking smiley kui trenni ei teeks, siis Sinu tervislik kaalulangus jääks vahemikku 1482kcal-st(kindlasti peaks suurem olema ,kui Sinu PAV) -1800 kcal(1853 kcal säilitad kaalu)

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 14.35

Küsige julgelt winking smiley olen vilets seletaja.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 29. January 2014, kl 14.42

siis ma ju ennast ei näljuta oma 1460 kaloriga?! kui trenni teen siis peaksin rohkem sööma jah?
kaalulangetamine on raketiteadus grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 14.47

aga sa ju teed trenni , järelikult näljutad. jah, peaksid rohkem sööma!

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.