Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 2 / 33
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 14. January 2011, kl 10.28

Hommikust!

Nagu Galileo ütles:"Ta liigub siiski!"thumbs up Täna hommikuks -200g ja kaal 80,8kg. smiling bouncing smiley
Kui arvestada nädala sees olnut, siis olen väga rahul. Tundub, et vee joomine on väga hästi mõjunud.thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 14. January 2011, kl 10.37

Tubli! Vesi aitab kindlasti, mul pudel kogu aeg töö juures käeulatuses.drinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 14. January 2011, kl 10.43

(Kavatsen närimiskummi-nippi ise ka katsetada, sest täna hakkan peoettevalmistustega kergelt juba pihta. Mul on kuidagi ainult selline tunne, et kui pikemalt nätsu närida, siis kipub kõht kiiresti tühjaks minema. grinning smiley Ei tea, kas peolauas oleks väga ebaviisakas nätsu närida? eye rolling smiley
Sirtsik ja Sibylla, 200 gr langust pole üldse halb tulemus. Mul on selliseid nädalaid olnud mitu, mis sest, et olen ilusa tulemuse pärast väga pingutanud, aga lõpuks ainult - 200 gr! Rõõmustage ikka ja pole ju ometigi pluss. Tublid, ma ütlen. smiling smiley



Toimetatud 2 kord(a). Viimati merx333 14.01.2011 10.46.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 14. January 2011, kl 10.45

Tänud Sirtsik! Ja nii hea meel on, et me oleme kõik allessmiling bouncing smiley Jälgides neid tulekuid ja minekuid siin Kaaluabis, siis võime uhked olla.the finger smiley
-200 on kindlasti parem kui mitte midagi ja mõnikord on mitte midagi ka parem kui +winking smiley
Minul ka kaal seisis pikka aega. Proovi nö veepäeva mõnikord, see mõjub hästi. Ma polnud sellist asja kunagi teinud ja ei uskunud, et võin söömata olla terve päeva (tegelikult peab sööma ~200-300kcal siiski ja seda ma ka tegin), kuid üllatusena oli väga kerge ja lahe olla. Ainuke häda peale veepäeva on, et kui natukenegi sööd, siis on tunne, et kõht on justkui liiga täissad smiley

Ja meie tabel ongi ilmselt esimene täna!hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 14. January 2011, kl 10.55

Jah, olen seda ka märganud, et liiga pikaajaline nätsu närimine "teeb kõhu tühjaks".
Kas olete ehk proovida saanud uusi (ilmselt) Eesti asju: aedvaarika, mustika, mustsõstra ja jõrvika krõpsud. Tootja Edgar Kolts, Varstust. Ja turustaja MAHLATÖÖSTUS OÜ.
Hiiglama mõnusad mitmeks otstarbeks mõeldud maiused. Seni olen maitsnud mustsõstart ja vaarikat. Kaloreid peal küll pole, aga kindlasti kasulikumad ja kergemad kui kommid jne. Tallinnas olen müügil näinud käsitööpoes.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 14. January 2011, kl 11.04

Mina olengi rahul!
Ja kuna täna kaalusin enne tite söötmist, siis suure tõenäosusega oleksin pärast olnud tegelikult veel mõnisada grammi kergemwinking smiley

Neid kuivatatud marju pole ise veel söönud. Kuid nendega tasub olla siiski ettevaatlik, et liiale ei lähe. Loomulikult on nad kasulikumad kui kommid, aga päris suure suhkru sisaldusega on need küll.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 14. January 2011, kl 11.05

Kuupäev____Sirtsik/155cm___Merx333/172cm___Võitja/176cm__________Sibylla/173cm

29.10..................90,5.....................71,8.......................72,4...........................................86,3
5.11 ...................88,5/-2,0...........................................71,7/-0,7.....................................82,4/-3,9
12.11..................87,5/-1,0...........................................70,6/-1,1.....................................83,0/+0,6
19.11................. 87,4/-0,1...........................................70,6/-0.......................................83,0/-0
26.11.................87,4/0................................................71,3/+0,7....................................82,1/-0,9
03.12..................86,9/-0,5...........................................71,3/-0.......................................81,8/-0,3
10.12.................87,1/+0,2............................................72,1/+0,8...................................81,5/-0,3
17.12.................86,2/-0,9.............................................71,1/-1,0....................................80,5/-1,0
23.12.................86,7/+0,5............................................70,8/-0,3....................................80,2/-0,3
31.12...................-..........................68,7.......................70,5/-0,3....................................81,1/+0,9
7.01...................87,7/+1,0..............68,9/+0,2...............70,5/-0.......................................81,0/-0,1
14.01.................87,5/-0,2...............68,2/-0,7................69,6/-0,9...................................80,8/-0,2
21.01
28.01

Kokku:...............-3,0kg......................-3,6kg.....................3,1kg........................................-5,5kg

Vaadake kui kenad ümmargused numbrid meil juba letti laduda! Kamba peale kokku 15,2kg puhast rasva kadunud,hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 14. January 2011, kl 11.08

Kindlasti, aga pean silmas,et pistad töö juures suhu 3-5 tk. Kusjuures on nad päris kanged (mõeldud ka toidus kasutamiseks ja tee tegemiseks).

Oi kui tore, et Sul titt kodus. Kui vana (kui tohib küsida)?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 14. January 2011, kl 11.47

Titt on 10 kuunesmiling smiley


See kogusumma 15,2kg on ikka hullult suur koguseye popping smiley Mõelge ometi, see on ju 84 pakki Taluvõid!!!the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 14. January 2011, kl 11.53

Siis Sul vahva aeg, aga raske ka, sest kogu aeg kodu ja külmik lähedal...

Minul nö väikseim "titt" juba 5. a

Muidugi! Või siis 7,6 pakki 2kg pakis jahu (kujutan vahepeal ette, et kui peaksin nt 4kg ehk siis 2 pakki jahu kogu aeg seljas kaasas kandmaeye rolling smiley)See viib igasuguse maiustamisisu.thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 14. January 2011, kl 12.05

Just-just- väga õiged võrdlused ja peabki oskama niimoodi "suurelt" mõelda ja võrrelda smiling bouncing smiley
Sibylla, 10-kuune on nii vahva tegelane eye rolling smiley, kuigi emast nii sõltuv veel ja annab emale väga palju tegevust pea ööpäevaringselt. smiling smiley Minu poja juba 3,5 ja täitsa iseseisev tegelane. thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 16. January 2011, kl 14.22

Võitjale palju õnne sünnipäevaks ja ilusaid võite kaalurindel! smileys with beer

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 17. January 2011, kl 10.25

Palju õnne teile Võitja ja Merx333!!!!hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 17. January 2011, kl 11.06

Tähh, Sibylla! winking smiley
Kuidas sul kaalurindel läheb? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 17. January 2011, kl 12.37

Minu poolt ka suured tänud! smiling smiley
Küll on tore, et te olemas olete. hot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 17. January 2011, kl 20.48

Nädalavahetus läks jälle käest ära.confused smiley Meil oli 4 päeva külaline kostil ning vahepeal sai ka ühel sünnal käidud. Nüüd katsun kaotatud tagasi teha. Õnneks suutsin niigi palju tubli olla, et oma veekannud jõin iga päev tühjaks. thumbs up

Ja kuida teil? Sünnipäevatorti ikka sõite?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 17. January 2011, kl 21.58

Sünnipäeva-Napoleoni, mis praegu külmikus taheneb, söön õigel päeval ehk siis homme winking smiley Ühe väikse tüki luban endale ikka,pean ju proovima, kuidas välja kukkus, aga rohkem mitte. smiling smiley
Täna on nii palju sebimist olnud ja köögitoimetusi, et päevanormist on hetkel täis vaevu 40%. Ei tea muidugi, kui mitu % keedukreemi limpsimine võiks anda grinning smiley
Täna hommikune kaaluanomaalia seisnes + 700 grammis. Õnneks kontrollkaalumine 3 tundi hiljem näitas, et plussist oli alles vaid 200 gr. smiling bouncing smiley
Nii väga tahaks, sel nädalal tiksuks ette aasta lõpus nähtud nr 67...smiling smiley
Oleme tublid ja pingutame ja ei anna kiusatustele järele, et reedel oleks tõesti põhjust rõõmustamiseks the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Kuupäev: 18. January 2011, kl 09.39

Tere hommikut !

Minu palavad õnnesoovid tagantjärgi Võitjale ja loomulikult kallile sünnipäevalapsele Merxile !!! hot smiley

Mõnusat pidupäeva, loodan, et suudad oma imemaitsvate roogade keskel ikka kainet mõistust säilitada smiling smiley Mina vist küll ei suudaks... spinning smiley sticking its tongue out

HIPP-HIPP HURRAAAA!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: sirtsik
Kuupäev: 18. January 2011, kl 09.40

Õnn ei asu mägede taga,
ega kaugete merede randadel.
Ta öösiti su padja all magab
ja päeviti kõnnib su kandadel.

Palju õnne sünnipäevaks, Merx !


Väga mõnus on lugeda, kui püüdlik sa oled. Isegi oma sünnipäeval piirad magusa söömist. Ma sain sinu kirjast täitsa tugeva tõuke. Tänan!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 18. January 2011, kl 10.09

Aitäh, Krissukrässu ja Sirtsik! Olete tõeliselt armsad. thumbs up
Sirtsik, ma tõesti tahan nii väga jõuda selleni, et saan oma algse eesmärgi ehk siis -8,4 kg täidetud. Hetkel on 63% tehtud. Me oleme ju siin selleks, et kasvõi iseendale tõestada- ma suudan seda! the finger smiley Koos on veidi lihtsam, sest toetus kulub ju alati ära. On minulgi motivatsioon plehku läinud, aga sellist mõtet, et jätaks pooleli, pole mul kordagi pähe tulnud.
Oluline on minu meelest ka mõtteviis, et kõik on ju lubatud, kuid pole vaja end "seaks" süüa. grinning smiley Tuleb end rajal hoida, aga lubatud on vaid pisikesed kõrvalekalded.
Muide, kas olete mõelnud: on siin Kaaluabis oldud aeg suutnud teie toitumis-ja liikumisharjumusi oluliselt tervislikumaks/paremaks muuta? Et kui eesmärk on käes ( säilitamine muidugi ka hiljem), kas oleme võimelised ilma päevikuta oma portsjoneid hindama, tegema õigeid valikuid ja mitte üle sööma? Enda puhul olen täheldanud, et näiteks külas olles hindan lihatüki suurust, kartulid jätan võtmata kui valikus on toorsalat jne. Olen alati olnud suur kartulifänn, aga viimase paari aastaga olen viinud tarbimise miinimumini. smiling smiley
Igapäevane teadlik ja läbimõeldud söömine pole üldsegi lihtne. Kuid kui see säästab mind iga-aastasest 2-3 kuud kestvast kaalulangetamisest, on see siiski ainuõige valik. Loodan, et suudan seda kihutuskõnet ise ka vähemasti 99% jälgida. smiling bouncing smiley Muidu jõuame selleni, et "ära käi mitte minu tegude, vaid sõnade järgi" spinning smiley sticking its tongue out
Tegusat päeva meile ja ärme unustame, et tänase õige toiduvaliku ning päevanormi järgimisega paneme aluse homsele ilusale miinusele! the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: sirtsik
Kuupäev: 18. January 2011, kl 10.45

Ma pole sellise pilguga tõesti vaadanudki. Ehk seetõttu, et olen kaaluabis osalenud vaid viis kuud. Toitumisega ongi nii, et ajan näpuga veel rida, mis-kuipalju-millal, raske on veel. Tunnistan endale, et pole veel õiget toitumist selgeks saanud. Ikka kipub valku üleliia jne. Aga vähemalt olen algust teinud ja püüan endale selgeks teha.
Igal juhul motivatsioon on olemas - eesmärk silme ees. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 18. January 2011, kl 10.49

Palavad õnnesoovid minugi poolt! Ole sama vahva , tegus ja visa edasi!
Eriti kiiduväärne on, kui suudad köögis toimetades toidu maitsmisest hoiduda. See on suur saavutus. Vähemalt minu jaoks...

Napoleon on superhea kook ja minul seonduvad sellega lapsepõlvemälestused. Minu vanaema oli superkokk ja alati oli tavaks, et tema teeb suguvõsas toimuvate sünnipäevad epuhul napoleoni koogi. See oli ülimaitsev, kuid lõpuks oli kõigil nii suur tüdimus... Kuid nüüd, kui vanaema enam pole, aina unistame just tema koogist. Nii ta on. Ja nipid ja trikid koogivalmistamise poole pealt viis ta muidugi endaga kaasasad smiley
Aga pole hullu, minu laual troonis beseekookthe finger smiley

Võin öelda, et minu toitumisharjumused on tegelikult ammu muutunud (sama-liha+salat jne, õhtul salatid) ja ilma vahepaladeta ei olegi harjunud elama. Kuid siiski haaravad mind enda võimusse mingisugused söömissööstudangry smiley Tavaliselt algab see nii, et tulevad ühed külalised, siis teised ja siis pidu ja siis jõulud jne jne. Olen nagu alkohoolik, et kui ühe pitsi võtan, siis tihti pidama ei saa. Kusjuures alkoholi ei tarbi praktiliselt üldse. drinking smileyJa siis koguneb märkamatult 5 lisakilo ja siis läheb "lamp peas põlema" ning asun taas kilosid hävitama. Õudne!

Igatahes minu poolt juba ettepanek, et kui saame oma soovkaalu kätte, siis võiks mingisuguse kaaluhoidmise duelli teha ja jätkata samas vaimus ning iga nädal oma näidud sisestada. Sellest oleks kindlasti abi! Mida arvate?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 18. January 2011, kl 10.51

Sirtsik, mul 4.kuu käimas Kaaluabis. Tasakaalu saavutamisega on jah keeruline ja ma pole seda endale 100% tõesti eesmärgiks seadnud. Aga neid % jälgin küll, eriti seda, et süsivesikud jääks päeva lõikes 60% piiridesse. Valgud on üle jah, see siin enamiku probleem.smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 18. January 2011, kl 10.58

Aitäh, Võitja, ilusate soovide eest! smiling smiley
Kaaluhoidmisduellis olen 100% käpp. Esialgu tuleb muidugi soovkaal kätte saada. grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 18. January 2011, kl 11.28

Mina alustasin tutvumist veebruaris (avastasin juhuslikult selle lehe). Suveks oli soovkaal käes (no 1kg puudu), siis ei näppinud enam puhkuse ajal arvutit jne jne. Ja nii 5kg tagasi lipsaski...

Tasakaalu olen sportlikust huvist püüdnud saavutada mõningatel kordadel, aga siis pean raudselt loobuma kohupiimast ja jogurtist.
Aga ma pole slle tasakaaluga pingutanud eriti. Las see jääb tagavaraks kui kaal enam kuidagi alla ei lähe enamspinning smiley sticking its tongue out. Ja õhtul püüan ka süsivesikuid minimaalselt tarbida. Ikka kodujuust ja salat ja avokaado ja seemned ja oliiviõli ja kana. Ning tõhusama söögi sööngi lõuna ajal. Õhtul ei mingit praadi enam pere kõrval. Tegelikult minu mees väga mõistlik ja toitub tervislikult ning naudib õhtul samuti kergemat sööki. Wok on hea vaheldus õhtuks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 19. January 2011, kl 10.07

Hommikused tervitused!

Kuidas läheb? Ma olen täna hommikul nii õnnelik, sest number, mida kaalul nägin oli/on i m e l i n ehot smiley

Näete, ka minust on igapäevane kaaluja saanudwinking smiley. See on päris huvitav ja lähenen asjale ilma stressita. Kui ikka on tõus, siis ei hakka ahastama...

Jääks see ometi nii! Muidugi on olnud kiired päevad tööl ja söönud olen olude sunnil vähem. Kõik, mis suhu on läinud on olnud tervislik ja ok. Aga tume shokolaad on minu igapäevane kaaslane (nii 15g päevas umbes)smiling bouncing smiley

Merx, kuidas möödus Sinu sünnipäev? Kas napoleon oli maitsev?smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 19. January 2011, kl 11.32

Selleks, et ma saaksin korralikult kaalulangetamisele keskenduda, pean vist erakuks hakkama. sad smiley Nii kui mingidki külalised meile tulevad või siis ise külla lähen, lasen end kohe käest ära. Mõtlen umbes nii, et no ainult täna söön, homme hakkan korralikuks.tongue sticking out smiley Aga näiteks selle kaalunädala jooksul pole veel olnud õhtut, kus mul külalisi poleks olnud. Seega on see "homme" nihkunud sujuvalt kogu aeg edasi. Ja niisamuti ka minu kaal.

Seetõttu on minu kõige põhilisemaks ülesandeks siin kaaluabis ära õppida igas olukorras endale kindlaks jäämine. Järgmine "eksam" on juba tuleval nädalavahetusel, kui me perega kaheks päevaks sõbranna perele külla läheme. winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 19. January 2011, kl 12.50

Oi, Võitja, ajad mind kohe põnevile oma müstilise kaalunumbrigathe finger smiley Kujutan ette, et see on võimas tunne ja õnnis rahulolu thumbs up. Aga ootame siis reedeni ja las ärevus aina kasvab winking smiley
No eile sai natuke vabamalt võetud ja olen enda peale veidi pahane täitsa. angry smiley Kook oli jah hirmus hea ja Martini asti oli veel parem spinning smiley sticking its tongue out Aga hilisõhtul arvuti taga klõbistades jäi mulle pihku müstiline pakk kartulikrõpse ( olen nende suur vastane tegelikult, plika salamisi vahel ostab) ja nõrkusehoos jõudsin neid ikka manustada natuke. Siis jõudis aga reaalsus pärale ja suure hirmuga viskasin ülejäänud hunniku koheselt prügikasti ( sealt ei hakkaks ju ometigi keegi neid enam võtma )spinning smiley sticking its tongue out.
Kaalunäit endine muidu ja eks siis reede hommikul saabub kainestav hetk... grinning smiley
Sibylla, külalised on toredad ja veelgi toredam on ise külas käia, aga see nõuab korralikku enesedistsipliini tõesti. Lihtsam on kohe "ei" öelda ja endale kindlaks jääda. Mõned toidud välistad ju koheselt või vähemasti teen mina niimoodi. Oeh, pead enda kallal tõsist tööd tegema, muidu ei jõuagi eesmärgini. smiling smiley Eks nõrkusehetki tuleb ikka ette, aga üldjuhul peab ahvatlustest lihtsalt üle olema. smiling smiley
Kindlat meelt ja positiivsust! winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 19. January 2011, kl 13.22

Hei,

Tore Teie tegemistest lugeda!
Merx, Sinul läks ju isegi hästi, et kaalunumber samasmiling bouncing smiley Minul lisndus nagu sipsti 800.
Sibylla, ma olen samasugune. Nagu külas või külalised oma kodus nii läheb asi käest. Minu meelest peaks kõhu täis sööma ja siis laua ära koristama, ei mingeid ahvatlusi silma ulatuses. Kui kõik niblivad sööke, siis lõpuks murdun mina kindlasti.

Aga mis ma siin ikka salatsen. Teisipäeva hommikuks (tegin lahjema päeva) oli-800g, st seis sama, mis reedel. Ja täna hommikuks veel -800g. Vaat see oli tõeline üllatusthe finger smiley Nii et 2 päevaga -1,6kg - pole paha...
Aga ega see normaalne pole ja teab, mis reedeks juhtub. Igatahes oli numbrit 68,8 kaalul ülihea tunne vaadata. Muideks huvi pärast kaalusin ka eile õhtul ja näitas 69,8kg, st et ööga haihtus -1kg ja ütlemine, et kui õhtune kaal on hommikusega võrreldes suht sarnane, siis võib tõesti langust oodata.

No elame näeme! Igatahes hoiame kokku!smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsikhot smiley
Saatis: merx333
Kuupäev: 19. January 2011, kl 13.29

Võitja- vot see on saavutus! hot smiley thumbs up Pean nüüd tõsiselt korralikuks hakkama, muidu lähed must mööda nagu kiirrong smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 2 / 33


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.