Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 05. December 2013, kl 02.50

Tervist Vinks-Vonks naised!

Olen nüüdseks 4 päeva siin erinevaid duelle jälginud ja usun, et Teie duell on minule kõige sobilikum ja loodan siiralt, et ka mina sobin Teie duelli.

Minu nimi on Mariliis, olen 24. a. ning resideerun hetkel Ameerikas (töötan Au Pair`ina). Naasen kodumaale märtsis 2014 ja soovin naaseda tervist pakatava tütarlapsena. Ehk siis võite aru saada, et olen oma tervislikkuse käest lasknud. Peamiselt olen juurde võtnud seepärast, et lohutasin end toiduga, püüdsin toidu abil alla suruda emotsionaalselt väga raskeid tundeid, alustades siis meeletu kodu ja Eestimaa igatsusega ning lõpetades enda mitte rahulolemisega. Siin ma nüüd olen. 9 kuud võttis aega, et leida lahendused ja jõud endas, et nautida seda aega siin Usa-s, sest ainult 3 kuud veel, ja olen tagasi Eestis. Olen leidnud motivatsiooni ja tahte muuta oma eluviisi. Olen eluaeg tegelenud spordiga, keha on olnud toonuses ja üleüldiselt olen olnud tervislik, mitte kunagi peenike, aga selline vinks vonks tongue sticking out smiley. Olen juurde võtnud pea 7 kilo, ja kaotanud väga palju oma lihasmassist. 7 kilo vb ei tundu meeletu, kuid ma näen, et lihasest on saanud rasv ning peegelpilt on suhteliselt masendav. Alustasin oma teekonnaga tervislike ja sportlike eluviiside suunas 1. dets 2013, minu algkaaluks on 76,6 kg ning pikkus on 174 cm.

Minu soovkaal on 66.6 kg. Olen viimase nelja päevaga uurinud, puurinud erinevaid allikaid tervislike eluviiside: toitumise ja trenni suhtes ning vägagi motiveeritud ning tunnen, et sooviksin oma mõtteid, ideid ja motiveeritust ka Teiega jagada. Ning soovin utsitada nii Teid, ning loodan, et utsitate ka mind. Minu eesmärk ei ole mitte ainult kaalu kaotada, vaid saavutada oma sportlikkus, ehk et mul oleks jõudu erinevateks aktiivseteks tegevusteks. (Eestis olles mängisin saalihokit -hetkel kujutan ette, et jõuan ainult 1 spurdi teha ja juba viskaks jalad seinale smiling bouncing smiley).

Nali naljaks, tean, et ees ootab raske töö ja distsipliin, sest miski siin elus ei tule kergelt, aga seda magusam on lõpptulemus. Ja tegelikult on vale öelda "lõpptulemus", sest viis, kuidas ma püüan saavutada tervislikku väljanägemist peab jääma minu elu üheks osaks ja käima minuga kaasas kümneid aastaid.

NB! Vabandan, kui mu lauseid on imelik lugeda. Kuna inglise keeles (mida ma igapäevaselt kasutan) on sõnade järjestus erinev lause ülesehituses, siis sealt ka minu eksimused eesti keelsete lausetega.

Lõpetan ühe hea mõtteteraga: "If you're sick of starting over, you have to stop quitting." -Unknown
Tõlge: "Kui sul on kõrini alustamast uuesti, siis lõpeta käega löömine." -(Tundmatu)

NB! Olen teist 7 h maas, ehk siis võin Teile öelda Tere hommikust ja Soovida head neljapäeva! (sest praegu te kõik tudute)

Mariliis

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 05. December 2013, kl 12.21

Tere Mariliis smiling smiley

Olen sulle juba tegelikult "tere" öelnud, seda teises duellis "Teeme ülekilodele ära". nagu võib-olla isegi oled aru saanud, olen kahes duellis korraga smiling smiley

Siin duellis võid enda nime ja andmed ise tabelisse kanda, mis asub esimesel lehel, ning iga reede on kaalumine ja igaüks kannab ise oma kaalu tabelisse.

Räägi natuke, kuidas sa plaanid kilosid kaotama hakata? teed trenni, jälgid kaloreid?

Mina jälgin kaloreid ja ostsin eile ka köögikaalu(see ei maksa väga palju) ilma kaaluta arvasin ikka väga valesti toitude kaalu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 05. December 2013, kl 13.05

Tere tulemast, Mariliis! Väga huvitava ja põhjaliku kirja kirjutasid meile, tänan. Mulle tundub samuti, et sobid meie sekka hästi, nii mõnigi armastab siin sporti teha.
Loodan, et leiad töö kõrvalt aega spordi jaoks. Oled äkki uurinud, kas saad seal uisutada vms teha, kui see kord sul hobiks oli?
Eilne veepäev oli paras katsumus. Kella 18 suutsin vastu pidada nii, et vaatasin kokkamissaateid ja virisesin elukaaslasele, kui näljane ma olen. Lõpuks tema murelikud sõnad, et miks ma end piinan niimoodi, panid mu sööma. Ega ma ei süüdista teda, kuigi tahaks, olen ise süüdi oma nõrkuses. Aga nii ma seda ei jätta, tuleb end distsiplineerida! Pean õppima ei ütlema, sest kui kord alustan söömisega siis ei suuda lõpetada õigel hetkel.
Iludsaid numbreid teile homseks, ise saan alles pühapäeval end kaaluda.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Lynuza 05.12.2013 13.07.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 05. December 2013, kl 17.28

Nii tore oli Teie vastuseid lugeda, räägin oma plaanidest:

Minu plaan on järgmine: Tellisin endale kuu aega tagasi toitumiskava. Seda eelkõige seepärast, et ma olen kaotanud kontrolli toiduportsjonite üle ja samuti oli mul väär arusaam, mis on tervislik, mis mitte. Plaanin järgida toitumiskaa 80 % ulatuses, seda seepärast, et tean, et elu lõpuni nagunii ei toitu nii, nagu plaanis kirjas, lisaks on valgu osakaal väga suur ja see mõjub halvasti mu kõhule, ehk tekitab kõhukinnisust, mis võib olla ka 1 põhjustest, kui kaal ei lange.

Jälgin kalorite sisse söömist, mis peab jääma 1400-1600 vahemikku. Lisaks kavatsen trenni teha 6 korda nädalas ja täiesti erinevaid trenne, nii jõutrenne kui ka kardiot. Leidsin internetist tasuta treeeningvideod, erineva intensiivsusega ja ilma lisavarustuseta, ehk kõik harjutused läbitakse vaid oma keha kasutades. Kui keegi on huvitatud teh trenni ilma kodust lahkumata, siis võin siia lingi lisada.

Joon päevas kindlasti 2 l vett, lisaks trenni ajal ja pärast trenni. Vee joomine on väga väga vajalik kaalu langetuseks. Suvel jõin nädal aega järjest 4 liitrit vett päevas ja see mõjus megamega hästi nii näonahale kui ka kehale, ehk siis silmaga oli näha, kuidas toksiinid on kehast välja viidud ja energiat oli ka tunduvalt rohkem. Muidugi ei soovitata veega liialdada. Seepärast jõingi rohkem vaid lühiajaliselt. Aga kui keegi on ka hädas näonahaga (pluss mulle tundus, et se muutis mind nooremaks-isegi minu eas, kujutate ette) ja tunneb, et on toksiine täis, siis soovitan seda kindlasti teha. Ja muidugi toituda tervislikult samal ajal. Mitte ainult vee peal elada.

To Lynuza: Kardan, et lugesid natuke valesti. Ma tegelesin saalihoki, mitte jäähokiga. Saalihokit mängitakse tavalises saalis tossudega. Aga muidugi, tänan, toetuse eest. Ja mina leian kindlasti aega, õigupoolest on mul väga palju vaba aega, mis mõnes mõttes on natuke halb, kuna ma ei ole siiani sellega harjunud. Ja tihtipeale, kui oli igav, sisustasin aega söömisega. Aga nüüd veedan aega kaaluabi.ee`s. Tahan öelda ka lisaks, et kui soovid teinekord veepäeva teha, siis söö ikka midagi kõrvale ka, aga hästi "puhtaid toitaineid": juurvilju ja puhast valku. Kuid ära ole ilma söömata üldse. Veepäev võiks olla lihtsalt, et jood tunduvalt suuremas koguses vett, et organismi puhastada. Pealegi selline kaloridefitsiit võib järgmistel päevadel väga palju tunda anda ja sööd ikkagi kõik kalorid tagasi või veel rohkemgi.

Ja köögikaalu ma plaanin endale kindlasti osta (ilmselt täna, sest nõustun, et see, mis ise arvad, et on 100 g, on täiesti erinev sellest, mis kaal näitab), siiamaani olen mõõtnud koguseid "cup" süsteemi abil, mis USA-s on väga populaarne. Ja paralleelselt sisestan oma toiduained ka USA veebilehele, kuna toidud on täiesti erinevad võrreldes Eestiga. Peamiseks kaalutõusu põhjuseks ameeriklastel on säilitusained toidus ja meeletu suhkru kogus. Ehk isegi, kui toidul on kirjas madala rasvasisaldusega, või light, siis tuleb jälgida suhkruid, ja üldjuhul nendes toodetes, on megapalju suhkrut, ehk siis rasv on asendatud suhkruga. Kokkuvõttes, mitte karta "normaalseid tooteid".

Tänane moto: "I don't workout to add days to my life. I workout to add life to my days." -Ernie Nix
Ma ei treeni selleks, et pikendada oma eluiga, vaid selleks, et muuta oma päevad elavaks (väärtuslikuks).

Loen uudistest, et Teil on/oli lumi maas. Issand, kuidas ma sooviks valgeid Jõule, aga mina elan Atlantas ning hetkel meil soe, 18 kraadi, küll aga pilvine. Ja kui peaksite tundma kadedust, siis ei ole põhjust, sest mina igatsen väga Eesti kliimat. Arvasin koguaeg, et tahan soojas kliimas elada, kuid eksisin. Nüüd, kui olen seda omal nahal kogenud, eelmised 23. aastat teistsuguses kliimas elanud, tunnen, kuidas tsükkel on sassis ja kuidas igatsen Eesti 4 erinevat hooaega.

Tervitades,
Mariliis

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 05. December 2013, kl 20.36

Vabandan, et nii mööda panin hoki osas.
Tinka, väga inspireeriv on lugeda, kui motiveeritud sa oled ja tundub, et oled enda jaoks kõik läbi mõelnud. Võiksid loomulikult meiega jagada, mis häid trennivideosid sa leidsid. Kui otsid midagi väga intensiivset siis võid netis sellise programmi leida/tirida nagu Insanity Workout koos mehega, kelle nimi on Shaun T smiling smiley ma pidasin vastu kuu aega ning lihas kasvas. Hetkel teeksin midagi rahulikumat nagu jooga või niisama kõndimine.
Veepäeva kohta nii palju, et uurides seda natuke sain teada, et tuleb päev varem end n-ö ettevalmistada, süüa tervislikult ning samuti päev peale paastumist peaks taastuma ja kergemalt toituma. Usun, et teine kord saan paremini hakkama. Täna oli küll lihtsam ahvatlustele vastu panna, hommikune kaal tekitas ka rõõmu, kuigi tean, et see number ei ole püsiv.
Ilm oli täna eriti ilus. Kui ma varem mõtlesin samuti, et mulle meeldiks ka vaid soe kliima siis seda talve ma ootasin ning eriti nautisin tänast vaatepilti, kus puud olid lumega kaetud ja päike paistis...Homme hommikul tuleb lumeinglikesi tegema minnagrinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 05. December 2013, kl 20.51

Tänane jõusaali trenn tehtud smiling smiley
Toidukaalu pole veel saanud aga peab ikka kindlasti muretsema, sest tundub, et ise panen ikka täiega puusse.
Isegi kui ise kaloreid arvestan on kõht tühi, kui kaalu ostan jään vist täitsa nälga smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 05. December 2013, kl 21.04

Ei ole hullu, Lynuza. Ikka juhtub...

Aga naljakas on see, et pöördusid oma kirjas Tinka poole, kuid minu kasutajanimi on IcanDoIt...või siis Mariliis. Aga ei ole hullu midagi. hot smiley

Rääkides Shaun T-ist ja Insanity´ist. Ma isegi tellisin kogu komplekti omale ja tegin nädal aega kaasa, aga ei suutnud erinevatel põhjustel jätkata ja saatsin kõik tagasi ja jummel tänatud, et seda tegin. Sest need videod, mida nüüd jälgin on põhimõtteliselt sama põhimõtte alusel üles ehitatud ja seda kõike tasuta. Kodulehel on üleval üle 150 erineva trenni, kõik tasuta, osad neist ka vajavad lisavarustust. Kuid selleks, et iga kord ise valima ei peaks, millist trenni teha, maksin ma 10 USD; kus on kokku pandud 8 nädalane programm rasvapõletuseks ja toonuse tagamiseks ning lisatud ka e-raamat erinevate toitumisnippide, trennikava ja motiveerivate mõtteteradega.

[www.fitnessblender.com]
Paremal üleval nurgas on roheline kastike, millele vajutades, saad otsida täpselt sellise trenni, nagu ise teha tahad. Vaatasin järgi just, et seal väga palju Pilates`e trenne, mis on sarnane joogale.

Aga sa oled tubli, et tegid kuu aega kaasa, ja need trennid olid väga intensiivsed, kujutan ette, et lihas kasvas sul ikka jõudsalt.

Miks sa arvad, et su kaalunumber püsima ei võiks jääda? Kui jätkad ju tublilt kalorite jälgimist, ja veepäev sul ebavajalikud mürgid kehast välja siis, siis peaks ju kaal vaikselt edasi langema. Rohkem positiivsust ja usku endasse.

Seoses veepäevaga, et 1 päev enne ja pärast nii-öelda paastuda, tundub väga mõistlik, ja see ilmselt sepärast nii, et keha ei saaks šokki...ja järgmine kord, kui seda plaanid, siis anna kindlasti tead ka tulemustest, kui palju kaal niimoodi paastudes 3 päevaga kukub winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 05. December 2013, kl 21.08

Tinka,

Tubli tubli, ja ei jää sa midagi nälga. Võid suurendada juurviljade kogust, söö palju valku (hoiab kõhu kauem täis) ning pärast toitumist joo rohelist teed (ilma suhkruta-mina pigistan maitseks sidrunimahla sisse). Ja kui isegi tunned nälga algul, rohkem, kui tahaks, siis usu mind, paari nädalaga kaob see kõik, sest magu tõmbub ju kokku (ja kõht muutub pisemaks) winking smiley Lihtsalt natuke aega vaja selleks.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 05. December 2013, kl 21.17

Haha panin jälle võssa. Anna andeks tinka, oleks pidanud lauset alustama Icandoit nimega.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 06. December 2013, kl 07.41

Tänud julgustuse eest smiling smiley peaks jah tee joomise menüüsse lisama ja kohvi välja jätma. seda larbin ikka päris mitu tassi päevas, ja ikka koos suhkru ja piimaga.
Täna kaal veidi langenud smiling smiley täna lähen toon toidukaalu et järgmisel nädalal suuremat langust oodatasmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 06. December 2013, kl 15.18

Tinka,

Sa ei pea kohvist täiesti loobuma, näiteks alusta kohvi joomist ilma suhkruta, ainult piimaga winking smiley, sest kohvi aitab ainevahetust kiirendada ja on ka rasvapõletus efekt olemas. Samamoodi soovitasin juua rohelist teed, sest see sisaldab ka kofeiini.

Minul aga rõõmsad uudised, 5 päeva kaloreid jälgitud ning liigutatud ja tulemus olemas -1,4 kg. Supper hea algus smiling smiley Tean, et alguses kaal langeb kiiremini, eelkõige vee arvelt, aga usun, et 5 päeva kohta see päris hea tulemus smiling smiley Ning lisaks kaalule, tunnen, et selline "paistes" tunne on kadunud ja üleüldiselt olen erksam winking smiley hot smiley Juhhheeeii!

"You don`t have to be great to start, but You have to start to be great".

"Selleks, et alustada, ei pea sa olema supervormis, aga sa pead alustama, et saavutada supervorm."

Ilusat reedet!!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 06. December 2013, kl 16.31

Tõesti ülitubli tulemus Icandoit!
Täna hommikul tegin tubli 40 min kiirkõndi, et saaks vähe kergema südamega õhtul paar koksi teha ja natuke näksida. aga tundub, et ega kalori norm läheb ikka üle

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 06. December 2013, kl 19.20

Tinka, pean jälle vabandama. Loomulikult ka teiste ees, sest jätsin tabeli unarusse, arvasin, et mul olid seal arvutused paigas aga eksisin. Tinka, kirjuta palun tabelisse uuesti oma kaalukadu, sest x põhjusel ei saanud ma seda tagasi ja ei jätnud meelde ka enne, kui seal muudatusi tegema hakkasin.

Püüan lisaks kaalu langetamisele ka tabeli korrigeerimisel tublim olla smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 06. December 2013, kl 19.26

Oh issssaaand, ma ei saa aru. Teiste arvutist internetis käimine või teiste inimeste internet ei ole ikka päris see, mis kodus. Arvasin, et tegin väikseid korrektuure ja tinka osa kadus ära, kuid siis jooksis kõik kokku ja pilt oli endine.

Paras totu olen...

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pisipaha
Kuupäev: 07. December 2013, kl 01.18

Must tee sisaldab ka kofeiini.
Minul on täna (kella vaadates juba eile) olnud tohutu patustamise päev. Tegelikult juba neljapäevast olen patune. Lapse sünnipäev oli ja jõin üle 1 kuu esimest korda cocat ja sõin torti. Siis oli ettevõtte jõulupidu, loogish et torti anti ka. ja alkoholi, seda olen nüüdseks kuu aega vältinud. Homme tähistame veelkorra lapse sünnipäeva. Ja varsti tulevad jõulud

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 07. December 2013, kl 20.19

Täitsa uskumatu, et praeguseks alles 75% päeva kaloritest täis, istun ja mõtlen, et mida olen unustanud märkida grinning smiley
tundub, et võib endale klaasikese veini lubada smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 08. December 2013, kl 01.35

Tinka, Supper ju!

Pisipaha, ära muretse, vahete vahel tulebki patustada. Ega sellest midagi katki ei ole. Ja õigupoolest olen lugenud mitmetest allikatest, et "1-2 petu-eineit" tuleb oma nädala plaani lisada. Pidavat mõjuma väga hästi ainevahetusele kui ka vaimule, sest keegi ei suuda 100 % jälgida pikaajaliselt tervislikku toiduplaani. Seepärast ongi hea oma vaimu ja keha ergutada nt. pizzalõigu või torditükiga. Ning mõtle ka tulevikule, sa ju tahad, et sinu toitumine käiks sinuga elu lõpuni kaasa, ehk siis ega sa mõtle ju, et elu lõpuni sünnipäevadel ja muudel üritustel koogitükist loobud. Toit ja maiustused on eestlastega pidustustel alati käsi-käes käinud, sellest traditsioonist ei pea loobuma, kõike mõistlikkuse piirides.

Rääkides aga Coca`st, hiljuti lugesin ühte õõvastavat artiklit Coca`st: [www.hingepeegel.ee]
Eriti need viimased soovitused on maa peale toovad! Ja võin ka enda kogemustest öelda, et see kraam on väga kahtlane. Ma pole kunagi Coca fänn olnud, kui olen joonud, siis Coke Zero`t, ka seda väga harva- Ameerikas olles olen joonud vaid 3 korda 350 ml Dieet Coca`t (light), mitte zero`t, ning iga kord olen saanud toidumürgituse ja oksendanud öö läbi. Alles 3. korral jagasin lahti, millest mul selline reaktsioon. Tänu artiklile on mul Coca isu täiesti kadunud ja ausalt pärast neid 3 rasket ööd, ma kardan isegi ühte lonksugi võtta. Ei tea, miks mu organism niimoodi reageerib, aga kokkuvõttes võin öelda, et parem ongi.

Kuna laupäev on juba õhtusse veerenud, siis motiveerin Teid oma pühapäevase mõtteteraga: "No pain, no gain"- "Kui ei pinguta, siis ka ei saavuta."

Ilusat 2. adventi!

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 08. December 2013, kl 08.24

Selle artikli kommentaare lugedes, ütles üks: "Siiamaani pole keegi veel Coca cola kätte ära surnud." Aga on küll, naine jõi 10 l koolat päevas ja ükskord lihtsalt süda seiskus. Ma väldin igasuguseid kihisevaid jooke nii alkohoolseid kui ka mittealkohoolseid, gaasilised joogid ei mõju mulle hästi smiling smiley
Pisipaha, kas sa jälgid veel Lchf-i? Tundub see sullegi natuke raske?

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pisipaha
Kuupäev: 08. December 2013, kl 23.22

Kui neid patupäevi mitte arvestada, siis üritan jälgida. Raske on selles suhtes, et ma brokkolit eriti ei armasta ja nii tundubki, et peale kapsa ja lillkapsa pole mdiagi süüa. Aga ma vaikselt arenen kuhugile poole. Kaal pole endiselt langenud, aga need viimased päevad on ikka tõeliselt patused ka olnud eye rolling smiley Samas mõni sentimeeter on kadunud (kui tegu just mõõtmisveaga pole).
Kõrvitsa peaks omale organiseerima ja kõrvitsasuppi tegema. Ja homme teen pasteeti- ohtra võiga smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 09. December 2013, kl 08.55

juba kaks päeva pole oma kaloreid täis söönud. praegu tundub, et tänu sellele, et portsjonid olen väga väikesed hoidnud. täna ilmselt nii hästi ei lähe, kuna vanaema juurde minek smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pisipaha
Kuupäev: 09. December 2013, kl 15.51

Pasteedi tegu jääb ära, sest poes oli maks, mis oli külmutatud juba juulis ja kehtis jaanuari alguseni. Ma ei arva, et see on sellepärast halb, aga kui juba, siis eelistaks värskemat kraami.
Ostsin muskaatkõrvitsa, homme saab püreesuppi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 10. December 2013, kl 06.46

Lynuza, arvan, et see on super oskus, et oskad oma keha kuulata.

Tinka, kuidas vanaema juures läks?

Pisipaha, nõustun, juuli oli põhimõtteliselt pool aastat tagasi, usun, et tegid õige valiku. Seda enam, et meie, kui kaalulangetajate toidulaua märksönaks on "värske".

Mina aga olen viimased kolm päeva kontrollinud õe inglise keelseid esseesid ja "tänu" sellele, et nii huvitav ja põnev on, ei suutnud ma isegi õigel ajal sööma minna ja lükkasin hoolimata kõhu "möiretest" söögikordi edasi, mille tõttu on õhtusöögi aeg olnud kell 10. Lisaks ei tahtnud trenni ka ära jätta, olen iga päev tund aega intensiivselt liigutanud end, ning pärast trenni 2 h oodanud söömisega (vahetult pärast trenni söön 1 banaani, et suhkrutase organismis normaliseeruks). Ning toidukorda sootuks ära jätta ka ei tahtnud, tühja kõhuga magama minna on mul pea võimatu, lisaks läheks organism üle nälja režiimile ja kaal ei langeks.

Aga mis ma tahtsin välja tuua, on see, et enda jaoks olen murdnud müüdi "pärast kella 6 ei ole kasulik süüa". Kuna minu kaal ikka langeb, siis võin väita, et ei ole vahet, mis kell sööd, tähtis on, et toit jääks kalori piiridesse. thumbs up

Üks nipp küpsetajatele: Või/margariini asemel kasutada õunakastet/õunapüreed (eriti tervislik oleks ise tehtud variant), proovisin ise täna järgi kaeraküpsiste peal ja terve plaadi peale säästsin 500 kcal. Lisaks asendasin tavalise suhkru kõige looduslikuma suhkruasendaja/magustajaga, millega säästsin veel omakorda 400 kcal, ehk kokkuvõttes tulid väga tervislikud küpsised ja lubasin ka endale ühe (1 tk=100 kcal). Suhkruasendajaid ma muidu ei kasuta üldse, kuid leidsin, et see üks kord ei tee vast hullu kellelegi.

Mõttetera: "Kui sa tahad midagi, mida sul ei ole kunagi olnud, siis sa pead tegema midagi, mida sa ei ole kunagi teinud!"

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 10. December 2013, kl 12.34

Mina tegin ükskord "pasteeti" põldubadest, kunagi peaks kindlasti uuesti tegema ja teine kord tuleb äkki paremini välja. Põldubade kestad jäid liiga kõvaks ja kindlasti eemaldan need järgmisel korral- Oapasteedi retsept.
Kui kellelgi eesti retseptisaitidest väheseks jääb siis näiteks on üks välismaine http://foodgawker.com/

ICanDoIt, olen täiesti vaimustuses kui hästi sa suudad oma n-ö reegleid järgida. Oleks minul sinu tahtejõud.

Märkasin, et olen ise palju rahulikumalt asja võtma hakkanud. Varem, enne magamaminekut, piinasin ja karistasin end mõtetes, et kuidas paremini alla võtta, et homme olen tublim jne. Ei tea, kas olin lausa stressis kaalulangetamise tõttu aga halva tuju tõttu lisandus kaalu. Võtan nüüd rahulikumalt, kõigepealt vaatan, kas kaal langeb 1600kcal juures ja eks edasi vaatab (praeguseks on paar päeva kaal küll langenud aga vara veel järeldusi teha).

Kuigi ma suhkurt olen väga vähe tarbima hakkanud, tahan ikka otsida valgele suhkrule asendust teiste pereliikmete jaoks. Olen proovinud agaavisiirupit, kuid tuli välja, et see polegi nii hea suhkruasendaja. Siis kaalusin steviat, kuid kõige parim variant selle kasutamiseks on kuivatatud stevia lehed või ise kasvatada seda, mida mina teha ei raatsi. Nüüd on valik, kas jääda Eesti mee juurde või proovida kookospalmi suhkurt. Kas keegi oskab soovitada?
Samas just leidsin artikli, kus ütleb, et kookospalmi ja tavaline valge suhkur on samapalju kahjulikud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 10. December 2013, kl 17.20

Lynuza, Ma loodan oma distsiplineeritusega ka Teid motiveerida winking smiley

[www.bbc.co.uk], alternatiivid suhkrule ning ees otsas on siiski mesi. Kuigi mee pealt palju kaloreid kokku ei hoia (vähem siiski, kui tavalises suhkrus), on see siiski kõige naturaalsem magustaja. Välja on toodud ka teised variandid, mis sinagi proovinud oled. Kookospalmi suhkur sisaldab tavalise suhkruga võrreldes rohkem häid aineid, nagu magneesium, raud, vitamiinid jne. Eks tuleb kuulata ka oma pere, millise "suhkruga" on nad enim rahul, sest, kui õiget "rahulolu" mistahes suhkrust kätte ei saa, hakatakse seda muude toitudega asendama, mis võib omakorda viia ebatervisliku toitumiseni.

Rääkides stressist, pidevast kaalu peale mõtlemisest, halvast tujust ning enese piitsutamisest, siis olen lugenud, et see võib olla 1 põhjustest, miks kaal ei lange. Mida vähem sellele mõtled ja naudid hetke, seda lihtsamalt kõik toimib. Oled tubli, et oled ise võitu saanud negatiivsetest mõtetest.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 11. December 2013, kl 06.30

Hahh, enne lõunasööki, tundsin, et tahaks nüüd magusat, kuna isu oli päris suur, leidsin, et rahuldada isu pigem koheselt, kui tekitada lumepalli efekti. Sõin 2 kaeraküpsist ja peotäie tumedat šokolaadi. Kui kaloreid märkisin tabelisse, vat siis oli raske tunnistada iseendale, et tegelikult see väike "isu" andis 500 kcal. Õnneks, oli see ports kõhtutäitev ja seega jätsin täna oma vahepala välja ning hoidsin kokku ka õhtusöögi pealt ja kalorid jäid normi piiresse. Hiljem tundsin aga, et tegin õige otsuse oma isu suhtes, sest, kui lastele (kelle Au Pair olen), pannkooke tegin ja toitsin neid, jättis see mind täiesti külmaks-ehk usun, et isu on nüüd veidikeseks ajaks rahuldatud.

Täna õhtul oli ka minul väike jõulupidu. Teadsin muidugi, et ma ei söö midagi, polnud isegi mitte näljane. Siis nägin laual aga piparkooki ja kuna ma nii igatsen Eesti piparkooke (õnneks ema poolt saadetud pakis on need olemas, ja pakk on minu poole teel), mõtlesin, et okei, seda võin ju proovida. Võtsin pisikese tüki, mõistsin koheselt, et see pole see, ja panin küpsise käest. Ehk minu peas oli ainus mõte: ei raatsi mina oma suuri pingutusi selle "mõttetu" küpsise peale raisata spinning smiley sticking its tongue out.

Tänane mõttetera meeldib mulle väga: "Sweat is fat crying!"
"Higi Sinu kehal tähendab, et rasv nutab!"

Kena kolmapäeva!

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 11. December 2013, kl 09.15

Icandoit sa ikka tõeliselt tubli smiling smiley mul see nädal ei ole eriti edukas olnud. laps kodus haige ja pole saanud trenni teha, ja kuna temaga kodus olen siis ju kogu aeg külmik käeulatuses smiling smiley
õnneks olen suhteliselt vähe kaloreid ületanud ja kaal on tänaseks jälle eelmise reede tasemele langenud smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Näitsik
Kuupäev: 11. December 2013, kl 13.42

Mul on ääretult hea meel lugeda, mida siia kirja olete pannud. Olen igatsenud seda.

Eelmine nädal jäi mul kaalumata, sest ma lihtsalt polnud reedel kodus. Ka see nädal jääb kaalumata, sest ma jälle ei ole kodus. Kolm nädalat detsembrist on mingeid kontserte, proove, ja siis veel proove ja kontserte nii, et söögiajad on täiesti sassis, õhtul jõuan kella 10'st koju ja siis on päeva teine söögikord. Tööl ka süüa ei saa, õpilased vaatavad kogu aeg suu sisse smiling smiley
Tunnen end meeletult väsinuna, mis on väga loogiline. Trenni teha ei jõua, magada eriti ei jõua ja keha on juba ammu näljarežiimile üle läinud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 11. December 2013, kl 14.03

Näitsik, krõbista kasvõi pähkleid. Kui pärast normaalselt sööma hakkad siis kaal arvatavasti tõuseb ja jääb tunne nagu peaks jälle algusest pihta hakkama.
Mul endale jõudis just kohale, miks tööperioodil oli nii raske kaalust alla saada. Just sellepärast, et tööl sõin vaid ühe korra 12 h jooksul. Vahel öövahetuses olles mahtus isegi 24 h sisse vaid üks korralik söögikord. Olin vist tõesti näljas, sest vabadel päevadel oli isu suur, kuid õnneks hoidsin end tegevuses ja kaal ei tõusnud aga ka ei langenud.
Eile ei teadnud, kuidas kaloreid täis saada, väga vale otsus oli kookospallidega paki nahka pista confused smiley Peale seda suhkrusüsti oli vaja veel midagi süüa ja siis veel natuke... Aga üldiselt olen rahul, "no stress" nii öelda.
Annn, oled tükk aega tasa olnud, päris harjumatu aga vaatasin, et toite ikka märgid üles, seega rahunesin maha. Tore, et sul on kõik hästi.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 11. December 2013, kl 16.10

Ma vaikseks jah jäänud smiling smiley käin teid lugemas iga päev, aga kirjutada pole aega olnud.

Ei teagi kuhu aeg kaob....täna tegime lapsega selle aasta esimese lumememme, ikka sellise suure smiling smiley

Muidu läheb mul vaikselt, loen kui kiire kõigil on ja naudin seda aega kui kodus saan olla, järgmine aasta samal ajal on laps lasteaias ja mina arvatavasti tööl kuskil.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 11. December 2013, kl 17.33

Nii tore, annn. Me jõudsime ka juba lumememme ära teha ja kelgutada, kuigi mitte mäest alla smiling smiley Nii naljakas, et ma ei naudiks sel aastal talve, lund ega isegi jõule niivõrd, kui poleks mul last. Kui mu end "tita" ükskord lasteaeda peaks minema siis mina küll ei kujuta ettegi mida ma teen või kus olen. Olen lugenud, et mõnedel naistel muutub kogu mõttemaailm, kui kord lapse saavad ja on mõnda aega lapsepuhkusel olnud. Muutub nii palju, et vahetavad lausa karjääri või saavad mingisuguse inspiratsiooni oma ettevõtte rajamiseks.
Ma kasutan ja naudin samuti seda aega, kui saan lapsega olla aga peale selle, tuleb mul mõelda, mida edasi tegema hakkan...

Võitlen siin muidu oma isudega ja ootan õhtusööki smiling smiley

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.