Kaaluabi uudised
Kööginurk
Kaalu langetamine
Tervisesport
Motivatsioon
Muud jutud
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 22. January 2014, kl 12.19

Lynuza, Sinu kaal kukub kolinal grinning smiley võib olla peaksid suurendama oma päevast kcal hulka, et nr. ei muutuks punaseks winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 22. January 2014, kl 12.40

Aitäh, tinka, vastamast.

Pirle, olen täna ise ka sellele mõelnud. Kardan seda, et kui märgin sinna 1600kcal siis hakkan ka sellest rohkem sööma- 1660 kcal vms (mingi psühholoogiline värksmiling smiley) Võib-olla on see langus nii kiire, sest varem ma polegi just kõige tublim olnud mitu päeva järjest... see nädal oleks nagu minu esimene kaalu langetamise nädal, mil peaks suurim miinus tulema. Samas äkki aitab see kaasa, et joon vett rohkem, kui varem.

Veel üks tähelepanek enda juures on see, et kui ma mingil päeval olen ülesöönud siis järgnevatel päevadel kalorinormi järgi toitudes kaovad grammid sama kiiresti kui juurde tulid.
Ootan homseni, kui tuleb üle 300g langus siis tõstan kcal, on mõistlik?

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 22. January 2014, kl 12.45


Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 22. January 2014, kl 12.52

Lynuza, mina sinu asemel küll ei tõstaks, mis sa muretsed selle languse pärast, tunne rõõmu ja kui ütled, et oled nüüd üle pika aja tubli olnud siis on täitsa normaalne, et nädalas läheb natuke üle 1kg maha...vanast rasvast smiling smiley küll järgmine nädal läheb jälle aeglasemalt.

Sa pead ju mulle järgi jõudma, enne ei saa mina ka edasi grinning smiley



Toimetatud 1 kord(a). Viimati annn 22.01.2014 12.53.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 22. January 2014, kl 14.18

Lynuza, ära ühe nädala tulemuste pealt veel mingeid muudatusi tee. Ole rahul praegu, et langeb ilusti, mida lähemal tulemusele, seda aeglasemalt kukub, nii et naudi praegu.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 22. January 2014, kl 15.50

Olen teiega nõus, kui kaal pikemat aega ei lange siis võib muudatustele mõelda. Sama mõtlesin ka, ICanDoIt, sinu kaalu tõusu peale, eriti kui sa teed iga päev trenni pole tarvis paari päeva tõttu muretsema hakata.

Tänan, et toetate, olen maha rahunenud.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 22. January 2014, kl 16.07

Natuke lugemist SIIT See ühtib täiesti teemaga winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 23. January 2014, kl 10.36

Lynuza, sul kaal ikka nii ilusasti langeb smiling smiley nii äge vaadata smiling smiley varsti oled mul järel smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 23. January 2014, kl 11.22

Mul on endalgi hea meel, täna tegin diagnostika ka ära ning lihast on natuke juurde tulnud võrreldes kahe nädala taguse mõõtmisega ja rasva protsent on väiksem. Ma muidugi ei tea, kas tasub oma kaalu uskuda ning selleks, et asjas selgusele jõuda proovin lähimal ajal spordiklubis kehaanalüüs ära teha. Samuti on mul väike lootus tekkinud, et äkki saan spordiklubi regulaarselt külastama hakata... tahaks jooga rühmatreeningutele pääseda.

ICanDoIt, kas sul poleks võimalik kehaanalüüs mingis kohalikus spordiklubis ära teha? Saaksid kinnitust sellele, et kaalu seisak või tõus on tingitud loodetavasti lihase kasvust.

Annn, rõõmustan ka sinu numbrite üle, jõudu sulle tänasel kalorivaesel päeval. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 23. January 2014, kl 11.41

Aitäh Lynuza! smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 23. January 2014, kl 13.48

Annn, pean ütlema ,et olen tõsiselt mures Sinu tervise pärast- liiga kesine toidulaud. Sa tahad ju ilus ja terve olla 20 või ka 40 aasta pärast confused smiley Kas tead enda päevase energiavajadust? Lisasin Sinu andmed KALKULAATORISSE Tulemused on sellised: Sinu PAV on 1354 kcal so. kalorikulu päevas, mille keha kulutab ära mitte midagi tehes. Niisiis on selle tulemus absoluutne miinimum, mille inimene ühes ööpäevas tarbima peab.Nagu näiteks vereringlus, keha- temperatuuri hoidmine, rakkude optimaalne töö jne. 2.tulemus on 1554 kcal. See on miinium kaalu alandajale, kes mitte midagi ei tee smiling smiley Ma arvan,et nädalas korra ikka koristad winking smiley Seega on isegi 1500kcal Sulle vähe.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati pirle 23.01.2014 13.50.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 23. January 2014, kl 15.25

Pirle, tänud muretsemast, aga ma ei usu eriti neid tabeleid, ei saa ju olla kõik samas mõõdus ja kaalus inimesed ühesugused, neil kõigil on ju ainevahetus erinev ja sada muud erinevust. Usun, et iga inimene peab katsetama enda peal mis talle sobib ja nii olen minagi katsetanud, ka suurema kcal-i hulgaga, aga siis pole kaal langenud.
1500kcal-ga hakkab mul kaal kohe kindlasti tõusma ja 1300kcal-ga säilitan kaalu...tean seda oma kogemusest.

Toit võib mul tunduda väga ühekülgne, aga ma söön seda mis mulle maitseb smiling smiley

Ja need kaks päeva eilne ja tänane söön meelega alla 1000kcal-i sest nädalavahetusel patustasin ja proovin uut lähenemist kaalule, et kui ühel päeval liialdan siis teisel söön sellevõrra vähem. Jagan kalorid nö. nädala peale ära.
See uus katsetus enda peal, vaatan kuidas toimib smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 23. January 2014, kl 16.18

Lynuza, saan minna kontrollima küll, ainult, et viimati tegin testi novembri algul, et vahepeal pole kontrollinud seda. Aga ausalt suht nukraks võtab meele küll. Ma isegi ei astunud kaalule täna, sest ei olnud sellist tavapärast tunnetki, et nu nüüd peaks küll kergem olema. Oeh confused smiley
Teises duellis räägitakse palju sellest, et makrotoitained ikka tasakaalus oleks. Ja mulle tundub, et minu probleem võib ka selles olla, et toitumine ei ole päris tasakaalus-ikka on liigselt palju valku. Teine asi on, et ma vist olen natuke veejoomise tahaplaanile jätnud, tuleb küll 2 L täis, koos teega, aga trennipäevadel peaks kindlasti veel rohkem jooma, arvestades mu kaalu ja pikkust. Oeh...confused smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 23. January 2014, kl 21.41

Oi Lynuza, see leib võis küll hea olla, suu hakkas vett jooksma, eriti veel nüüd kalorivaesel päeval smiling smiley kui üks soe värske leib mul siin kõrval lõhnaks, murduksin kindlasti smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 23. January 2014, kl 22.14

Vot siis, annn, kui peaksidki täna veel murduma siis süüdistan ennast ja oma leiba grinning smiley Ei ei, ma tean, et sa ei murdu, homme on sul arvatavasti jälle üks vägev miinus.

ICanDoIt, sul on peaaegu iga päev spagetid menüüs või muud nisujahutooted. Muidugi, ei tarbi sa seda üleliia, mis on tore aga vaevalt, et nisujahust loobumine sulle halba teeb, pigem head smiling smiley Samas, sinu host-pere vist muid asju ei ostagi aga on ju nii palju muid valikuid ja palju tervislikumaid.

http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/tanapaeva-nisu-on-ideaalne-murk#.UuF1I9L8KIU

Pirle, kui mina banaanipannkooke tegin siis mulle ei tulnud mõttessegi need ilma jahuta teha nüüd siis olen targem.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 24. January 2014, kl 05.16

Lynuza, spagetid on täisterast. Aga jahm, kindlasti on mul palju muuta. Kuid minu suurim probleem on, et ma ei saa süüa iga kord rohelist/salatit, kasulikku kraami, sest kahjuks "pere" ei väärtusta tervislikke toite ja ostab neid koju väga väikestes kogustes. Seetõttu ongi mul aedvilju väga vähe mu menüüs, mis on muidugi kurb, aga mul muud varianti ei ole ja niimoodi ma siis kombineeringi.

Jahm, jamasti ja raske on. Nii tahaks juba Eestisse tagasi ja oma elu peale. Seni tuleb aga kuidagi hakkama saada. Aga ma muutsin oma päevast kaloraaži ja see on nüüd homsest 1600.

"Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall." -Confucius

Japp, ma ka õhtu lõpuks kukkusin rajalt maha, aga homsest olen jälle krips ja kraps.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 24. January 2014, kl 07.56

Hommik!

Minul kaal täna 61.3kg (-0.3) olen täitsa rõõmus, sest ei ole üldse tubli olnud, pidu laupäevaj ja sinna otsa veel paar päeva valesid toitusid. Kaal oli ikka väga kõrge vahepeal.
Mind aitas arvatavasti see uus katsetus, et söön nüüd nii, et kui kalorid nt. 100kcal-t üle lähevad, söön järgmine päev 100kcal-t vähem.

Ja õnneks, ei murdunud ka eile...Lynuza leiva lõhna küll tundsin juba smiling smiley

ICanDoIt, tubli, et kalorite kallale läksid, oleksin ise sama teinud ja jäta need kommid krõpsud see nädal puutumata smiling smiley järgmine nädal ilus miinus sul...olen selles kindel smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Pipu
Kuupäev: 24. January 2014, kl 08.58

Annn, täna ka ei tohi murduda!! Täna on minu kord rukkileiba küpsetada. Soovitan ka teistel ise leiba teha, see palju tervislikum ( ei sisalda nisujahu)!!

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: tinka
Kuupäev: 24. January 2014, kl 09.29

Ajasite mulle ka värske leiva isu peale, kuna kodus uus ahi, pean ise küpsetamise kindlasti ära ka proovima.
Te kõik nii tublilt iga päev foorumis ja täidate toidutabelit. Aga mul on ka väga hea nädal olnud, kõik ampsud on kirja saanud, ilusti trenni teinud ja kaal on ka tublisti langenud. Võrreldes eelmise nädalaga -1,5 kg. Uus kaalunumber 67,9 kg. Mees tuli soomest ja imestas, et kuidas nädalaga võimalik nii palju alla võtta, et näen nii hea välja grinning smileyD



Toimetatud 1 kord(a). Viimati tinka 24.01.2014 09.29.

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 24. January 2014, kl 10.15

Minul tuli alles täna hommikul meelde, et ma ei sisetanud eile oma jogurti. 200kcal läks üle ja täna on siis tagajärjed- 63.5kg.
Kurb, kui nii hea asi nagu seda on leib, mõjub nii halvasti kaalule. Üks päts sooja leiba päevas võiks, minu meelest, kuskil 100kcal olla siis oleks elu ilus grinning smiley

Annn, nii tubli oled, peaksin täna samuti eilsed liigsed kalorid tänasest maha lahutama.

Tinka, küll neid komplimente tuleb veel ja veel smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 24. January 2014, kl 10.45

Minu kaal näitas 58,3kg- tänu Teie valvsa pilgu all suutsin näiteks jäätisest ja õllest eemale hoiduda winking smiley Mina olen iga päev natuke kaloraasi tõstnud winking smiley
Ma ei saa aru, miks Te lähete nii kergelt oma kalorite kallale confused smiley - kas kõht käib korralikult läbi iga päev, tegite tavapärasest rohkem trenni- lihased hoiavad vett kinni, sõite eelmine päev midagi sellist mille seedimine võtab kauem aega jne. Mõelge need küsimused läbi!
Lynuza, kui suur oli Sinu kalorite hulk nädalavahetusel?

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 24. January 2014, kl 11.37

Nädalavahetusel ma ei lugenud oma kaloreid, nii palju sõin, et eelmisel reedel kaalusin 63.6 kg ja esmaspäevaks oli 64.2kg. Olen täiesti kodune, väljas käime lapsega korra päevas max 40min, olenevalt sellest kui külm on. Teen trenni vähe, väga vähe ja kui teengi siis on see jooga või lihtsalt venitusharjutused, millega ma üle 200kcal ei põleta. Minu meelest on hetkel minu kalorinorm piisav. Seedimine on mul korras.

Kui vahepeal on igaühel päev, mil ta sööb vähem või sööb rohkem siis miks mitte teha seda plaanitult, et täna on see päev kui mina söön tavapärasest vähem. Kindlasti, kui ma peaksin hakkama regulaarselt trenni tegema siis ma tõstaksin oma kaloraaži.

Minu PAV 1450kcal ning lisaenergiavajadus 480kcal, kahjuks kui ma niimoodi toitun siis tuleb mul kaalu kenasti juurde. Pirle, kas sa arvad, et ma peaksin proovima nii vähese liikumise juures ikkagi katsetama suurema kalori hulgaga?

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 24. January 2014, kl 12.10

Pirle, mitte, et ma paha pärast küsin, aga mis sa arvad miks sinul kaal langenud pole, ok, see nädal langes, aga muidu, oleme juba ju tükk aega koos pusinud selle kaalu kallal?
Kas sa pole ilusasti jälginud ja üles kirjutanud? küsin lihtsalt huvi pärast, sest vaatasin sinu algkaalu kui alustasid.
Sul on tõesti vedanud, et nii suure kalorihulgaga kaal langeb, kadestan sind natuke smiling smiley

Lynuza, sinul ma küll ei luba kcal-d tõsta. Ja täna ning homme soovitaksin sul need ülesöödud kalorid nüüd söömata jätta. Võid need ülesöödud kalorid mitme päeva peale jagada, siis ei tundu nii karm.
Ja järgmine nädal tahan näha sinul ilusat miinust, jälgin sinu menüüd eriliselt spinning smiley sticking its tongue out ei mingit leib enam smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ingeri
Kuupäev: 24. January 2014, kl 17.40

Tänane kaal 63,8.
Sel nädalal ei ole ühtegi kcal kokku lugenudsmiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: pirle
Kuupäev: 24. January 2014, kl 18.11

Minul on tegude rohke päev olnud- koristamine, poodi ja 2 korda lasteaeda jalutamine (hommikul unustasin toidukarbi koju), siis söögitegemine (pereliikmed ei toitu paleo järgi).
Lynuza, kindlasti ära vähenda enda kaloraasi ja tarbi ka täna 1500 kcal või rohkem! Tead sa enda keha rasva %-i ? Kas see PAV on määratud nutridata.ee.? Kas oled teadlik, kui palju kloreid sõid enne kui kaalu hakkasid langetama. Minu põhimõte on olnud tasa ja targu- enne kui hakkasin kilosid kaotama, tegin endale selgeks kui palju ma tegelikult söön ja siis hakkasin vähendama 100 kcal kaupa. Ma tahan sellega öelda ,et kui oled harjunud näit 2500 kcal päevas toitu saama, siis ei tohiks hurraaga vähendada 1500 kcal-e
Tänase nr.-ga arvutab nutridata.ee. minule nii: Põhiainevahetuseks vajalik toiduenergia 1279 kcal. Aktiivsusest sõltuv lisaenergiavajadus 453 kcal, kokku 1732kcal. Trenni ei tee ja aktiivsuseks on märgitud väike 0,5h (jalutamine 4-5 km/h - lapse lasteaeda viimine ja ka ülepäeviti poeskäik) ja puhkamine 8h.
Märkisin enda andmed ka isetehtud KALKULAATORISSE winking smiley Nendest kolmest kalkulatorist on minule kõige sobilikum kolmas- see arvutab päevase energiavajaduse keha rasva % alusel. Annni kcal võtsin 1. kalkulaatorist - see näitab kõige väiksemaid numbreid.

Annn, ma ei arva, vaid olen väga kindel, et minu kaalu seisak - õigemini tõusud ja langused on tänu sellele, et Eestis olles naudin täielikult elu- ajan endale igasugust rämpsu sisse- koogid, pitsad, burgerid, õlu jne. Tagasi koju jõudes läheb ka paar nädalat aega enne kui asun normaalse toidu kallalewinking smiley Ma üldiselt ei kirjuta toite üles, viimase aasta jooksul 2-3 korda ja ainult sellepärast ,et mitte liiga vähe süüa.
Mul oleks 1 küsimus kõigile: Kas suudate valitud kaloraasiga toituda elu lõpuni?
Sai liiga segane jutt , küsige üle winking smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: annn
Kuupäev: 24. January 2014, kl 19.21

Pirle, ma loodan, et kui olen oma ideaalkaalu kätte saanud, siis on mul need toidud pähe kulunud ja tean juba peast palju mikski umbeski kaloreid annab. Tegelikult ma siis ju enam kaloreid ei loe.
Loodan ka, et ma nii rumal ei ole, et lasen endale märkamatult 10kg uuesti koguneda, tean ju kui palju vaeva ma näinud olen.
Kaalun ma ennast küll elu lõpuni, iga päev ja kui 2kg juures, peaks mul peas juba häirekell tööle hakkama, teen siis 2 päeva alla 1000kcal-ist ja kui see ei aita hakkan jälle kaloreid lugema.

Nii ma vähemalt mõtlen praegu...kes teab mis ma 10a pärast teen... smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: ICanDoIt
Kuupäev: 24. January 2014, kl 22.53

Kaal 75,7 (+0,6).

Polegi midagi kommenteerida. Teadsin ju seda ette, et nii on. Nu eks jään ootama järgmist reedet ja tulemusi uue kaloraažiga. Aga kõigil, kel miinus, supper tublid! thumbs up

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Näitsik
Kuupäev: 25. January 2014, kl 00.21

Heihoo!

Siin paar õhtut tagasi keegi mainis leiba, panin minagi eile õhtul taigna käima. Täna siis sai lapsega pool pätsi sellest ilusti sisse vitsustatud. oioi kui hea oli. Samas, hiljem endam midagi süüa ei tahtnud, kõht leivast juba täis

Täna hommikul näitas kaal 92.7. Nagu ikka, veits jälle alla, aga no külls ee kohe tagasi tuleb. SEl nädalavahetusel lähen maale ema juurde. No seal süüaksegi ainult nisujahu ja eriti rasvast. Tore kombinatsioon. Proovin ise tubli olla.

Nüüd, kus jälle viskan kaloritele pilku peale, ei jälgi oma toitumiskava. Naljaks. Ma ei ole suutnud sel nädalal kaht asja ühendada. Ehk harjun uue süsteemiga ning loksub asi paika.

Sel nädalal näitab trennipäevik, et siiani olen kõndinud ja jooksnud kokku 10,57 km ja trennis kulutanud 860 kcal. Homme ootab mind 7 km kepikõnni rada koos õega ja pühapäeval on jooksutrenn. Eile käisin ka veel flygrossingus, seda ka trennipäevikus kirjas pole. See on nii äge trenn smiling smiley 10 minutit ja kõik lihased on koormust saanud. Kokku on trenn tunnike, millest umbes 30 minutit puhkame ja teised 30 minutit hüppame.

Kaalutabelis on sel nädalal nii ilusti miinused kirjas. Väga tore! Külm on aidanud kaalulangetamisele kaasa? Igastahes, on mul kõigi üle hea meel.

ICanDolt, sa pane see pere ka oma toitumist jälgima smiling smiley Tee neile selgeks, et roheline on hea ja nad peaks ikka ka midagi oma toitumisega ette võtma. Näita mingeid õudusfilme suurtest ameeriklastest, kes iga päev makarone sõid grinning smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: isu
Kuupäev: 25. January 2014, kl 10.55

Tere.

Eelmise nädala optimism oli ennatlik, kaal eile hommikul 75,8, seega jälle 600 g plussis. Ilmad on olnud külmad ja õhtul kell 7 suusatma -18 kraadiga ka ei kipu, söönud nagu ei ole palju, aga ebaregulaarselt, sest töö juures väga kiired ajad. Mul hakkas mees ka kaaluabi kasutama, nüüd kodus ka võidu toidukaalumine käibsmiling smiley. smiling smiley

Valikud: VastaOsunda
Re: Vinks-vonks naiste duell
Saatis: Lynuza
Kuupäev: 25. January 2014, kl 12.47

Ingeri, tubli. Loodan, et sööd korralikult.

Pirle, kasutasin sinu kalkulaatorit. Rasva protsendi alusel andis mulle allavõtmiseks ca 1500kcal. Ma olen juba aasta aega vahelduva eduga kaalust alla ja juurde võtnud ning ausalt öeldes ma ei mäleta, millal ma pole püüdnud kaalu langetada. Isegi raseduse ajal ma küll polnud väga range oma toitumisega aga ikkagi ei lubanud täiesti mõttetult toitu sisse ajada.

Eile küll juhtus, imelik asi. Vaatamata sellele, et tarbisin rohkem kcal kui tohiks, kaal siiski langes. Tegelikult, ei taha enam hinnanguid anda oma igapäevase kaalu numbri kohta. Kaalun igal hommikul ka edaspidi, kuid järeldusi teen reedeks või nädala lõpuks, sest kaal võib tõesti kõikuda trenni tõttu, vee joomise vms. Peale selle, tahaksin testida kalorinormi tõstmisega aga seda pähklite arvelt, vitamiinid ja head rasvad ikkagi. Vaatan, kuidas see mulle mõjub.
Pirle, küsimusele vastaksin, et hetkel 1700-1800kcal peaks olema see number, mis mul võiks ka tulevikus olla. Tundub, et kõhtu saab ilusti täis.

Ma tõesti lootsin, et ICanDoIt ei hakka oma kaloreid veel puutuma, sest eelmise kahe nädalaga kaotasid sa peaagu 4kg, see et 700g tagasi tuli, pole nii hull midagi. Ma oleks veel ühe nädala vana kaloraazi järgi toitunud ja siis teinud järeldused.

Näitsik, sa ikka jaksad, kiitus. Püüa siis järjepidevalt seda miinust hoida smiling smiley thumbs up

Isu, kui see nädal ei tulnud päris nii hea välja siis teeme tööd järgmise nimel.

Valikud: VastaOsunda


Sellesse rubriiki võivad kirjutada ainult registreeritud kasutajad.