Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 3 / 33
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 19. January 2011, kl 15.23

Tänud! Olen aru saanud, et oled ise väga korralik ja visasmiling bouncing smiley
Igatahes on mul tõeliselt hea meel, et meie kampa tulid. Tänu Sulle olen indu ja jaksu juurde saanud.hot smiley Tänud!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 20. January 2011, kl 15.48

Nii vaikseks kõik on jäänud...eye rolling smiley

Tundub, et kõik hoiavad homse ees hinge kinni ja pingutavad hirmsal kombelsmiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 20. January 2011, kl 16.05

Ehhh, mul on täna totaalselt paha tuju ja seda võimendab muidugi fakt, et kaalu päält irvitas hommikul vastu täpselt eelmise reede näit ja mitte grammigi vähem. Eks väike pidustus lõi rutiini veidi sassi. Vähemalt täna võiksin ju vähemasti rõõmustada, et miskit lisandunud pole, aga ehk homme näitab hoopis plussi moody smiley
Keetsin hommikul valmis oma viimase aja hiti ehk siis marineeritud kapsad kruupidega- ülbelt lahja ja hea kraam thumbs up. Tänase päeva ajan läbi nendega ja õhtuks veel tomatipüreesupp valgete ubadega.
Plaanisin õhtul teha väikse kepikõnni, aga olek on nii uimane ja energiavaba, et peaks rõõmustama, et üldse püsti püsin. spinning smiley sticking its tongue out
Kallid võitluskaaslased, anname täna endast 100%- eriti päält kl 19- ja loodame, et homseks hommikuks saabub ilus ning kergendav tõehetk kaalunäidu näol hot smiley
Hakkan vist järgmisest nädalast end 1 x nädalas kaaluma smiling bouncing smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 20. January 2011, kl 16.38

Pole hullu! Kõik läheb ükskord mööda...spinning smiley sticking its tongue out

Ja kaalul pole ju "rohkem kui elu"the finger smiley Võibolla näed kaalul homme midagi muud kui täna!
Minu hiidhüpe seondub ainult ühe positiivse ja ühe negatiivse asjaga. Ja kui see kõik mööda läheb (olen selline emotsionaalne ja kõiksugu elult tulevad muudatused jne pärsivad kohe söögiisu), siis naaseb NÄLJATUNNE.angry smiley Pean uksed kõvasti lukustama.

Kas teed just marineeritud kapsastega? Kas nö supi vormis? Pean proovima. Tegin siin möödunud nädalal suppi hapukasas+porgand+seller ja sõin rõõmuga 3 päeva lõunaks. Oli tõeliselt hea.

Kohtumiseni homme!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 20. January 2011, kl 16.45

Mul kipub tihti olema nn "kust tuul, sealt meel=söögiisu" grinning smiley Sel nädalal on kokku juhtunud erinevaid isu mõjutavaid tegureid vähemasti 3 ja see on paras ports küll smiling bouncing smiley
Muide, need marineeritud kapsad avastasin hiljuti Säästumarketist- firma Gardner, läbipaistvas ämbris ja nimetus "marineeritud kapsas porgandiga". Need on täpselt minu maitsele ja ka ilma keetmata sobivad kas niisama süüa või salatisse lisatuna imehästi. Keetes ei lisa ma sinna isegi maitseaineid, sest minu jaoks on seal kõik maitsed juba parasjagu olemas. thumbs up

Homse tõehetkeni! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: sirtsik
Kuupäev: 21. January 2011, kl 09.14

No nii, ongi reede.
hommikune kaal näitas 87,0 kg, seega sel nädalal haihtus 0,5 kg. smiling smiley
Ma siiski kahanen. Aeglaselt ja visalt, aga siiski.

Sirtsik

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 21. January 2011, kl 09.14

Hommik,
panen raske südamega näidu: 68,2 kg ehk sama, mis eelmisel reedel moody smiley

Vähemasti pole miskit lisandunud winking smiley
Sirtsik, 0,5 on parim kadu, mis olla saab. Tubli! smiling smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati merx333 21.01.2011 09.16.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 21. January 2011, kl 09.46

Hommikust!
Olete nii nobedadsmiling smileyja tublid! Minu kaal täna 68,4kghot smiley Ja kuna võrreldes eilsega midagi enam maha ei läinud, siis tundsin juba väikest pettumust. Täitsa rumal minust. Aga nii on, kui teisipäeva hommikul -800, kolmapäeval -800, neljapäeval -400smiling bouncing smiley Tegelikult võtsin ju maha reaalselt -2kg !!! Suusatasin eile õhtul 10 km, äkki siiski homme väike miinus...spinning smiley sticking its tongue out
Kokku siis võrreldes eelmise reedega -1,2kg, sest laup/pühap lisandus sünnipäevaga +800.

Ausalt öeldes kardan väga, et kui nüüd oma kalorinormi täis söön, siis tuleb kõik kolinal tagasi. See nädal oli lihtsalt erinevatest meeleoludest kantud ja sõin umbes (ma ei pane enamasti õhtust söögikorda enam arvutisse, aga arvutan ette) 800-1000kcal kanti.

Kuidas teil suhted suuskadega? Ma olen küll lapsepõlvest saati suuskadel olnud, aga Tallinna kanti kolides jäid suusarajad Lõuna- Eestisse ning siinsed võimalused tundusid haletsusväärsed. Viimasel ajal sai suuski alla pandud ikka väga harva. Kuna olen ülikooliajal sõitnud korra Tartu Maratoni 61 km sõitu, siis otsustasin sel aastal end proovile panna ja registreerusin 31 km rajale. Mis tähendab seda, et pean nüüd hoolsalt harjutama. Aga ülimalt mõnus on!the finger smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 21. January 2011, kl 10.37

UU, Sibylla! Kas oled kuuldel? Tore oleks tabel ära tehasmiling smileyAnna teada, kui mahti on.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 21. January 2011, kl 10.50

Olen küll kuuldel. Kuna minu hommik algab titega peale kella 10, siis ma tavaliselt enne ka arvutisse ei trügi. See-eest võime öösel kella kaheni siin vestelda, kui kellelgi soovi on winking smiley


Kaalu mõttes oli mul see nädal nulliring. Ehk siis sama, mis eelmisel nädalal - 80,7kg

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 21. January 2011, kl 10.52

Oih!
Vaatasin nüüd alles eelmist tabelit ja selgus, et siiski olen 100g miinust saanud. Millegipärast oli mul meeles number 80,7. Ju siis oli meelde jäänud mingi nädala sees kaalutud number winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 21. January 2011, kl 13.55

Kuupäev____Sirtsik/155cm___Merx333/172cm___Võitja/176cm__________Sibylla/173cm

29.10..................90,5.....................71,8.......................72,4...........................................86,3
5.11 ...................88,5/-2,0...........................................71,7/-0,7.....................................82,4/-3,9
12.11..................87,5/-1,0...........................................70,6/-1,1.....................................83,0/+0,6
19.11................. 87,4/-0,1...........................................70,6/-0.......................................83,0/-0
26.11.................87,4/0................................................71,3/+0,7....................................82,1/-0,9
03.12..................86,9/-0,5...........................................71,3/-0.......................................81,8/-0,3
10.12.................87,1/+0,2............................................72,1/+0,8...................................81,5/-0,3
17.12.................86,2/-0,9.............................................71,1/-1,0....................................80,5/-1,0
23.12.................86,7/+0,5............................................70,8/-0,3....................................80,2/-0,3
31.12...................-..........................68,7.......................70,5/-0,3....................................81,1/+0,9
7.01...................87,7/+1,0..............68,9/+0,2...............70,5/-0.......................................81,0/-0,1
14.01.................87,5/-0,2...............68,2/-0,7................69,6/-0,9...................................80,8/-0,2
21.01.................87,0/-0,5...............68,2/-0...................68,4/-1,1...................................80,7/-0,1
28.01

Kokku:...............-3,5kg....................3,6kg.....................4,2kg......................................5,6kg

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 21. January 2011, kl 13.59

Nii, mina tulin trennist ja pistsin nahka 170g juustu-kaerapätsi. Ei taha mitte mõeldagi, mis kalorid sealt tulevadmoody smiley Ma arvan, et kusagile 500 kalori kanti. Aga kõht oli niiiiiiiiiiiiiii tühi+kõrvale üks pakike juustupüreesuppi (91 kalorit). Õhtu siis tagasihoidlik wok.

Kuulge, meil on hästi läinud tegelikult ja liigume vaikselt eesmärkide poole. Vaatasin - meil kõigil ainult 2 plussnädalat kogu duelli jooksul olnud!smiling bouncing smiley Merx liitus hiljem, temal üks. Tegelikult lahe! Paljud on ju oma stardikaaluni tagasi langenud kui ringi vaadata. Igatahes oleme ära teeninud kena nädalalõpuhot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 21. January 2011, kl 14.07

Merx, ära nukrutse! Teame ju, et viimased kilod on eriti visad kaduma ja õige nobedad tagasi tulema. Minu meelest on igati ok ka siis kui juurde ei tule.smiling smileyJärgmine nädal kindlasti teistsugune.

Mina näiteks pisut kardanconfused smiley. Pean üüberkorralik olema...Aga homme kook kaasa ja küllaminek. Loobusin koheselt trühvlitordi tegemisest ja otsustasin kirsi-kohupiimakoogi kasuks.

Sirtsik ja Sibylla, väga head tulemused!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 21. January 2011, kl 14.12

Võitja, kas sul tabelis mitte näpukas pole- sinu tulemus -1,2 kg? smiling bouncing smiley
Tublid olete! thumbs up
Minul pole suuskadega mingeid lugusid juba ca 22 aastat. Veel vanematekodus olles sai kusjuures terve perega tihti nädalavahetustes suusatatud. Polnud vaja muud kui majast välja ja suusad alla, sest elasin kohe linna ääres. Sai pikemaid retki ette võetud ka naabervabariiki Lätti ( rajad olid head), aga kui piirid kinni läksid, siis polnud enam suurt mõtet. smiling smiley Ja hetkel on suusaost ainult mõtteks jäänudki. Kuigi rajad on olemas ja mitte kaugel. Laiskus, laiskus. sad smiley
Ausalt öeldes ei julge end premeerida siin miskit. Eks sai ju ette ka premeeritud juba. Olen enda peale tõsiselt tige, anna või keretäis. angry smiley Loodan, et nullolek läheb kiiresti üle,sest muidu võib see tõsise kommisööstuga lõppeda ( 2 kinnist karpi ootel).spinning smiley sticking its tongue out
Aga mõnusat ja tegusat nädalalõppu kõigile! Katsume ikka nii, et esmaspäeva hommikul kaalunäit meid näost siniseks ei ehmatakas! grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 21. January 2011, kl 14.58

Mul matemaatika pole just lemmikainete hulka kuulunudeye rolling smiley On jah 1,2. Tänud!

Premeerida võib ka mingi trenni või ettevõtmisegathe finger smiley. Kommikarbid kingi ruttu äraspinning smiley sticking its tongue out

Ma püüan püüdlik ja ontlik ollasmileys with beer Äkki märgin homme söögidki sisse. Tavaliselt ma laupäev-pühapäev arvutit näha ei taha, kuna 5 päeva nädalas on see mu peamine töövahendsad smiley

Aga mõtle siiski suuskade pealesmiling smileyKui maitse taas suhu saad, siis on super!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 21. January 2011, kl 15.02

Kuupäev____Sirtsik/155cm___Merx333/172cm___Võitja/176cm__________Sibylla/173cm

29.10..................90,5.....................71,8.......................72,4...........................................86,3
5.11 ...................88,5/-2,0...........................................71,7/-0,7.....................................82,4/-3,9
12.11..................87,5/-1,0...........................................70,6/-1,1.....................................83,0/+0,6
19.11................. 87,4/-0,1...........................................70,6/-0.......................................83,0/-0
26.11.................87,4/0................................................71,3/+0,7....................................82,1/-0,9
03.12..................86,9/-0,5...........................................71,3/-0.......................................81,8/-0,3
10.12.................87,1/+0,2............................................72,1/+0,8...................................81,5/-0,3
17.12.................86,2/-0,9.............................................71,1/-1,0....................................80,5/-1,0
23.12.................86,7/+0,5............................................70,8/-0,3....................................80,2/-0,3
31.12...................-..........................68,7.......................70,5/-0,3....................................81,1/+0,9
7.01...................87,7/+1,0..............68,9/+0,2...............70,5/-0.......................................81,0/-0,1
14.01.................87,5/-0,2...............68,2/-0,7................69,6/-0,9...................................80,8/-0,2
21.01.................87,0/-0,5...............68,2/-0...................68,4/-1,2...................................80,7/-0,1
28.01
04.02
11.02
18.02
25.02 APPI! Vabariigi aastapäeval pidulauda seekord küll katta ei tohismileys with beer

Kokku:...............-3,5kg....................3,6kg.....................4,0kg......................................5,6kg

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 21. January 2011, kl 15.04

Nüüd siis õige. Kokkuvõtvaid kilokesi olin jälle miskipärast endale juurde pannud...confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 21. January 2011, kl 15.16

Ihhii, sa oled ettenägelikult eelolevate pühade peale ka juba mõelnud, Võitja grinning smiley Ja maratoniettevõtmine on vinge ning lausa aukartust äratav idee. thumbs up
Noh jah, mina elan jällegi min 5 päeva nädalas numbrite maailmas ja eks silm ole harjunud nii mõndagi märkama. smiling smiley
Premeerimise mõte on sul õige küll. Plaaningi õhtul minna oma tavapärasele rajale kepikõndi tegema. Loodan, et linn on ikka selle kenasti korras hoidnud. Ehk jääb ka paha tuju rajale eye rolling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 21. January 2011, kl 15.43

Et mul ei tekiks kiusatust siit foorumist jalga lasta, siis pikendasin ruttu oma liikmesolekut veel poole aasta jagu. spinning smiley sticking its tongue out

Ma tahaks väga suusatama minna, aga minu kodu lähedal ei ole suusaradu ja selleks, et kuhugi rajale minna, pean lapsele hoidja leidma. Järgmiseks nädalavahetuseks katsun kellegi ikka leida ka. Loodan, et ilm mind siis alt ei veawinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 21. January 2011, kl 16.06

Sibylla, see on tõeliselt tore uudis ja näitab, et võtad kogu protsessi tõsiselt.thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 21. January 2011, kl 16.15

smiling bouncing smiley

Minul kasutusõigus kuni 2011 august ja kuna siin nii tore, siis vaevalt ma niipea lahkun. Kui üldse! Paks_Laisk_Kõuts tegi juba ettepaneku säilitajate duell teha. Ega meiesugused (kaal kord üles, kord alla) vist teistmoodi saagithe finger smiley

Peaksin samuti autosse istuma ja suusarajale sõitma, kuid mulle meeldib nö kodu ees suusad või esimesed jooksusammud teha. Seepärast nühkisin (õigupoolest uisutasin) eilsed 10 km meie kohalikus pargis ja staadionil kooli tarbeks tehtud rajal. Pisut tüütu ringe lugeda, aga pole hullu.

Homme plaanin kogu pesakonnaga Saku radadele purjetada. Seal väheke meeleolukam.

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 22. January 2011, kl 13.16

Üks lastest jäi haigeks ja seetõttu jäi ka meie külla sõit ära.sad smiley

Nüüd otsin võimalust suusatama pääseda.smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 23. January 2011, kl 12.16

Sibylla, kuidas lapsukesel läheb? Saadan teile kuhjaga tervisi ja kiiret paranemist! smiling smiley
Minu kõige ohtlikumad päevad nädalas ehk siis reede-laupäev on olnud ok. Kaalunumber endiselt 68,2.smiling smiley
Nautige pühapäeva ja koguge jõudu, et kuni reedeni edukalt vastu pidada! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: Sibylla
Kuupäev: 23. January 2011, kl 19.59

Lapsel ikka palavik, aga juba parem olla. Kahjuks suusatama ei saanud ma ikkagi.


Üks hea uudis ka - täna hommikuks oli minul jälle 100g maha läinudhot smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 23. January 2011, kl 20.06

Tubli, Sibylla- ka -100 gr on igati rõõmustamist väärt thumbs up
Mul suurem lapsuke ka tänasest siruli. Hetkel on igasugu viiruseid palju liikvel kahjuks. Tuleb ise tubli olla ning rohkesti liikuda, et tõbiseks ei jää. smiling smiley Natuke tervisi saadan siiski sinu lapsukese poole teele smiling smiley Palju ei julgegi enam saata, kui endal tõbine majas spinning smiley sticking its tongue out

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 24. January 2011, kl 10.03

Tere ja kena nädala algust!

Võiksin seekordset nädalavahetust nimetada ühe nimetajaga - inimkatse!!!
Olen enda peale niiiiiiiiiiii vihane, vihaneangry smiley
Nagu ma tiba rohkem söön, lisanduvad kaotatud kilod välgukiirusel. Laupäeva hommikuks+500, pühapäeva hommikuks +500 ja täna hommikuks +500. Mida kostate: TORE, TORE,TORE.
Ometi suusatasin iga päev ja tegelikult lausa ei õginud ka. Järeldus on ühene: kui tahan soovitud kaalu säilitada, siis pean sööma väga kokkuhoidlikult. Kõik. Lõpp. See oli tõeliselt kainestav nädalavahetus. Ja annan sellest teile teada ka, et härjal sarvist haarata ning järgmine nädalavahetus proovida üle elada ilma plussita.
Kui nüüd iga päev kaalun (ja nö ahastusse ei lange, vaid vaatan numbreid kaine ning analüüsiva pilguga), siis saan aru küll, kust need plussid tulevad.

Tänasest siis korralik, säästlik. Eesmärk eelmise reede kaal tagasi. Uuh!!!eye popping smiley

Kuidas teil nädalavahetus õnnestus üle elada?

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 24. January 2011, kl 10.05

Loodan, et lapsed juba tervemad ja teie ise kasmiling smiley
Praegu tõesti hirmus haiguste ja viiruste aeg. Üks lõpeb ja teine algab. Olege tublid!

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: merx333
Kuupäev: 24. January 2011, kl 10.37

Võitja, mina aga mõtlen, et nii palju puhtalt kaalu näol lisanduda küll sul ei saanud. Teed nii palju trenni ka- ilmselt kasvav lihasmass või siis lihtsalt hetkel liigne koormus on selle tõusu põhjustajaks. Muidugi loeb toit ka, aga olen kindel, et mitte rohkem kui +500 gr näol, ja see stabiliseerub lähipäevadega. Edu sulle sellega tegelemisel!smiling smiley Viha on muide vägagi edasiviiv jõud. thumbs up
Selge on see, et tõeliselt head tulemused saavad tulla vaid siis, kui nädalavahetustes tubli olla. Seekord õnnestus mul see 100%, aga loomulikult lihtne ei olnud. Ahvatlusi on omajagu ja mõtted kipuvad ikka näksimise ümber õhtuti keerlema. Ega muud kui kasvatame aga tahtejõudu thumbs up
Kaal täna 68,0 ehk -200 gr reedest. Ja ma ei tohi mitte millegagi seda nädalat ja loodetavat ning kauaoodatud numbrit ära rikkuda smiling smiley
Tõbistele saadan tervised teele! kaasvõitlejatele kindlat meelt, positiivset mõtlemist ja ega siis ka ilus miinus tulemata jää! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Duell jätkub: Võitja, Sibylla, Merx333, Sirtsik
Saatis: võitja
Kuupäev: 24. January 2011, kl 10.44

Tänud toetuse ja lohutuse eest!
Eks ma sõin kah liiga vähe möödunud nädalal mitmel põhjusel (tegevust oli palju ja toimetamisi, mitmel õhtul läksin väga tühja kõhuga magama...). Sealt siis ka suur kaalulangus, ma arvan. Ja kui nüüd nö normaalselt sõin, siis vaatas keha kohe, et midagi vaja tallele panna.
Vähemalt olen hea ülevaate saanud, et mis ja kuidas. Kui kord nädalas kaaluda kogu aeg, siis võib mõnigi asi petlik ollaspinning smiley sticking its tongue out
Loodan Sulle taas järele jõuda millalgiwinking smiley Sina oled tõeliselt püüdlik olnud. Ja innustav!

Valikud: VastaOsunda
Kokku: Eelmine1234567891011...ViimaneJärgmine
Asukoht: 3 / 33


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.