Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 29. January 2014, kl 14.48

Tinka, kui sa alustad sellise kalorite hulgaga siis alguses kaal võibki tõusta. Minu meelest pole sul midagi kaotada, võiksid selle ära proovida kui peale kahte nädalat kaal ei hakka alanema siis tuleb edasi mõelda. Enne ei tea, kui pole ära proovinud.

Näitsik, kui sa kord nädalas lubad endale sellist kooki siis ma samuti ei usu, et see halb on. Ma ei ole, võimalik, et terve aasta jooksul, kui olen püüdnud kaalust alla võtta, ühtegi nädalat ilma magusata läbi teinud. Võib-olla ma valetan ühe nädala osas... no üle kahe nädala kindlasti mitte. Kas sa hakkad nüüd elu lõpuni seda toitumiskava järgima? Mind huvitaks, mis su lihasmass on peale selle toitumiskava kasutusele võtmist... smiling smiley

Ma ei teadnudki, et põhiainevahetus PAV ja baasainevahetus BAV on kaks erinevat asja tongue sticking out smiley Tänan, info eest.

Toidutabel



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Lynuza 29.01.2014 14.49.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 29. January 2014, kl 17.18

Tinka, need 1460 kcal sa tarbid siis, kui oled terve päev voodis ja otseses mõttes mitte midagi ei tee. Seda on väga raske saavutada, sest tavaliselt me ikka teeme süüa, koristame vms. Need pisiasjad vajavad ka energiat.
Ma soovitaks sul end kokku võtta, võidelda oma laiskusega ja hakata koos meiega toidutabelit täitma siis me näeme ka kuidas sa sööd ja vajadusel, kui ilmneb näiteks mingi probleem kaalu alandamisel, saame sind aidata.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 29. January 2014, kl 17.42

Tinka, kuna praeguste arvutuste järgi tuleb välja, et su keha võibolla on üle läinud nälgimisrežiimile, siis muidugi on ju loogiline, et kui nüüd tõstad kaloraaži, siis kaal tõuseb. Mõtle nii, su keha on olnud näljas ja kui ta saab nüüd rohkem, kui varem, siis hoiab ta sellest 10 küünega kinni ja ära ei anna midagi-ehk kaal tõuseb. Kui aga keha mõistab mõne aja möödudes, et ei ole põhjust kartusteks, et ta nälga jääb ja plaanikorraselt premeeritakse teda toiduga, siis hakkab ta üleliigset "vabamalt" ära andma, sest ta teab, et teda "kütetakse" ehk kaal langeb. Loodan, et maalisin selle pildi kuidagi lihtsamini mõistetavaks.

Anyway, kui su kaloraaž on kindlaks määratud, siis see kehtib nädala lõikes. Kui sa trennitad 4 korda nädalas, sööd sa ikkagi iga päev selles samas koguses kaloreid, kui trennivabal päeval. Su kaloraaž on välja arvutatud nädala lõikes koos trennide ja 3 trennivaba päevaga. Ei ole nii, et kui sul trenn, sööd rohkem, ja kui ei ole trenni, sööd vähem. Esiteks on vaja stabiilsust, nagu enne mainisin, keha peab teadma, et ta saab uuesti millalgi kütust, teiseks, tekitad sa vanaviisi jätkates ikkagi liiga suure defitsiidi ja keha ikka ei taha midagi ära anda.

Tean, et hästi raske on leppida teadmisega, et kaal tõuseb, aga ma leian, et see variant on pikemas perspektiivis efektiivne, kui see, et su kaal lihtsalt seisab ja sina ikka pingutad, oled näljas ja närviline-see juhtus minuga. Pealegi, ei jää sa kunagi nii väikese kaloraaži peale ja varem või hiljem, kaotatud kilod tulevad tagasi. Ma ei räägi ainult sinust, vaid ka endast. Ma alustasin ka ju suure hurraaga, aga olen juba läbi teinud mitmeid tagasilööke ja hakkan reaalselt mõistma, et "ma ei jookse sprinti, vaid maratoni". Ja ma taha nmuuta kogu elustiili tervislikuks, mitte dieeditada. Aga sinna on veel pikk tee, ja ühe enam ma veendun, et see on vaimne võitlus, mitte füüsiline. Ehk siis tuleb muuta oma mõtlemist, küll keha järgi tuleb.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati ICanDoIt 29.01.2014 17.44.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 18.44

Selle nädala TOIDUTABEL winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 19.53

Üritasin aru saada, kuidas arvutas KA Tinkale 1460 kcal ja jäigi arusaamatuks confused smiley Kui mina sisetasin sellised näidud 27a, 168cm, 67,9kg; keskmine treening(3-5 päeva) pakkus KA EESMÄRGIKS 62,1kg saavutada 6 nädalaga. Kollase taustaga kirjas on selline tekst:
Sinu praegune Kehamassiindeks (KMI) on 24.1, mis tähendab, et oled IDEAALKAALUS. Tervislik KMI on 18,5-24,9 ning tervislik kaalualandamine on 0,5-1 kg nädalas. Soovitame siiski Sul 6 nädalaga maha võtta 6 kg ja saavutada KMI 22 ning ideaalkaal 62.1 kg. Päevane toitumise kalorinorm selleks on 1807 kalorit. Sea oma eesmärk alumisel ribal, vajadusel muuta
Tinka eesmärk on 60kg. Alumisel real sedsingi 60kg saavutada 10 nädalaga (1kg nädalas winking smiley ) KA pakub päeva kaloraaziks 1907kcal

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 29. January 2014, kl 20.02

Tänud teile minuga koos pead vaevamast. Tõstan igapäevase kaloraaži 1800 peale ja püüan iga päev, vahet pole, et kas teen trenni või mitte, 1800 süüa smiling smiley püüan mitte kõva häälega nutta kui kaalu hakkab alguses juurde tulema. Sest tõsi ta on, 1400 ma elu lõpuni küll hakkama ei saa. Kogu aeg näljas ja närvis smiling smiley
Lisage toidutabelisse üks rida veel. Hakkan koos teiega täitma. Kas kaalute ennast igal hommikul?

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 20.23

Teen paranduse, eelmises postituses matemaatika lonkas winking smiley Alumisel real seadsingi 60kg saavutada 10 nädalaga- mitte 1kg nädalas (mõtlesin nii märkida), sellise KMI-ga on 800g nädalas ju küllalt winking smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 29.01.2014 20.24.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 20.29

Mis päevast soovid alustada TOIDUPÄEVIKU täitmist? Mina kaalun igal hommikul.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 29. January 2014, kl 20.32

Tinka, suurepärane! Kui sul pole harjumust end iga hommik kaaluda siis ära seda hakka tegema. Kord nädalas piisab täiesti.
ICanDoIt oskas väga hästi lahti seletada keha näljutamist. Tuleks asja võtta rahulikult, ma ise püüan endale selgeks teha, et ma ei pruugi need 8kg isegi suveks alla võtta aga kui need kord kaovad siis pigem tervislikult ja mitte enda näljutamisega.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 29. January 2014, kl 20.35

Pirle, kas sa võtsid tinka lisamise toidutabelisse enda peale? smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 20.37

Sul tuleb see hästi välja , ma lähen nokitsen teise tabeli kallalwinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 29. January 2014, kl 21.00

alustaksingi kohe, kui mind tabelisse lisatud on. Kas trükite kõik toidud eraldi sisse, või saab mõnes kalorite märkimise kohast copy paste teha. KA küll ei saa, läheb kõik sassi

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 21.42

Nii, proovisin ära, KA-s saab ka copy-paste teha smiling smiley kui abi vaja ,küsiwinking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 29. January 2014, kl 22.14

Nii, mul oli siin vahepeal netiga probleeme. Teate, meil siin, Atlantas, sadas ootamatult lumi maha ja milline katastroof. 1 tunnise etteteatamisega katkestati koolid, tööd, kõik ja kujutate ette, milline see ummik või siis olla, pluss lumi, kohalikud ei tea, ega pole neid kunagi õpetatud, kuidas lumisel-jäisel teel sõita, seega palju palju palju väikeseid kõkse, ka suuremaid, tundide viisi ummikus istumisi. Minu pereemal läks eriti kehvasti, alustas töö juurest kella 1 ajal sõitu suuremale poisile järgi kooli, tavaline 15 min sõit võttis aega 7 h, ja lõpuks ka tema tegi väikse kõksu, kuna teeolud olid õhtuks aga veelgi hullemaks läinud-puhas jää, siis pidasid nad ohutuks jääda ööseks kooli. Nad ei olnud ainsad, 40 inimest veel. Mu pereisa koguaeg ütles mulle, et ma kindlasti naeran sellise situatsiooni üle, mis mind loomulikult pahandas. Ma täiesti mõistan, miks selline ilma muutus konkreetse katastroofi põhjustab autoga liiklejatele: 1) neil ei ole talverehve 2) neil ei ole kogemusi 3)neil on liiga palju autosid ja inimesi on palju üle 5 miljoni.
Igatahes, nüüd on kõik kodus ja okei, kuid ma ei oleks tahtnud küll oma pereema nahas olla. Ja muidugi uudistest ainult ilmaoludest ja ummikutest räägitigi. Kõik korrapärased saated cancel`dati ning inimesed jagasid oma lugusid. Üks härra alustas sõitu samuti kodu poole eile kell 1 päeval ja jõudis kohale täna hommikul kell 7:15, tavalise 45 min asemel. Kujutate ette, mina ei kujuta, väga jõhker. Nii palju oli neid, kel sai kütus otsa, palju oli neid, kes hülgasid auto ja kõndisid mitu miili koju, koolibusse oli 90 teedel, koos lastega, kes täna hommikl alles koju said, oli neid, kes veetsid öö poodides, siiamaani on veel neid, kes eilsest lõunast saadik koju jõudnud ei ole. Samuti on täna kõik asutused suletud ja linnapealt on ka saadetud sõnum, et mitte kodust väljuda, esmalt, et saaks teed ohutuks muuta liiklejatele.
Jagasin Teiega seda lugu, et mina ja Teie võiksime olla õnnelikud selle riigi üle, kus elame ja just millises kliimavöötmes. Kuna mina siin, eemal olles, olen juba ammu aru saanud, et armastan Eestit ning igatsen tagasi, siis selline juhtum veel enam kinnitas seda. Jah, muidugi on Eestis majanduslik olukord raske, aga kus ei oleks. See-eest on meil palju muud hüvesid, nt ei mingeid looduskatastroofe-okei, jah, on olnud küll üleujutusi, ja pisemaid tormidest tulenevaid kahjustusi, kuid maailma mastaabis, elame me päris ohutus piirkonnas.

Selline väike mõttekäik siia. Loodan, et keegi nüüd ei pahanda, et täiesti teemavälist juttu ajan.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati ICanDoIt 29.01.2014 22.15.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 29. January 2014, kl 22.51

Meil siinkandis möllavad tohutud tulekahjud. Tänases õL-s on jutt. Tegelikult sai tuli alguse laste mängimisest winking smiley Eelmine kuu kolisin sealt saarelt ära.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 30. January 2014, kl 09.15

Kui teen KA-s näiteks hommikusöögist copy paste, siis saan valida ainult kõik lahtrid korrada, söögid ja kalorid ja kogused. Kui selle toidutabelisse pasten siis on kõik kohad seda minu tabelit täis. Kas on mingi võimalus ainult toidud korraga copyda. Loodetavasti ei ole see väga rumal küsimus smiling smiley
iga toitu ja iga kalorit eraldi on küll jube tüütu trükkima hakata, juba hommikusöögis oleks 6 rida

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 30. January 2014, kl 11.42

Mina tegin KA hommikusöögist copy ja kleepisin meie toidutabelisse Ctrl+V ja tulemust näed toidutabelis. Praegu jätan nii näiteks, hiljem kannan kcal kõrval lahtrisse ja kustutan ülearuse ära winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. January 2014, kl 12.35

Tere, teiseduellirahvas ... Tahtsin küsida, et kas te selle peale ei ole mõelnud, et see toidutabel võiks jääda ainult osade KA duellide omapäraks. Kas peavad siis kõik duellid täpselt ühesugused olema ? Näen , et Pirle pakub seda nüüd juba järgmisesse duelli. Äkki te pakuksite neile enda duelliga liitumist , kes seal kolmandas duellis tahaksid tabelit täita ?
Loomulikult ei saa ma kätt ette panna, kuid äkki mõtleksite selle peale. Tänud!

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 30. January 2014, kl 12.43

Mina jälle arvan, et mida väiksem tabel,seda parem ülevaade.
Või on muu põhjus winking smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 30.01.2014 12.46.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 30. January 2014, kl 13.21

imelik ettepanek Vurri poolt. Mida rohkem duelle seda kasutab, seda rohkem saledaid inimesi smiling smiley
ei saa ka põhjusest aru, et miks ei või?!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 30. January 2014, kl 13.25

pirle, äkki oskad seletada, et kuidas sa KA copy teed. Kui tabelist üle lohistan, siis valib ju kõik ja toidutabelisse paste tehes on kõik kohad juppe täis

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 30. January 2014, kl 14.03

Tinka, klikki ja hoia kursorit toiduaine nimetuse ees, vea seda noolekest nimetuse lõpuni (tekst peaks olema sinise taustaga kastis) seejärel tee copy ning paste toidutabelisse. Kiirem on kasutada ctrl+c (copy) ning ctrl+v (paste.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. January 2014, kl 14.07

Pirle , selle halvustava pildi postitamisega võõrasse duelli läksid sa liiale ! Las igaüks otsustab ise.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 30. January 2014, kl 14.10

ICanDoIt, kas peale trenni sööd sa vaid banaani? Eile oli mul jube nõrkushoog peale trenni ning banaanist seis ei paranenud. Eile tundus, et terve õhtu oli söömishoog peal just trennist tunud nõrkuse tõttu.

Eks me duellid sarnaneksidki sel juhul vaid toidutabelite ja kaalutabelite tõttu. "Keskealiste" duelli nimigi ütleb, mille poolest see teistest erineb. Vurri duell on samuti eriline oma reeglite poolest. Seega me kõik oleme natuke teistmoodi. Olen pirlega nõus, et tabel läheks liiga kirjuks ning mina isiklikult ei jõuaks teisi jälgida, kui oleks väga palju liikmeid.

Sellegipoolest Vurrile suur tänu, et tuli lagedale sellise tabeli ideega, mis, ma loodan, aitab paljusid (tegelikult on juba aitanud).

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 30. January 2014, kl 14.52

Lynuza, banaan vahetult pärast trenni, aga tunni kahe jooksul korralik toidukord. Ja kui mul nälga ei ole ega pilti tasku ei viska, siis ma pärast trenni kohe banaani ei söö ja ka siis mitte, kui olen juba päeva jooksul piisavalt suhkrut saanud, vaid ootan oma tunnike ja lähen toitu valmistama smiling smiley proovi ka nii winking smiley Ainult banaanist on muidugi vähe, kui kõht tühi ja trenn seljataga.
Pirle, inimesed reageeerivad väga erinevalt abikäele. Ära võta isiklikult. Aga kahju muidugi, et Vurr ei vaata teise pilguga, ta peaks uhke olema, et tema idee on väga kasulik, me oleme siin ju ühisel eesmärgil, teiseks sharing is caring.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 30. January 2014, kl 14.55

Muidu ma tahtsin kiita end, eile oli üle pika aja päev, kus sõin ainult kehale häid toite smiling smiley ei komme ei jahusnäkke smiling smiley palju häid rasvu ja valke...smiling smiley
Loodan, et edaspidi tuleb selliseid päevi rohkemgi ja saab millalgi-lõpuks elu üheks osaks winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 30. January 2014, kl 15.07

Vurr tahab vist kõiki omada- Tema kaaslased, Tema tabel jne., aga olgu "Aitäh Vurrile" Aga keegi peab ju tõe ka välja ütlema. Mitte kaasa noogutama ja ütlema: "Katseta järgi!". Vaadata Annni viimase kuue päeva kaloraaži, keskmine tuleb 2004kcal ja kaal tõuseb, mis järeldusi võib teha? See ei ole ju normaalne. Annn juba mainib, et peab vägisi sööma.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 30. January 2014, kl 15.20

Ma võtsin ka sõna Vurr' i duellis, saan aru nii sinust kui temast. Kahju, et teineteise toetamisest on saanud teineteise pihta näpuga näitamine. Eks ma ise olen ka suur öli tulle valaja, edasi-tagasi jooksmisega, aga olen siiski aru saanud, tänu sellele, et Pirle mind õigele teele juhatas ja silmad avas, et vanaviisi jätkates sammuks ma yhel kohal.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 30. January 2014, kl 15.45

Pirle, see on väga tore, et sa äkki oled aktiivseks hakanud, aga tõmba natuke tagasi! enne olid sa nagu hall hiireke ja ausalt ma ei mäletagi mida sa siin duellis kirjutasid, nüüd oled omaarust väga tark ja surud oma tabeleid kõigile peale. Las ikka igaüks ise otsustab kuidas ta kaalu langetab!
See pilt oli tõesti liiast!!!
Sa võid soovitada, aga nii minu toitumist halvustades....mõtle natuke järgi!!!
Mina ka pole sinu mõtetega nõus, aga ma ei halvusta sind sellepärast. See on tore kui te nüüd rohkem süües kõik alla hakkate võtma...mul on selle üle ainult hea meel.
Kahjuks kahtlen selles, kus on sinu tulemused, oled siianii ikka samas kaalus, jah ka mina pole selle aja jooksu kaalu langetanud, aga ma tean ka miks, sest mul on olnud siiani palju patupäevi ja kcal-d üle läinud.
Tule siis targutama, kui sul tulemused ette on näidata!

Palun sul enam mitte minu suhtes sõna võtta, ma ei vaja su nõuandeid, kui ma teen midagi valesti siis teen seda teadlikult, ma ei ole loll lammas metsast, kes ei oska kaalu kohta lugeda ja ma ei määgi ka kõigega kaasa... teen ise valikuid ja otsustan.
Niiet, jõudu sulle!

Toidutabel pole jah kellelegi keelatud, aga viisakas inimene küsib enne kui midagi järgi teeb... nagu Lynuza seda tegi.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 30.01.2014 15.46.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Vurr
Kuupäev: 30. January 2014, kl 15.46

Parandan. Anni viimase 6 päeva keskmine on 1204 kcal. Täpselt nii, nagu ta ise on endale eesmärgiks seadnud.
ICanDoIt ja Lunyza, ma loodan, et Te peate nendele rasketele katsumustele vastu (vaadata lähinädalatel vastu suurenevatele kaalunumbritele) , sest muidu lähevad teie praegused pingutused luhta ja te alustate lihtsalt paari nädala-kuu pärast paar astet suurema numbriga uuesti seda sama rada, millelt just tulite... Usun, et teie õnnestumised motiveeriksid teisi palju rohkem , kui mingid häirivad fotod. Hoian teile pöialt, et asi töötaks.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.